Dworki i plenery - ciekawe miejsca na organizację ślubu i wesela

29 sierpień 2019
Anna Żaczek

Łódź oraz jej okolice mają w swoich zasobach wiele wspaniałych miejsc na realizację przyjęć weselnych, zarówno tych dużych, jak i skromniejszych przewidzianych na kilkadziesiąt osób.

Niniejszy przegląd powstał między innymi z inspiracji odnalezionych na Łódzkich Targach Ślubnych.

Dlaczego dworki i plenery to dobre miejsca na wesele?

W jednym ze sloganów czytamy – „tego nie ma w mieście…”. Owszem, to stwierdzenie możemy powtórzyć z czystym sumieniem za reklamą, ponieważ dworki i plenery kojarzą się przede wszystkim ze świeżym powietrzem, naturą i pięknymi widokami. I tak jest w rzeczywistości.

To również szereg innych możliwości i atrakcji, których nie można byłoby zrealizować w centrum miasta. Duże przestrzenie pozwalają na przeniesienie części uroczystości do ogrodów, a to już krok do pięknych ujęć z drona. Taką ofertę również znalazłam pośród wielu targowych propozycji.

Każde z prezentowanych miejsc wyróżnia coś niepowtarzalnego, co może zaspokoić konkretne oczekiwania, a zatem sprawdźmy te urokliwe zakątki!

Dworek Borowa (22 km od centrum Łodzi)

Dworek w nazwie często obliguje do zachowania klimatu staroszlacheckiego w architekturze i wyposażeniu. W tym przypadku to się potwierdza - na zewnątrz fasada skierowana na południe, ganek wsparty na kolumnach, w środku aranżacje ze złoconymi żyrandolami, obrazy w masywnych ramach, draperie i upięcia w oknach.

Do dyspozycji gości oddano również duży taras oraz ogród. Sala bankietowa stylizowana na starą posiadłość nie odbiega od standardów nowoczesnych i wyposażona jest w klimatyzację.

Nowożeńcy mogą spodziewać się dla siebie pokoju gratis, a goście otrzymają darmowy transport powrotny. Obiekt dysponuje około 100 miejscami dla gości weselnych.


Źródło: www.dworekborowa.pl

Dworek Amber

Ten obiekt może pomieścić około 150 osób. Goście w cieplejsze dni również mogą korzystać z ogrodu z altanami. Dworek oprócz sali bankietowej oferuje również plener, a co za tym idzie ślub w ogrodzie.

W ofercie przewiduje się szampan dla gości, krzesła dla młodych i gości, czerwony dywan, aranżacje altany i ogrodu, poczęstunek.

Ceny od listopada do marca znacząco spadają, a ponadto zachęcająco dla portfela wygląda oferta: „Terminy z rabatem – piątek lub niedziela oraz długie weekendy”.


Źródło: www.dworek-amber.pl

Oranżeria w Dworku Zielińskich

Restauracja założona w starym dworku, położona na terenach rezerwatu „Wzniesień Łódzkich” przyciągnie z pewnością amatorów natury.

Przeszklona sala weselna z dużą ilości zieleni wewnątrz i widokiem na wszechobecną zieleń na zewnątrz łączy elegancję, nowoczesność i naturę.

Dostęp do ogrodu i rozległy taras poszerza możliwości przeniesienia zabawy poza oranżerię.


Źródło: www.restauracjadworek.pl

Centrum Sportowo-rekreacyjne Zbyszko

Kompleks wypoczynkowy nie jest dworkiem, ale wpisuje się w atrakcje plenerowe. Obiekt znajduje się w okolicach Łodzi w miejscowości Wiączyń Dolny. Narzeczeni mogą wybierać pośród 3 sal weselnych, a zatem do dyspozycji jest Sala Wiączyńska (przewidziana na 100 - 120 osób), Sala Tarasowa (usytuowana na pierwszym piętrze, ale z dostępem do obszernego tarasu z widokiem na staw i rozległe ogrody), Sala Kominkowa (przystosowana do mniejszych przyjęć na około 40 osób, posiada własny drink-bar).


 Źródło: www.centrumzbyszko.com.pl

Obiekt dysponuje również altanami na większe lub mniejsze imprezy weselne. Duża altana grillowa dedykowana jest dla dużych przyjęć weselnych, na około 180 osób. Zaletą jest jej położenie tuż przy Restauracji Rancho, która zapewnia zaplecze gastronomiczne dla przyjęcia weselnego. W menu znajdują się tradycyjne potrawy polskiej kuchni oraz dania z grilla. Altana posiada również zadaszony parkiet. Mała altana grillowa spełnia warunki dla przyjęć do około 50 osób.

Niecodzienną atrakcją są pokazy konne prezentowane na usytuowanym nieopodal paddocku. Dodatkowo Młoda Para może liczyć na plener zdjęciowy z powozami konnymi. Na specjalne zamówienie organizowane są również atrakcje konne: wynajem powozów ślubnych z obstawą konną, pokazy skoków i powożenia, przejażdżki i wiele innych pokazów.

Wesele w plenerze Saxonia

Opisywane miejsce położone jest tylko 15 minut od centrum Łodzi, ale spełnia warunki cichego, położonego w ustronnym miejscu i tym samym relaksującego obiektu.

Przyjęcie odbywa się w eleganckim namiocie weselnym. W przypadku nagłej zmiany pogody alternatywą jest sala restauracyjno-konferencyjna z zapleczem kuchennym, gdzie można kontynuować imprezę.

Obiekt ma już dwunastoletnią tradycję w organizowaniu różnorodnych przyjęć.


Źródło: www.saxonia.pl

Wesele pod chmurką w kompleksie Nostalgia Sokolniki

Obiekt, oprócz tradycyjnych sal weselnych organizuje również śluby w plenerze. Ślub odbywa się w specjalnie zaaranżowanym zakątku przypominającym mury kościelne z podestem dla Pary Młodej.

Miejsce posiada pełne wyposażenie techniczne, muzyczne oraz strefę dla gości weselnych. Przyjęcie weselne może być zorganizowane wprost na powietrzu lub w namiocie weselnym. Daje to szereg możliwości zarówno dekoracyjnych, jak i w urozmaiconym menu weselnym. Część przyjęcia może odbywać się w formie grilla nad stawem, dostępny jest drink-bar na wyspie, a pierwszy taniec może się odbyć na eleganckim patio.

Dla chętnych – a to już zależy od stylu wesela i fantazji gości – dostępny jest stylowy basen.


Źródło: www.facebook.com/nostalgiasokolniki

Każdy z zaprezentowanych obiektów ma inny charakter, ale łączy je możliwość kontaktu z naturą, czego często nam brakuje w codziennym, zabieganym życiu.

Może to jest argument na ślub pod chmurką? :)

Średnia

4.5

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 październik 2019

Komentarze