Jak udekorować salę weselną?

28 maj 2018
Magdalena Borzęcka

Sala weselna oraz jej wystrój to główny czynnik, którym kieruje się przyszła Para Młoda przy wyborze odpowiedniego miejsca na organizację przyjęcia weselnego. Zastanawiacie się na co powinniście zwrócić uwagę? Przygotowałam dla Was kilka podpowiedzi.

Styl elegancki i minimalistyczny

To wiodący trend ślubny 2018: jasne ściany, proste krzesła z białym obiciem pasujące do obrusu w tym samym odcieniu.

W tym przypadku dekoracje stołów powinny zostać utrzymane w tej samej tonacji. Bukiety wykonane z żywych kwiatów, nawiązujące do bukietu Panny Młodej, eleganckie wizytówki oraz jasne serwetki i świece – to wszystko, czego Wam potrzeba! Do wystroju w tonie minimalistycznym będą pasować wszystkie kolory oraz rodzaje kwiatów, warto kierować się kolorem przewodnim wesela.

Styl rustykalny 

Wystrój rustykalny to przede wszystkim naturalne materiały takie jak: drewno, świeże/polne kwiaty oraz gałązki, tkaniny naturalne.

Do wykonania dekoracji posłużą koronki, sznurki, a wizytówki można zrobić z biodegradowalnego papieru. Warto postawić na umiar w dekoracjach oraz wybór jednego motywu przewodniego. Dobrze sprawdzą się kwiaty sezonowe, polne, świeżo zebrane takie jak: konwalie, lawenda czy wrzos. Wystrój powinien być zachowany w naturalnych kolorach: pastelach, fioletach, zieleni, bieli i beżach. Użyte materiały do dekoracji powinny pochodzić z recyklingu, ale warto również je postarzyć. Całość zyska nowy, niepowtarzalny klimat.

Styl glamour

Wesela w sali balowej wiążą się z równie ciężkimi dekoracjami. Idealnie sprawdzą się postawione na stołach świece oraz rozłożyste bukiety ze świeżych kwiatów.

Tego typu sale często utrzymane są w konkretnej tonacji kolorystycznej – najczęściej jest to złoto, metaliczne akcenty i czerwień. Warto, aby pokrowce na krzesła, obrusy, winiety oraz dekoracje kwiatowe nawiązywały kolorystycznie do motywu przewodniego sali. Jeżeli chodzi o kwiaty, warto postawić na eleganckie róże, storczyki i tulipany, kwiaty polne czy łąkowe nie zdadzą w tym przypadku egzaminu.

Krzesła oraz dywany

Dekoracja krzeseł oraz ich wygląd to istotny aspekt wyglądu sali weselnej podczas ceremonii. Krzesła charakteryzują się tym, że często widać po nich wiek całego umeblowania – zużywają się niestety najszybciej.

Częstą praktyką spotykaną w domach weselnych jest również niepełne wyposażenie – krzesła różnią się od siebie i każdy jest z innej tzw. „parafii”. W takim przypadku najlepiej ujednolicić je poprzez ich odpowiedni UBIÓR! Nadajcie im nowe życie, dzięki szykownym szatom, które ozdobią i zasłonią to, co mają zasłonić. Najbezpieczniejszym i najczęściej wybieranym kolorem jest oczywiście biel, często miesza się ją z innym kolorem przewodnim wesela, np. elementami czerwieni lub fioletu. Pokrowce można zachować w prostej i stylowej formie lub przyozdobić plisami, przeszyciami oraz kolorowymi szarfami. Krzesła przeznaczone dla nowożeńców warto wyróżnić np. ozdobami kwiatowymi lub popularnymi napisami „Państwo Młodzi”, „Małżonka i Małżonek”.

Jeżeli na sali weselnej znajduje się dywan, również warto się nim zainteresować. Trafiliście na wydeptany i stary, wzorzysty egzemplarz? Kupcie lub wypożyczcie na ten dzień nowy i przykryjcie mankamenty starego.

Dekoracje sali weselnej to temat, który przysparza wielu problemów. Wszystko uzależnione jest od Waszego gustu oraz możliwości finansowych. Czasami warto jednak skorzystać z firm zajmujących się dekoracjami - z pewnością postarają się, aby wystrój był bajeczny i wyjątkowy.

Jak to jest w Waszym przypadku? Sami zajmujecie się dekoracjami od A do Z, czy może zdecydowaliście się na pomoc specjalisty? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 kwiecień 2020

Komentarze