Wesele w stylu industrialnym - dekoracja stołu

30 sierpień 2018
Iga Marciniszyn

Wesela w stylu industrialnym to od kilku sezonów prawdziwy hit! Stare magazyny i hale, popękane ściany, stodoły - to co kiedyś byłoby nie do wyobrażenia, dziś staje się potężnym atutem kolejnych miejsc, które powstają by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na organizację wesela według tego trendu.

Prawdziwym wyzwaniem dla Młodej Pary lub dekoratora staje się jednak ozdobienie stołów tak, by dekoracja współgrała z wnętrzem, które samo w sobie stanowi o wystroju.

Naturalna zieleń

Z szarymi betonowymi ścianami czy ostrą czerwienią cegieł idealnie poradzą sobie zielone dodatki zaczerpnięte z przyrody.

Wielkie fantazyjne liście czy leśne mchy, pięknie wyglądać będą w przeźroczystych wazonach, które poustawiacie na stołach. Możecie np. wyścielić dno przeźroczystego wazonu mchem, na którym postawicie proste, wysokie, białe świece. To bardzo prosta dekoracja, a jakże efektowna!

Kwiaty

Żeby wzbogacić kolorystykę stołów warto postawić też na kwiaty.

Najlepiej wyglądać będą te o długich, mięsistych łodygach i płatkach w jasnych, lekkich kolorach lub wprost przeciwnie w wyrazistych barwach, które przełamią brązy i szarości obecne na sali. Niewielkie, ale raczej wysokie bukiety ustawione na stołach na przemian z np. wazonami ze świecami stworzą piękną kompozycję.

Drewno

Świetnym akcentem podkreślającym styl industrialny może stać się drewno w przeróżnych odsłonach.

Mogą to być np. drewniane świeczniki poustawiane na stołach lub przeróżne drewniane dodatki, jak plan usadzenia gości czy akcesoria do fotobudki. Z drewna możemy przygotować również małe pamiątki dla gości, które rozłożone na serwetach na talerzach staną się jednym z elementów dekoracji. Świetnie sprawdzi się tu również drewno vintage. Propozycja dla odważnych to krzesła zaczerpnięte z targów staroci, różniące się od siebie kolorami i kształtami. Popularne w stylu industrialnym są również ciężkie drewniane stoły, które pozostawia się bez obrusu.

Metal

W przypadku stylu industrialnego metalową ozdobą może stać się niemal wszystko.

Od wazonów z metalowych puszek pomalowanych na wybrany przez Was kolor (np. miedziany!), po fantazyjne bryły z drutów, przez krzesła i świeczniki. Ogranicza Was tylko wyobraźnia, zaszalejcie i zaskoczcie gości a nawet…siebie!

Zastawa

Pomysłem, który świetnie sprawdzi się w kwestii dekoracji stołu jest sama zastawa, która może stać się elementem wystroju stołu!

Białe talerze z dodatkiem złota czy nawet złote sztućce powodują, że dekoracja poza zastawą może być jedynie tłem.

Wesela industrialne, mimo wzrastającej popularności, wciąż są dla gości dużym zaskoczeniem. Taki styl pozwoli Wam również trochę zaoszczędzić - dużą wartością dodaną jest tu minimalizm, a liczne dekoracje można wykonać samemu w domu.

Jak podoba Wam się ten styl? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 czerwiec 2021
10 czerwiec 2021

Komentarze