Filmy ze ślubem w tle

09 luty 2018
Magdalena Gitler

Styczeń i luty to wyjątkowo ślubny czas. W wielu miastach odbywają się targi ślubne, a wiele przyszłych małżonek, które powiedziały „tak” w Wigilię lub święta, na fali ekscytacji poszukuje pierwszych ślubnych inspiracji. Z kolei wiosenne i letnie Panny Młode tupią z emocji nogami i odliczają (już!) niemal minuty do swojego wielkiego dnia.

Jeśli poszukujecie ślubnych inspiracji w filmach, zerknijcie do poniższej listy.

Za jakie grzechy dobry Boże?

Absolutnie najzabawniejsza komedia ślubna jaką widziałam. Cztery francuskie córki, dwoje bardzo francuskich rodziców, którzy marzą o idealnych zięciach, co w ich kategorii oznacza francuskich katolików i czterech zięciów, którzy absolutnie nie wpisują się w te oczekiwania. Humor z klasą i bardzo wyważone, zdystansowane podejście do uprzedzeń osadzone w specyficznym francuskim podejściu do życia. Dodatkową gratką, zwłaszcza dla miłośników regionu, jest mnogość wszystkiego co francuskie, na czele z językiem.

Uciekająca Panna Młoda

Nie, a kilka ślubów i to w skrajnie różnych stylach. Urocza i naturalna Julia Roberts staje przed dylematami, które kłębią się w głowie niejednej Panny Młodej, czy to na pewno ten jedyny? I kilka razy stwierdza, że jednak nie. Moda ślubna z tej produkcji zupełnie odeszła w zapomnienie, ale nie o modę tu chodzi! Gwarantuję, że po obejrzeniu poważnie zastanowicie się jakie naprawdę lubicie jajka :) 

„Powiedz tak”

Klasyka gatunku — typowa amerykańska komedia, w najbardziej oczywistym tego słowa znaczeniu. Sam lukier, ale i na takie produkcje czasami mamy ochotę, prawda? Główna bohaterka jest Wedding Plannerem, a film pokazał ten zawód szerokiej publiczności, a wiele z nas uznało go za pracę marzeń.

„Narzeczony mimo woli”

Co może wyjść z wymuszonego ślubu, zawartego tylko dla papierka? Dużo humoru, silna kobieta i koniec końców prawdziwe uczucie. Tutaj dla odmiany zero lukru i świetna kreacja Sandry Bullock.

„Mamma Mia”

Grecka wyspa. Białe domki. Piękne, śródziemnomorskie widoki i Abba. To kwintesencja tego filmu. Sophie chce żeby na jej ślubie był ojciec, którego nigdy nie poznała. Zaprasza więc trzech potencjalnych kandydatów do tej roli na malowniczą wyspę i próbuje odnaleźć w którymś podobieństwo. Patrząc na tę scenerię trudno oprzeć się pokusie zorganizowania wesela przy szumie fal.

„Seks w wielkim mieście”

Ten film, o modzie ma w sobie piękny ślubny akcent. W końcu ślub Carrie miał być idealny. Z suknią Vivienne Westwood, sesją w Vogue i uroczystaścią w Bibliotece Nowojorskiej, a jak było naprawdę zobaczycie w filmie. To przestroga dla wszystkich narzeczonych, które w szale ślubnych przygotowań zupełnie zapominają o swoich partnerach.

A Wy jakie ślubne filmy polecacie do obejrzenia?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

19 październik 2020
19 sierpień 2019

Komentarze