Dekoracja stołu weselnego

27 maj 2018
Magdalena Magdziarz

Gołąbki, złote obrączki, rozłożyste wieńce... to dla większości symbole kiczu, ale jeszcze niedawno tak wyglądały dekoracje sal weselnych. Teraz panują zupełnie inne trendy.

Zawsze w dobrym guście będą dekoracje kwiatowe - zmieniają się nieco tendencje, ale to co dała nam natura zawsze się obroni. Hitem ostatnich miesięcy są metalowe dodatki: klatki, ramki na numery stołów, kandelabry. Od kilku sezonów wiodą prym złote podtalerze, wazony i sztućce. To już wiemy. Przeprowadzę Was teraz przez kilka inspiracji "na czasie".

Ekologicznie

Styl "eko" króluje we wnętrzach, modzie i wielu innych dziedzinach od kilku lat. Podbija szturmem także rynek ślubny. Winietki z korka, wszechobecne sznurki, drewniane litery - to kilka pomysłów na wprowadzenie ekologicznych elementów na stoły weselne. Moim ulubioną dekoracją są pieńki drzew - mogą służyć jako podstawki na świece, wazony lub jako samodzielny dodatek.

Retro

Na stołach pięknie prezentują się staromodne dodatki - przede wszystkim zastawa. Chyba każdy pamięta filiżanki w różyczki w babcinym kredensie. Stwarza to niesamowity klimat. Można podkręcić efekt stylowymi ramkami oraz świecznikami. Idealnie wkomponują się odcienie srebra czy miedzi. 

Minimalistycznie

Kiedy nie mamy pomysłu na dekorację, to warto postawić na zasadę "less is more".

Wybierzcie dwa bazowe kolory - tutaj zawsze świetnie sprawdzi się po prostu czerń i biel. Wszystko będzie się zgadzało. Ciekawym połączeniem jest też dowolny kolor i dużo... szkła. W transparentnych naczyniach doskonalne prezentują się wszelkie barwy: zarówno te pastelowe, jak i na maksa intensywne.

Barokowo

Możecie dowolnie interpretować ten trend - dosłownie lub nie. Przede wszystkim oznacza to przepych i bogactwo. Dużo złota - to jest to! Do tego sporo kwiatów wszelkiej maści i głębokie barwy. Dobrze zagrają tu winne czerwienie, głęboka fuksja czy atramanetowa zieleń. Oczywiście podtalerze i wysokie wazony są jak najbardziej wskazane.

 

A Wy decydujecie się na któryś z tych trendów? Ciekawa jestem, co czeka nas w przyszłych sezonach... :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 styczeń 2019
27 wrzesień 2018

Komentarze