Woda to Twój żywioł? Pomyśl o podwodnej sesji ślubnej!

06 lipiec 2020
Dagmara Sobczak

Oglądasz zdjęcia z różnych sesji zdjęciowych i zakochałaś się w zdjęciach w wodzie? A może woda to Twój żywioł i marzy Ci się sesja zdjęciowa przy jeziorze, w morzu, albo nad oceanem? Planujesz sesję ślubną w wodzie?

Dobrze trafiłaś! Dziś podpowiemy, o czym trzeba pamiętać, planując taką sesję zdjęciową. 

 

 

 

Podwodna sesja ślubna

Sesja ślubna w wodzie to jedna z trudniejszych, bardziej wymagających sesji. Osobiście jednak zgadzam się, że warta całego zachodu. Zdjęcia staną się piękną, oryginalną pamiątką na lata. 

Wybierając jednak taką sesję zdjęciową, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. 

Zdjęcia w wodzie rób na samym końcu sesji 

Zasada jest bardzo prosta. Najpierw wszystkie zdjęcia na lądzie. Potem wszystkie zdjęcia na brzegu wody, czy na kamieniach. Następnie zamaczanie stóp, a na sam koniec szaleństwa w wodzie, łącznie z zamaczaniem włosów, jeżeli takie zdjęcia też planujecie. 

Nigdy odwrotnie, jeżeli plaujecie wykonać nad wodą całą sesję.

Zabierz ze sobą niezbędne rzeczy

Wybierając się na sesję zdjęciową w wodzie, zadbaj o ręczniki dla Was oraz ubranie na przebranie, łącznie z bielizną oraz butami.

Zabierz ze sobą również kosmetyki oraz płyn do zmywania makijażu. Mogą się przydać! 

Dokładnie przeanalizuj z fotografem, jakie zdjęcia planujecie robić

Usiądź z fotografem i na spokojnie przedyskutujcie, jakie zdjęcia chcielibyście zrobić. Czy macie zamiar zanurzyć się całkowicie? Czy chcecie zdjęcia jedynie blisko wody?

Możecie także pokazać fotografowi, jakie zdjęcia Wam się marzą. Często nasze wymarzone kadry zostały zrobione np. przy zachodzie słońca. To ważna informacja dla fotografa, o której godzinie i w jakim miejscu powinna odbyć się sesja zdjęciowa. 

Jeżeli planujecie zanurzać się całkowicie, fotograf musi o tym wiedzieć, żeby zrobić plan, które zdjęcia po kolei będziecie wykonywać. 

Wybierz do zdjęć złotą godzinę

Golden hour to w fotografii pora dnia po wschodzie słońca oraz zaraz przed zachodem słońca. Wielu fotografów uwielbia złotą godzinę i nie ma czemu się dziwić. Wtedy słońce emituje wyjątkową złotą barwę i zdjęcia są bardzo klimatyczne. Niestety złota godzina nie trwa długo, więc w tym czasie trzeba się spiąć i zrobić zdjęcia, na których najbardziej nam zależy w takim oświetleniu. 

Pewnie całej sesji nie dacie rady zrobić w golden hour, ale kilka zdjęć na pewno! Spróbujcie. 

Poszukaj mało uczęszczanego miejsca

Zanim wybierzecie się na sesję, miejcie już przygotowaną wcześniej miejscówkę. Najlepiej, jeżeli będzie malownicza, ale zarazem mało uczęszczana. Nie jedźcie na plażę z zamysłem, że na miejscu coś znajdziemy.

Miejsce powinno być wybrane wcześniej. Powinniśmy wiedzieć też czy w danym miejscu widać dobrze wschód/zachód słońca. Być może Wasz fotograf będzie miał takie miejsce do polecenia, zapytajcie go. 

Robiliście kiedyś sesję forograficzną w wodzie? Może macie jakieś dodatkowe rady dla par, które szykują się na podobną sesję? :) 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 wrzesień 2019

Komentarze