Wesele multimedialne, czyli kilka słów o tym, jak wykorzystać nowe technologie na ślubie i przyjęciu weselnym

14 wrzesień 2018
Magdalena Gitler

Nowe technologie wkraczają w każdą dziedzinę naszego życia. Już nikogo nie dziwią samoobsługowe kasy i roboty, które sprzątają za nas. Technologie wkraczają też do świata ślubów, wspierając Pary Młode przy planowaniu uroczystości, ale mogą być też wsparciem przy dekoracjach i atrakcją na samym weselu.

Dekoracje z drukarki 3D

Podczas uroczystości potrzebnych jest mnóstwo dekoracji – od kwiatów, przez winietki dla gości, oznaczenia stołów dla gości i toppery, które zdobią tort, zwłaszcza te ostatnie to często bezosobowe figurki, które w najmniejszym stopniu nas nie przypominają, ale dzięki możliwościom drukarki 3D możemy stworzyć nasze miniaturki, o identycznej posturze i rysach twarzy.

Przy pomocy tego urządzenia możemy wydrukować również wszystkie pozostałe dekoracje w dowolnym kształcie i kolorze, można wydrukować praktycznie wszystko – nawet cały tort!

Stacja USB na weselu

Trudno funkcjonować bez telefonu, a wasi goście na pewno zabiorą ze sobą swoje urządzenia, które w trakcie ceremonii mogą potrzebować doładowania. Trudno zapewnić gościom dostęp do wystarczającej liczby kontaktów, zwłaszcza jeśli ceremonia odbywa się w plenerze, ale stacja USB na pewno go rozwiąże.

Ładnie wkomponowane w pozostałe dekoracje będą niemal niewidoczne. Można umieść je na przykład w pobliżu mebli klubowych, dzięki temu goście przy chwili relaksu i rozmowy będą mogli podładować baterie.

SOMABAR

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się oryginalna maszyna, czyli nowoczesna opcja baru, która umożliwia entuzjastom wszelkiego rodzaju koktajli stworzenie rozmaitych połączeń przy pomocy aplikacji w smartfonie. Niektóre mini bary wyglądają bardziej jak ekspresy do kawy, inne przypominają raczej roboty, wyposażone w „ręce” do serwowania napojów.

To na pewno oryginalny pomysł na wesele i serwowanie waszego, stworzonego specjalnie na uroczystość, wyjątkowego trunku dla każdego gościa. Taki bar może towarzyszyć nam przez całą noc, nawet po wyjściu barmanów.

iPad zamiast księgi gości

Tradycyjne księgi gości w formie albumu do wypełniania lub te w formie wskazówek dla przyszłych małżonków czy propozycji na małżeńskie randki także zostają zastąpione przez technologie. W internecie znajdziemy specjalne aplikacje, które przejmą funkcję księgi gości.

Rodzina i przyjaciele mogą stworzyć tam pamiątkowe wpisy, wybierając po prostu komendę „zostaw wiadomość”. Życzenia mogą być też opatrzone zdjęciami zrobionymi przy pomocy urządzenia. Tak przechowywane wspomnienia nie zajmują miejsca na półce, możemy mieć je zawsze przy sobie i wrócić do nich w dowolnej chwili.

Wszystkie nowinki są na pewno ciekawostką, która wzbudziłaby zainteresowanie gości, ale czy zdecydowalibyście się wykorzystać któreś z tych rozwiązań na własnym weselu? :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 sierpień 2020
28 kwiecień 2018

Komentarze