Zakup alkoholu na wesele to kolejny punkt, który jest niezbędny podczas planowania Waszego wielkiego dnia. To spory wydatek. Sprawdź gdzie najkorzystniej zakupić trunki.

05 październik 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Ile i czego?

Zanim zaczniecie rozmyślać gdzie kupić alkohol, najpierw musicie określić swoje preferencje. Pierwsze pytanie to ile butelek kupić, drugie – jaki rodzaj alkoholu. Kiedyś na stołach weselnych stała tylko wódka, dziś młodzi stawiają na kilka rodzajów alkoholi. Oprócz wódki często stawiana jest whisky, wino, piwo, a nawet gin czy rum. Wszystko zależy od tego czym chcecie poczęstować Waszych gości. Jeśli znacie ich preferencje odnośnie trunków, będzie łatwiej. Może większość z nich pije wódkę, a nieliczni wino? Wybór będzie więc prosty. Zastanówcie się i zdecydujcie. Rynek alkoholowy jest tak zróżnicowany, że z wyborem nie powinniście mieć problemu. W sieci znajdziecie rankingi najpopularniejszych rodzajów. Jeśli chodzi o ilość to przyjęło się 0,5 l na osobę. Policzcie również trunki na nagrody w konkursach lub na odchodne dla gości ;) Musicie wszystko przekalkować. Zakup własnego alkoholu często wiąże się z dodatkową opłatą tzw. korkowe. Być może korzystniejszą opcją będzie zdecydowanie się na zapłatę za alkohol w miejscu wesela.

 

Gdzie kupić?

Najważniejsza zasada: alkohol powinien pochodzić ze sprawdzonego źródła. Gdzie go kupić? Jednym z popularnych miejsc zakupu alkoholu na wesele są hurtownie. To w nich znajdziecie różnorodne produkty w atrakcyjnych cenach. Ceny często są korzystniejsze niż w innych miejscach, dlatego zakup tam to z reguły pewność nie przepłacenia. Hurtownie przy zakupie większej ilości alkoholu, a tak jest w przypadku wesel i przyjęć mogą zaoferować dodatkowe rabaty. Warto zapytać o taką możliwość podczas składania zamówienia. Obniżenie kosztów chociażby za tą weselną kwestię to cenna sprawa ;) Atrakcyjne ceny za alkohol można trafić również w popularnych dyskontach. Warto zaglądać do nich, przeglądać gazetki, pytać obsługę kiedy można spodziewać się niższych cen. W tego typu sklepach często zdarzają się promocje 1+1, lub druga sztuka -50%. Przy zakupie większej ilości alkoholu to idealne promocje, a że nie musimy kupować trunków bezpośrednio przed uroczystością, to możemy skorzystać z promocji w każdej chwili. Takie rabaty najczęściej zdarzają się przed dłuższymi weekendami. Alkohol na wesele możecie zakupić również w outletach. Znajdziecie je często przy hurtowniach. Alkohol można zakupić tak naprawdę w każdym sklepie, wszystko zależy od tego czy zależy Wam na oszczędnościach czy nie. Pamiętajcie, że jeżeli planujecie zakup w lokalnym sklepie powinniście zrobić to z wyprzedzeniem. Zwykle tacy sprzedawcy nie dysponują większą ilością towaru od ręki.

kobieta trzymająca kieliszek

Alkohol z Internetu

Tak, w Internecie jest wszystko – nawet alkohol. Czy to dobry pomysł by tam go kupić? Zamówienie można złożyć poprzez konsultanta telefonicznie lub mailowo. Jeśli nie przeszkadza Wam sprzedaż niebezpośrednia ta opcja jest jak najbardziej odpowiednia. Zamawiając alkohol z Internetu, plus jest taki, że można go skierować od razu do miejsca weselnego na konkretną datę. Nie będziecie musieli go magazynować w domu lub przechowywać w garażu czy u znajomych. Jeśli macie mało czasu lub prowadzicie intensywny tryb życia zakup alkoholu w Internecie będzie dla Was korzystną opcją - odbywa się bez wychodzenia z domu ;)

 

Dodatkowa ilość

Jeśli planujecie na swoje wesele wynająć barmana, który będzie przygotowywał drinki dla gości będzie potrzebna dodatkowa ilość alkoholu. To jednak kwestia zależna od miejsca zabawy, o którą należy zapytać menagera. Z reguły taki alkohol wraz z produktami do drinków należy dostarczyć do sali weselnej wcześniej. Popularne jest również tworzenie drink barów, gdzie goście z wystawionych produktów mogą przygotować sobie trunki samodzielnie. Przy tej opcji tak samo będzie potrzebna dodatkowa ilość alkoholu lub zapłata za taką ilość jaką zużyje czy barman czy goście. Pamiętajcie jednak, że będą to o wiele większe ceny niż gdy alkohol dostarczycie sami.

kolorowe drinki na barze

Zakup alkoholu na wesele przed Wami?  Pamiętajcie zrobić dobry resarch. Sprawdźcie ofertę w wielu sklepach i hurtowniach i wybierzcie tą najkorzystniejszą. Dobry trunek, to jego dobry smak i design butelki. Na ostateczną decyzję zakupu wpływa cena i opinia więc warto trochę się rozejrzeć ;)

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze