Wizerunek Pana Młodego w dniu ślubu to bardzo ważna sprawa. Możliwości stylizacyjnych jest wiele. Co wybrać żeby dobrze wyglądać, podobać się wybrance serca i zrobić wrażenie na gościach?

19 październik 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Garnitur

To chyba najbardziej klasyczny i najczęstszy wybór przyszłych mężów. Znany od wieków, ma wiele możliwości jeśli chodzi o fasony, kolory, tkaniny. Zacznijmy od tego, że garnitur składa się z dwóch części – jest to marynarka do wyboru mamy jednorzędową lub dwurzędową oraz spodnie. Do tych dwóch elementów najlepiej dobrać elegancką koszulę z lekko wystającymi poza marynarkę mankietami i dodatki takie jak pasek, krawat/muszka, poszetka, spinki, buty. Można zdecydować się również na kamizelkę, która doda szyku i elegancji. Najpopularniejsze kolory garniturów to czerń, granat, grafit, jednak coraz więcej na ślubnym kobiercu odważniejszych Panów, którzy stawiają na kolor czy biel. Garnitur ślubny może kupić w znanych sieciówkach lub uszyć go na miarę. Oby dwie opcje to dobry wybór. Kupując garnitur w sklepie można liczyć na fachową pomoc oraz podstawowe przeróbki takie jak skrócenie spodni. Szyjąc garnitur u krawca jest pewność, że będzie leżał „jak ulał” i będzie jedyny w swoim rodzaju. To jednak decyzja Pana Młodego. Garnitur to bardzo uniwersalna część garderoby, która może posłużyć również na wiele innych okazji. Garnitur należy dopasować do charakteru i stylu uroczystości oraz do kreacji Panny Młodej. Mamy obecnie na rynku modowym szeroki wybór garniturów, ale i dodatków do stylizacji ślubnej Pana Młodego.

 pan młody w szarym garniturze

Smoking

Bardzo elegancki, szykowny wręcz wytworny strój dla mężczyzny. Wybierany w drugiej kolejności, zaraz za garniturem. Składa się z czarnej marynarki, której klapy wykonane są z atłasu lub jedwabiu, czarnych spodni z atłasowym lampasem. Smoking to również kamizelka lub pas hiszpański również z atłasu. Idealny dodatek do smokingu to mucha, najlepiej czarna. Do tej ślubnej stylizacji idealna będzie oczywiście biała koszula z wykładanym kołnierzykiem. Smoking kojarzy się z bardzo odświętnym strojem, idealnym na wielkie, ważne wyjścia. Wybór tego stroju na ślub jest zależy z reguły od jego stylu. Jeśli jest bardzo dostojny, planowany z rozmachem – smoking będzie pasował doskonale!

 

Frak

To opcja dla prawdziwych elegantów! Rozpięta marynarka z dwoma rzędami guzików. Jej poły krótkie z przodu, jakby obcięte, a długie z tyłu tworzą ogon jaskółki. To styl staroangielski, bardzo wytworny, dostojny. Pasuje do pałacowych wnętrz. Klapy marynarki są z reguły jedwabne lub atłasowe, zaś na spodniach znajdują się boczne lampasy. Elementem fraku jest biała, sztywna koszula z łamanymi rogami z mankietami na spinki oraz obowiązkowo – kamizelka w tym samym kolorze (jedno lub dwurzędowa). Do fraku można dodać cylinder i laskę. Jeśli chodzi o dodatki to białą muszka, poszetka i eleganckie czółenka.

 

Ślub to wyjątkowa okazja toteż stylizacja Pana Młodego powinna być dobrze przemyślana. Rozważ wszystkie opcje i dopasuj najbardziej odpowiedni strój dla siebie. Twój ślubny ubiór powinien być kompatybilny z Panną Młodą ;) Dzisiejsza moda i sklepy oferują naprawdę wiele więc każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze to czuć się dobrze, stylowo i komfortowo! ;)

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

10 czerwiec 2020
07 grudzień 2023

Komentarze