Sposób na uczynienie pierścionka zaręczynowego jeszcze bardziej wyjątkowym

19 sierpień 2018
Dagmara Sobczak

Dzisiejszy tekst skierowany jest przede wszystkim do mężczyzn, którzy chcą zaskoczyć swoją ukochaną wybrankę. 

Wybór pierścionka zaręczynowego nie należy do łatwych decyzji, ale nie każdy z Panów wpada na pomysł, by na pierścionku coś wygrawerować. Grawer kojarzy nam się przede wszystkim z obrączkami, na których najczęściej pojawia się imię partnera i data ślubu. Czemu nie wygrawerować czegoś na pierścionku zaręczynowym? Jeżeli tylko wybierzecie taki, na którym znajdzie się miejsce, by pojawiło się coś od serca – nie zastanawiajcie się. 

Pamiętam, że kiedy ja od mojego (wtedy) przyszłego męża dostałam pierścionek, a w środku znalazłam grawer, byłam wzruszona i bardzo mile zaskoczona. Dzięki temu mój pierścionek jest nad wyraz wyjątkowy i żadna inna kobieta nie ma takiego samego. 

Grawer na pierścionku zaręczynowym

Jeżeli już wiesz, że na pierścionku, który wybrałeś, możesz zrobić krótki grawer i jesteś zdecydowany – jedyne co Ci pozostaje to wybrać, co chciałbyś tam zawrzeć. 

Zazwyczaj musi to być coś krótkiego, więc nie masz dużego pola do popisu, ale mogę podrzucić Ci kilka propozycji.

Data

Może to być data zaręczyn, data pierwszego spotkania czy pierwszego pocałunku. Wybierz taką, która jest dla Was najważniejsza i którą zawsze chcielibyście mieć w sercu. 

Serduszko

Może to też być jakiś inny znak, który uważasz, że symbolizuje Wasze uczucie albo z czymś Wam się kojarzy. Dla dobrego jubilera nie ma rzeczy niemożliwych. Pamiętaj jednak, że to nie tatuaż a grawer, więc wybierz coś prostego. 

Coś stricte Waszego

W tym kierunku poszedł mój mąż, czym bardzo mnie zaskoczył. Na swoim pierścionku mam 3 znaki, które od samego początku wiedziałam, co oznaczają. Oprócz samego znaczenia niosą też za sobą pewne przesłanie. Przesłanie, abyśmy zawsze pozostali takimi, jakimi jesteśmy teraz. Przesłanie, by nie zapominać o naszych prywatnych głupotkach i nie tracić dystansu do siebie. 

 

Pomyśl, czy Ty w jakiś sposób nie możesz przemycić przesłania na pierścionku. Na pewno macie coś „swojego”, co być może rozumiecie tylko Wy, ale to jest właśnie to, co Was łączy i może połączyć na lata. 

Jeżeli Twoja partnerka nie zauważy grawera, jak najbardziej możesz jej o tym powiedzieć. Nie daj jej za długo czekać. Niech dowie się od razu, co czeka na nią po wewnętrznej stronie pierścionka – zazwyczaj nikt tam nie zagląda, więc będzie to dla niej duża niespodzianka :)

Spotkaliście się kiedyś z grawerem na pierścionku zaręczynowym? Czy według Was to dobry pomysł? 

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze