Sprawdź, co oznacza kolor, który będzie dominował na Twoim ślubie!

14 sierpień 2018
Joanna Brodzicka

Nasze życie to feria barw, które nie zawsze, w chaosie dnia codziennego,dostrzegamy. W tak szczególnym dniu, jakim jest ślub i przyjęcie weselne - kolor ma znaczenie.

Przyjrzyjmy się symbolice poszczególnych barw i dopasujmy do naszego charakteru i stylistyki, jaką wybraliśmy na ten szczególny moment w naszym życiu.

Słowo kolor zostało zapożyczone z języka angielskiego. Oznacza tyle samo co barwa, tonacja, odcień. Jednak nie o nazewnictwo tu chodzi, a o emocje. Jesteśmy ludźmi i nasze zachowania i uczucia są pokierowane pobudkami, których często nie zauważamy. Kolor czerwony często kojarzony z agresją u jednych, dla drugich może kojarzyć się z dobrym stylem, wyróżnieniem, energią.

Kolor ma znaczenie

Każdy z nas ma swoje upodobania, styl, różnie doświadcza wzruszenia. Nasz styl, charakter, uosobienie i wiele innych cech wpływają na dobór barw, którymi kierujemy się w naszym życiu codziennym.

Zanim zaświta nam w głowie myśl o weselu, podświadomość podsyła nam symptomy, w jakiej gamie kolorystycznej czujemy się najbardziej komfortowo. Często nasza druga połówka, z którą zamierzamy spędzić życie, ma inne wyobrażenie na temat stylistyki tego jedynego dnia w życiu. Przyszła panna młoda komfortowo czuje się w odcieniach ecru, pan młody z kolei doskonale odnajduje się w odcieniach granatu. I jest to wspaniała nowina!

Właśnie na podstawie tych informacji możemy polemizować na temat charakteru naszego wesela, doboru dodatków oraz samej myśli przewodniej, która będzie nam w tym momencie towarzyszyć.

Granat, biel, czerwień

Nie tak dawno proponowałam Wam wesele w stylu marynistycznym, zastanówcie się, czy nie warto z tego pomysłu skorzystać, skoro takie kolory Wam obojgu odpowiadają.

Wesele nabierze nowoczesnego charakteru, kojarzone będzie z wodą, energią, gorącą i płomienną miłością, a jednocześnie z czystością, zwiewnością i lekkością. 

Zieleń, biel, brąz

Może wesele w stylu wiejskim lub na łonie natury? Kto z nas nie zechciałby takiej scenerii...

Wesele w takiej tonacji będzie się nam wszystkim kojarzyło z bezpieczeństwem, ciepłem, uczuciem spokoju wewnętrznego. Dodatkowo podziała na nas odprężająco i będzie napawać optymizmem.

Złoto, biel, ecru 

Wesele „na bogato” w pięknej, przestronnej, ozdobnej sali z kryształowymi lampionami, złote obrusy czy zasłony, kwiaty w bieli lub w tonacji ecru.

Kolory te są przeznaczone dla osób zdecydowanych i eleganckich. Złoto to oznaka dobrego stylu, pewności siebie, dobrobytu i spełnienia.

Biel, pastele

W tym przypadku mamy niesamowitą dowolność i pole do popisu. Niemal większość wesel opiera się na tej gamie kolorów.

Balony, tort, zaproszenia i podziękowania dla gości, suknia Panny Młodej, chusteczka w butonierce, bukiety kwiatów, bibeloty, wazony, obrusy… i co nam jeszcze w duszy gra, to w tym przypadku swobodnie i bez najmniejszego problemu dobierzemy. Odcienie różu nawiązują do lekkości, dziewczęcości oraz radości. Kojarzone z sympatycznością i optymizmem. Biel to kolor przewodni podczas każdej ceremonii ślubnej. Oznacza czystość, niewinność i elegancję. Jasne odcienie barwy niebieskiej to świeżość i spokój.

Biel, odcienie błękitu lub mięty

Kolory bardzo oryginalne i na czasie. Podziałają na nas relaksująco i odprężająco. Zaliczane do chłodnych jednakże eleganckich z nutką nowoczesności i dobrego smaku. Niosą podświadome przesłanie o lekkości i spokoju.Kolory zmieniają podświadomie nasz nastrój, podnoszą poziom energii, sprawiają, że nawet zwykłe otoczenie może zmienić się nie do poznania. Typowa sala weselna dzięki kolorowym gadżetom nabiera niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru.

Zdecydowaliście się już na kolory, które będą dominować podczas Waszego wesela, może mi o nich opowiecie? :)

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 styczeń 2019

Komentarze