Tiulowe inspiracje dla mamy i córki

29 lipiec 2018
Anna Żaczek

Obecnie bardzo chętnie angażuje się dzieci do uczestniczenia w ceremonii ślubnej, powierzając im wdzięczne zadanie - niesienie obrączek, welonu i sypanie kwiatów. Jest to doniosły moment, maluchy są w centrum uwagi i przeżywają swoje „pięć minut”. Przed uroczystością rodzice poszukują porad oraz fajnych pomysłów na stylizacje dla swoich pociech.

Mnie osobiście urzekły przepiękne tiulowe kreacje dla małych druhenek na jednym ze stoisk wystawowych Polskiej Gali Ślubnej w Warszawie, projektantki strojów dla pań oraz dziewczynek - Pani Magdaleny Marii Bolesławskiej. Pani Magdalena swoją przygodę z projektowaniem rozpoczęła już jako dziecko. Pierwszą kolekcję wykonała z papieru na pokaz studniówkowy, następne projekty głównie dla siebie. Z czasem połączenie pasji i hobby przeobraziło się w firmę i biznes.

- Pięć lat temu założyłam markę TUTU Princess opartą na projektach dla Księżniczek inspirowanych baletnicami. Wtedy zaczęłam od tiulowych spódniczek dla małych dziewczynek ręcznie robionych, a potem szytych. Następnie pojawiły się prośby od mam, które chciały takie sukienki i spódnice dla siebie. W tej chwil nasz asortyment firmy TUTU Princess oparty jest na spódnicach i spódniczkach, sukienkach i sukieneczkach tiulowych łączonych z innymi tkaninami, dzianinami, koronkami, gipiurami i ozdobami, które sama skrupulatnie szukam, wybieram, dotykam i oceniam, jak będą pracowały z tiulem. Wszystkie sukienki i wszystkie projekty marki są mojego autorstwa. Obecnie nasz showroom i pracownia mieści się na ul. Mokotowskiej i tutaj szyjemy zarówno zamówienia internetowe, jak i te stacjonarne. Przychodzą do nas mamy z córkami, dziewczyny, nastolatki, kobiety w każdym wieku, z całego kraju, jak i z zagranicy. Szyjemy dla niech i spełniamy ich tiulowe marzenia.

Czym mamy powinny kierować się w doborze sukienki dla małej druhny?

Dzieciom przede wszystkim musi być wygodnie, ale też muszą ślicznie wyglądać i tutaj jest moje zadanie, jako projektantki i osoby szyjącej te sukieneczki, żeby te wymagania spełnić.

Dziewczynki często ubiera się podobnie do panny młodej, aby ona idąca jako pierwsza i np. sypiąca kwiatki była taką małą zapowiedzią tej dużej sukienki lub jeżeli sukieneczka jest dla córki panny młodej, to jest ona odwzorowaniem tej dużej sukni. Nie musi być to identyczna sukienka (choć może być i często staramy się tak zrobić), ale może mieć wspólne elementy lub w jakiś sposób nawiązywać do sukni mamy. Mam na myśli nawiązanie, chociażby stylem sukienek, na pewno nie możemy mieszać stylów sukienek np. boho z czerwonym dywanem.

Kolejnym punktem jest pora roku. Gdy jest lato, sukienka może być krótka i na ramiączkach, natomiast zimą lepiej, żeby była z długim rękawem i długa. Wówczas dziewczynce będzie cieplej. Należy również założyć coś pod spód, aby nie zakrywać płaszczykiem uroku całej kreacji. W doborze sukienki musimy uwzględnić również: wiek dziecka, temperaturę, która będzie panowała w kościele, kolorystykę ślubu oraz wesela. Sukieneczka druhenki powinna zatem współgrać ze wszystkimi elementami zaplanowanymi tak perfekcyjnie przez Pannę Młodą.

Czy obowiązują trendy w stylizacjach dla dzieci?

Trendy w stylizacjach dla dzieci od zawsze są po prostu księżniczkowe, szczególnie dla dziewczynek. Male druhenki uwielbiają czuć się jak małe księżniczki, to jest w genach, tego nie oszukamy i nie zmienimy tego stylu. Dziewczynki przede wszystkim wyglądają słodko w dużych spódnicach o obfitych dołach i adekwatnie do tego, czują się w nich wyjątkowo. Wiedzą, że mają specjalne zadanie do wykonania. Zakładając taką sukieneczkę, od razu inaczej się zachowują - bardziej dostojne i grzeczne.

Mówiąc o trendach, możemy wymienić: koronki, tiule delikatne róże. W tym sezonie kolorem roku jest fiolet, więc będą przeważać wszystkie odcienie fioletu. To jest również kolor lubiany przez dziewczynki, a często mamy nie chcą koloru różowego, więc fiolet jest miłą alternatywą. Myślę, że ten kolor będzie też występował w motywach przewodnich wielu wesel, więc wówczas sukieneczka dziewczynki idealnie wkomponuje się w konwencję uroczystości.

W państwa ofercie znalazłam inspiracje dla mamy i córki. Czy są to propozycje również na wesela? Które z nich sprawdzają się w praktyce — kreacje „córeczka kopia mamy”, czy bardziej „córeczka i mama w podobnym stylu”?

W naszej ofercie znajdują się sukienki i sukieneczki identyczne dla mamy i córki. Szyjemy też np. sukienkę dla dziecka, a spódnice w tym samym odcieniu dla mamy i wtedy tez mama dobiera sobie jakąś inną górę. Natomiast najczęściej wybiera się identyczne wzory takie, gdzie mała sukieneczka jest kopią tej dużej i tak naprawdę nie wiadomo, która jest czyją kopią. Naszym bestsellerem na śluby i przyjęcia jest sukienka Kopciuszka - Cinderella, która tak nazwałyśmy, ponieważ była tworzona na premierę Disney'owego filmu "Kopciuszek", który wyszedł 2 lata temu. Sukienka do tej pory bardzo się podoba i ten wzór jest bardzo chętnie wybierany przez mamy i córki.

Nasza oferta zawiera wiele innych propozycji i tak szczere mówiąc, jesteśmy w stanie odszyć każdy model dorosły w wersji małej i podobnie — małą sukienkę zamienić na dużą wersję. Ubieramy zarówno te malutkie dziewczynki, które jeszcze nie chodzą, kilkuletnie księżniczki, po nastolatki — w takie same stroje jak ich mamy, które idealnie sprawdzają się na ślubach i weselach.

Bardzo dziękuję za pokazanie nam swoich projektów oraz udostępnienie zdjęć, z pewnością zainspirują niejedną mamę i córeczkę.

Przyznacie chyba, że tiulowe stylizacje ślubno-weselne MAMA&CÓRKA to dobry wybór, prawda? :)

Średnia

4.3

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 październik 2018
14 kwiecień 2020

Komentarze