Dzień przed weselem - co zrobić, żeby nie zwariować?

03 październik 2017
Paulina Pieśla

Miesiące przygotowań, tygodnie oczekiwań i w końcu wymarzony dzień jest już coraz bliżej. Już tylko 24h dzielą Cię od bycia żoną. Suknia wisi w Twoim pokoju, rodzeństwo dmucha balony, a rodzice zastanawiają się, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. W tym wszystkim jesteś Ty. Główna bohaterka wydarzenia, która tak naprawdę z jednej strony czuje ekscytację, a z drugiej - przerażenie. Co zrobić żeby nie zwariować? Czym zająć myśli?

Spotkaj się z narzeczonym

Pewnie macie sporo na głowie, zarówno Ty, jak i Twój partner. Ty masz obowiązki związane z przygotowaniem domu/mieszkania na przybycie gości. On pewnie pomaga rodzicom w ostatnich przygotowaniach. Spróbujcie jednak wygospodarować w trakcie tego całego szaleństwa chociaż 30 minut dla siebie. Spotkajcie się ostatni raz jako narzeczeni, przegadajcie ostateczne kwestie i cieszcie się tym czasem spędzonym wspólnie. Na większość kobiet rozmowa z partnerem wpływa wyjątkowo uspokajająco.  Jeżeli więc jesteście panikarami, a Wasz narzeczony to prawdziwa ostoja spokoju, przemyślcie to rozwiązanie.

Zrób coś, co Cię odstresuje

Posłuchaj relaksacyjnej muzyki, obejrzyj śmieszny film, zagraj w ulubioną grę. Cokolwiek by to nie było, jeśli pozwoli Ci się odstresować, to zrób to bez niepotrzebnej krępacji! Odradzałabym wyjście na basen czy bieganie, ponieważ wiadomo jak to czasami w życiu bywa... Chyba żadna z nas nie chce dzień przed ślubem nabawić się kontuzji albo nieestetycznie wyglądających siniaków.

Poszukaj grup wsparcia

W sieci, a szczególnie na Facebooku istnieje mnóstwo grup, w których dziewczyny wymieniają się doświadczeniami, dzielą obawami i opisują swoje emocje dzień przed ślubem. Może warto dać tam upust swoim emocjom i napisać co czujecie te kilkanaście godzin przed wielkim wydarzeniem, czego się boicie i na co najbardziej czekacie. Taki wpis to świetna pamiątka, do której będziecie mogły wrócić po jakimś czasie, kiedy emocje opadną, a zostaną wspomnienia.

Ostatni raz przeanalizuj czy wszystko jest przygotowane

Pewnie dzień przed ślubem będziesz musiała dokonać ostatniego wglądu na salę, czy wszystko poszło po Twojej myśli w kwestii dekoracji. Rozłożysz winietki dla gości i postawisz przed wejściem plan układu stołów.  Warto tydzień przed weselem spisać wszystko, co będziesz musiała zrobić dzień przed, a potem na spokojnie sobie skreślać poszczególne obowiązki. Kiedy będziesz przekonana, że wszystko jest przygotowane i poszło po Twojej myśli, możesz zaparzyć sobie melisę przed snem, napisać słodkiego sms-a do ukochanego i spokojnie, z czystym sumieniem i wewnętrznym spokojem - położyć się spać.

Ostatnie 24h przed weselem są stresujące nie tylko dla Pary Młodej, ale także dla ich rodziców i najbliższej rodziny. Warto jednak odprężyć się, zrelaksować i przygotować na szaleństwo, które z pewnością ogarnie Was w Dniu Ślubu. Z reguły ślub i wesele to najważniejsze wydarzenia w życiu i trudno całkowicie uniknąć stresu! Wykorzystaj zatem dzień poprzedzający Twój ślub na relaks, abyś w tym najważniejszym dniu mogła trzeźwo podejść do tematu i notować w pamięci każdy szczegół, bo ten dzień się nie powtórzy :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 październik 2018
17 marzec 2019

Komentarze