Fryzury ślubne - romantyczne upięcia

18 czerwiec 2018
Agnieszka Okularczyk

Urokliwe luźne upięcia są jednymi z najczęściej wybieranych fryzur na ślub. Wypuszczone kosmyki włosów czy zwiewne loki dodają uroku i delikatności Pannie Młodej. Dodatkowym ich atutem jest fakt, że pasują w zasadzie każdemu w zależności od rodzaju skrętu włosów i wysokości upięcia.

Decydując się na taką fryzurę, warto mieć również na uwadze resztę stylizacji, mianowicie: styl sukni ślubnej, kolory przewodnie wesela i dekorację sali weselnej.

W stylu glamour

Chcąc nawiązać fryzurą do stylu glamour, możecie zaczesać przód włosów bardziej gładko, co stworzy elegancki efekt, natomiast resztę włosów upiąć w prosty koczek.  Dodając nieco finezji, przód zostawcie gładko ułożony, natomiast zakręćcie włosy od połowy i podepnijcie je luźno, formując oczekiwany kształt. W stylu tym sprawdzą się dodatki takie jak wsuwki z perełkami, opaski biżuteryjne i wszelkiego rodzaju błyszczące ozdoby do włosów.

W stylu rustykalnym

Upięcia w stylu rustykalnym sprawiają wrażenie niedbałych i jakby rozczochranych. Jednak cała sztuka polega na tym, aby nieład ten był przemyślany i kontrolowany.

W tym przypadku nie ma mowy o gładkich upięciach czy błyszczących dodatkach. Sprawdzą się natomiast upięcia z luźnymi warkoczami, wplecionymi pomiędzy lekko zakręcone loki, a także puszczone luźno kosmyki włosów. Fryzury te są same w sobie tak urokliwe, że nie potrzebują dodatkowych ozdób. Jeśli jednak zależy Wam na dodatkach, postawcie na te naturalne jak żywe kwiaty, wianki, czy elementy koronki.

W stylu vintage

Romantyczne upięcie można również pięknie zestawić ze stylem vintage. Równo ułożone, rozpuszczone loki i falowane grzywki, pasują zarówno do włosów długich jak i krótkich.

Jak wiadomo, posiadaczki długich włosów mogą sobie pozwolić na różne modyfikacje fryzur, takie jak gładkie podpięcia czy gdzieniegdzie wypuszczone mocno skręcone kosmyki włosów zawijające się w „ślimaczki”.  W stylu tym sprawdzi się również tapir i falowane, wysoko upięte fryzury. Przy wyborze dodatków można puścić wodze fantazji i sięgnąć po błyszczące opaski, broszki, pióra, woalki i stroiki do włosów.A na jakie upięcie włosów Wy zdecydowałybyście się w dniu Ślubu? :)

Średnia

3.2

Oceń mój artykuł

Zobacz także

23 grudzień 2018
31 grudzień 2018

Komentarze