Co wypada, a czego nie przy organizacji drugiego ślubu?

13 sierpień 2018
Magdalena Gitler

Kiedy znajdujemy osobę, z którą jest nam bardzo dobrze i bierzemy z nią ślub, myślimy, że będziemy ze sobą już na zawsze. Wyobrażamy sobie wspólne życie i w szczegółach planujemy ten jedyny i niepowtarzalny dzień ślubu i wesela.

Jednak nie zawsze wszystko wygląda tak, jak sobie zaplanujemy...

Kolejny ślub

Bywa, że małżeństwo wygląda zupełnie inaczej niż sobie wyobrażaliśmy. Czasami, w tragicznych przypadkach, związek przerywa śmierć jednego ze współmałżonków, a niekiedy nasze drogi po prostu się rozchodzą. Życie boleśnie weryfikuje plany oraz marzenia i  w niektórych momentach wydaje nam się, że już nigdy nikogo nie pokochamy.

Zdarza się, że z różnych powodów ludzie decydują się na spędzenie reszty życia w samotności, inni jednak, po okresie bólu i smutku, odzyskują zdolność kochania i stają się otwarci na nowy związek, który pragną złączyć ponownym ślubem.

Co wypada, co można?

To, jak zostanie odebrany nowy związek, zależy w dużej mierze od tego, co stało się z poprzednim. Ludzie reagują różnie na pewne sytuacje i może się zdarzyć, że po burzliwym rozwodzie, wieść o ponownym ślubie może nie spotkać się z pełną akceptacją otoczenia, zwłaszcza jeśli przez działania jednej osoby były współmałżonek bardzo cierpiał.

Oczywiście nie oznacza to, że jeśli za pierwszym razem nam nie wyszło, ślubu wziąć nie można. Niektóre sytuacje z przeszłości mogą niestety mocno rzutować na to, jak będzie odbierany nowy związek. Nie mamy wpływu na to, co ktoś będzie uważał o naszym ponownym zawarciu małżeństwa, ale warto mieć świadomość, że zawsze znajdzie się osoba temu przeciwna.

Wiele osób, gdy podejmuje decyzję o ponownym ślubie, zastanawia się, czy wypada po raz kolejny wyprawić wielkie i huczne wesele, zaprosić na nie setkę gości i zorganizować całość z pompą, czy może jednak lepiej zorganizować skromne przyjęcie w gronie najbliższych, którzy są nam przychylni. Taki sam dylemat to wybór sukni przez przyszłą Pannę Młodą – strojna biała kreacja z welonem czy raczej skromna sukienka?

Wszystko zależy od was. Niektóre pary decydują się na kameralną uroczystość w gronie sprzyjających im osób, ale jeśli chcecie wystawnego ślubu, możecie go mieć! Być może wasze pierwsze ceremonie były bardzo skromne i teraz chcielibyście przeżyć prawdziwie bajkowy ślub? Jeśli tylko takie jest wasze marzenie, nie powinny go zmieniać żadne głosy otoczenia.

Przy organizacji drugiego wesela największą trudność mogą sprawić reakcje najbliższych. Wiele osób uważa, że kolejny ślub powinien być skromnym i cichym wydarzeniem, dlatego może zdarzyć się, że niektórzy odmówią wzięcia udziału w uroczystości albo będą otwarcie krytykowali wasze decyzje i plany. To często przykre uczucie, gdy najbliższe osoby odmawiają uczestnictwa w tak ważnym dniu, ale należy uszanować ich decyzję. Ostatecznie to ma być wasz wielki dzień i możecie go przeżyć w najlepszej dla was oprawie! :)

Średnia

2.1

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 wrzesień 2017
03 kwiecień 2020

Komentarze

Jestem po rozwodzie, obawiam się ponownie wziąć ślub, kednak bierze się tylko raz
~Zając Małgorzata 16 styczeń 2020 23:39 odpowiedz