Florystyczne trendy na bukiety ślubne

19 lipiec 2018
Magdalena Borzęcka

Ślub i wesele to uroczystości, na które składa się organizacja i planowanie nawet najdrobniejszych szczegółów i detali. Wybór bukietu to jedna z takich decyzji.

Wiązanka ślubna była symbolem niewinności, a jej zapach miał budować atmosferę całej uroczystości. Idealny bukiet powinien komponować się ze suknią ślubną, a także nawiązywać do motywu przewodniego uroczystości. W tym artykule przybliżę Wam trendy we florystyce, przedstawiając prognozy w bukietach ślubnych.

Dla przyszłych Panien Młodych, które odrzucają tradycyjne wiązanki z jednego rodzaju kwiatów, floryści proponują kompozycję składające się z delikatnych kwiatów ogrodowych w aksamitnych, przyjemnych dla oka barwach. Do tego rodzaju bukietów najlepiej sprawdzą się tulipany, róże ogrodowe czy tez pachnący groszek. Jeżeli ślub ma się odbyć jesienią, zaleca się wykorzystanie lawendy, wrzosu w połączeniu z trawą różnego rodzaju lub liśćmi.

Kolejnym trendem królującym w bukietach ślubnych są pastele. W tym temacie warto wybrać delikatną biel lub krem. Są to kolory, które będą idealne w okresie wiosenno-letnim. Popularnym i jednocześnie klasycznym połączeniem jest biel z różem.

Panny Młode stawiające na luksus i romantyczną aurę wesela, powinny zastanowić się nad wyborem klasycznych hortensji, piwonii lub storczyków.

Alternatywą dla klasycznych bukietów mogą być papierowe wiązanki, które z sezonu na sezon zyskują na popularności. Taki bukiet może przybierać ciekawą formę oraz być ozdobiony różnymi elementami takimi jak: koraliki, wstążki czy też broszki. Największą zaletą takiego bukietu jest jego niewątpliwa trwałość. Po kilku dniach nie zwiędnie i nie będzie trzeba go wyrzucać, a będzie jedną z najlepszych pamiątek ślubnych dla Pary Młodej. Warto też zaznaczyć, że te wiązanki niewiele różnią się wyglądem od tych tradycyjnych.

Jak widać inspiracje kolorystyczne do wiązanek ślubnych są przeróżne. Najważniejsze przy jej wyborze jest jednak to, aby podobał się Pannie Młodej. Jeżeli lubisz żywe kolory, nie powstrzymuj się i zaryzykuj. Pamiętaj jednak o tym, aby bukiet komponował się z resztą weselnych dekoracji.

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 marzec 2019
29 luty 2020

Komentarze