Wszystko, co powinnaś wiedzieć o zabiegu henny pudrowej na brwi

20 kwiecień 2020
Magdalena Magdziarz

Henna pudrowa to zabieg, który szturmem podbił serca kobiet. Dlaczego? O tym dowiecie się z tego tekstu. Postaram się znaleźć odpowiedzi na pytania: czy henna pudrowa szkodzi, ile trzyma się henna pudrowa, jaki efekt daje?

Zdobyłam dla was również zdjęcia obrazujące brwi przed zabiegiem oraz efekt finalny, wygląda to imponująco. Ale czy naprawdę warto zainwestować w taka usługę?

Henna pudrowa - co to właściwie jest?

Przecież henna znana jest nam od dawna. Właściwie to od starożytności.

Egipcjanie wykorzystywali ją do barwienia skóry czy włosów u zmarłych dostojników. Masajowie malowali henną twarze, aby podkreślić status plemienny. Ślady używania tej substancji znajdziecie nawet w Biblii. W kulturze hinduskiej służy do malowania pięknych wzorów na ciele, w tym podczas ceremonii zaślubin.

Skoro więc była wykorzystywana od dawien dawna, to musi być naturalna. Tak właśnie jest, wytwarza się ją z rośliny zwanej lawsonią. Współczesne farbki, zwane potocznie henną, nie mają z nią nic wspólnego, są w pełni syntetyczne. W związku z czym nie pielęgnują naturalnego włosa.

I tutaj wkracza henna pudrowa, która jest powrotem do korzeni, ale w ulepszonej wersji. To głównie henna naturalna, wzbogacona o substancje utrwalające oraz regenerujące.

Źródło: Matleena Beauty

Henna pudrowa - jak przebiega zabieg?

Pewnie wiele z Was zastanawia się, jak zrobić hennę pudrową. Czy można wykonać zabieg henny pudrowej w domu?

Hm... no można, czemu nie. Jest to jednak na tyle silnie barwiąca substancja, że jeżeli rysunek Wam się nie uda, to przez jakiś czas pozostaniecie z krzywymi brwiami...

Ponadto produkty do jej wykonania są dość drogie. Najlepiej mieć kilka kolorów, by uzyskać ten idealny. Skompletowanie zestawu to koszt kilkuset złotych. Chyba lepiej zatem udać się do profesjonalistki i bez obaw o to, co z tego wyjdzie, oddać się w jej ręce.

Oprócz wyznaczenia idealnego kształtu brwi zostanie też wykonana depilacja, zazwyczaj woskiem, ale są i zwolenniczki pęsety. Każda technika jest prawidłowa, a najważniejszy jest efekt finalny.


Źródło: Matleena Beauty

Henna - jak długo się utrzymuje?

Czy henna pudrowa trzyma się dłużej niż henna proszkowa? Lepsza henna w kremie czy w proszku? Rozwiejmy kilka wątpliwości.

Po pierwsze słowo "henna" powinno być przypisywane tylko tej naturalnej z zawartością lawsoni. Po drugie „henna” w kremie czy proszku (krakowska i jej odpowiedniki) fachowo nazywamy farbkami/farbami do brwi.

Zatem proszek czy krem? Henna kremowa barwi tylko włosy, to dobre rozwiązanie dla fanek ultranaturalnego looku lub posiadających geste brwi, efekt jest dość krótkotrwały. Proszkowa natomiast maluje także skórę i utrzymuje się na niej zwykle około tygodnia, czasem dwóch. Henna pudrowa barwi skórę z podobną trwałością jak proszkowa, jednak na włosach utrzymuje się nawet do sześciu tygodni!

Pamiętajcie, że ostateczny kolor widzimy po mniej więcej dobie od wykonania usługi. Wcześniej rysunek łuku brwiowego może wydawać się bardzo intensywny. Warto zaufać w kwestii doboru odcienia stylistce.

Garść porad na temat henny

Co zrobić, żeby henna na brwiach utrzymywała się dłużej? Jak przygotować się do wykonania henny pudrowej?

O to zapytałam prawdziwe profesjonalistki ze studia urody Matleena w Katowicach:

"Wszystko zależy od przygotowania skóry (peeling mile widziany) i reszta to już kwestia zabiegu. Trwałość zależy przede wszystkim od tego jaką kto ma skórę i jaki kto ma włos, czasem niezależnie od tego co człowiek będzie robić trwałość może być wątpliwa ze względu na skórę (może też np. w ogóle nie złapać skóry w niektórych przypadkach) lub na włos. Pudrowa henna raczej rzadko uczula, to składniki roślinne, nie ma utleniaczy, ale wiadomo może się zdarzyć. Można zrobić test płatkowy za uchem. Przygotowanie do zabiegu to jedynie oczyszczenie i delikatny peeling, najlepiej też nie regulować brwi na własną rękę przed zabiegiem."

Dziewczyny, miałyście wykonywany ten zabieg? Podoba Wam się ten efekt? Ja, szczerze mówiąc, uwielbiam go! Odkąd odkryłam trwałość henny pudrowej, nie wyobrażam sobie jej nie używać.

Dajcie znać co sądzicie. Podobają Wam się takie metamorfozy brwi? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

17 listopad 2017
04 maj 2018

Komentarze