O co zapytać podczas wizyty w potencjalnym miejscu wesela?

10 kwiecień 2020
Martyna Dziedzic-Kamińska

Sala weselna to miejsce, w którym w tym ważnym dniu spędzicie ze swoimi bliskimi najwięcej czasu. Warto poświęcić jej sporo czasu i uwagi.

Dobrze wybrane miejsce wesela to połowa sukcesu!

Wiele możliwości

Choć lokali na mapach większych miast jest naprawdę sporo, gdy przychodzi do tej najważniejszej decyzji wcale nie jest tak łatwo. Hotel, restauracja, sala bankietowa, zamek, pałac, stodoła… w Waszych głowach kłębią się pomysły i nie wiecie na którą z opcji się zdecydować?

Znam to! Ale spokojnie, z pewnością sobie poradzicie :)

Wstępne ustalenia

Na początku przygody z szukaniem odpowiedniego miejsca na Waszą imprezę, warto się zastanowić nad swoimi potrzebami, upodobaniami i charakterem przedsięwzięcia. Podejmijcie decyzje, czy chcecie iść w stronę tradycji czy nowoczesności. Ustalcie na czym Wam zależy, a będzie to doskonały punkt wyjścia do rozpoczęcia poszukiwań.

Kwestie jakie musicie wstępnie poruszyć to szacowana liczba gości i przeznaczone środki na wesele. Będą to podstawowe informacje, o które będą Was pytać.

Drobny research i ruszajcie na przeszpiegi

Z reguły miejsca, w których można zorganizować wesele posiadają swoje strony internetowe i są obecne w mediach społecznościowych. Obejrzyjcie dostępne fotografie, zapoznajcie się ze wstępnymi ofertami, które być może są tam zamieszczone oraz poszukajcie opinii klientów na temat przeglądanych lokali. Wybierzcie kilka miejsc, które najbardziej Was zainteresowały i odwiedźcie je.

Pamiętajcie jednak, by wcześniej zadzwonić do nich i umówić się na wizytę. Uzyskacie informacje, kiedy na miejscu będzie osoba kompetentna do rozmów na temat organizacji wesela. Prawdopodobnie będzie to menager. Przygotujcie pytania, które chcecie zadać - możecie posiłkować się zdjęciami znalezionymi w Internecie. Organizator będzie miał zobrazowane to, o co konkretnie chodzi i łatwiej będzie Wam się dogadać.

Podczas odwiedzin zwracajcie uwagę na istotne kwestie takie jak:

 • podłoga,
 • palarnia,
 • miejsce dla zespołu i DJa,
 • stan łazienek, itp.

 

Korzystajcie maksymalnie z tego, że tam jesteście i widzicie wszystko na żywo. Na obrazkach zamieszczanych w sieci nie wszystko dobrze widać. Wiadomo, że tam przedstawiane jest klientom to, co najlepsze i najładniejsze. Będąc w lokalu, możecie zerknąć w każdy kąt a również prosić o zrobienie pomiarów (np. pod wymyślone dekoracje).

Niekiedy proponowana jest wizyta w dniu przygotowywania innego wesela żebyście mieli możliwość zobaczenia udekorowania sali, ustawienia stołów, zastawy, oświetlenia, pracy obsługi itp. Wiadomo jednak, że nie zawsze da się tak trafić, jeśli zależy Wam na czasie. W tym wypadku poproście o zdjęcia, które zobrazują Wam tego typu kwestie.

Z reguły jednak, wesele organizowane jest z wyprzedzeniem. Po podpisaniu umowy istnieje duża szansa, że przed Waszą imprezą będzie przygotowywana jeszcze inna. Umówcie się z menagerem, by podał Wam daty takich uroczystości, żebyście mogli w konkretnym dniu zobaczyć, jak wyglądają przygotowania miejsca. Będziecie mieli okazję na żywo zobaczyć potencjalny wygląd sali w dniu Waszego wesela, dobrać do tego dekoracje i inne atrakcje. Uwierzcie mi, że takie wizyty sporo dają. Można również podpatrzeć jakieś pomysły i ciekawe rozwiązania, o których wcześniej nie pomyśleliście.

Wizyta w miejscu wesela - o co pytać?

O co tylko chcecie, bo kto pyta nie błądzi i nie pluje sobie potem w brodę, że tego nie zrobił i nie wiedział… ale przede wszystkim o dostępność wybranej daty :)

Kwestie finansowe to dość istotne sprawy przy organizacji ślubu i wesela. Pytajcie więc menagera o:

 • cenę za osobę,
 • co jest wliczone w cenę, co musicie opłacić sami,
 • opłatę za „korkowe”, krojenie tortu i ciasta,
 • dostępne miejsca noclegowe dla Was i gości,
 • klimatyzację w lokalu,
 • agregat prądu w razie awarii,
 • parking i  miejsca postojowe,
 • menu i możliwość jego modyfikacji dla dzieci, wegetarian lub wegan
 • godzinę, do której może trwać wesele i czy można ten czas wydłużyć (jeżeli tak, to czy trzeba za to dopłacić).

 

Nie bójcie się pytać. Osoba odpowiedzialna za organizację wesela z pewnością odpowie na każde pytanie i z racji wykonywanej pracy jest do tego przyzwyczajona ;)

Po odbyciu wizyt, zebraniu konkretnych informacji usiądźcie w domu przy filiżance herbaty i podejmijcie decyzję, w którym miejscu odbędzie się Wasze wesele. To właśnie tam zjecie pierwszy wspólny obiad jako mąż i żona, przetańczycie całą noc i zbierzecie garść pięknych chwil!

Powodzenia!

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 kwiecień 2020
16 listopad 2018

Komentarze