Makijaż krok po kroku - jak uzyskać idealny efekt glow?

10 grudzień 2018
Magdalena Magdziarz

Glow skin, healthy skin - to hit w makijażu. A co jeśli do tego dodamy błyszczące usta i połyskujące powieki? Spróbujemy? 

Zdradzę Ci,  jak zrobić taki makijaż ślubny krok po kroku!

Krok 1. 

Mieszamy nawilżający podkład z rozświetlaczem. Użyłam Smashbox Studio Skin, ponieważ oprócz lekkości ma przedłużoną trwałość. Do tego płynna perła od Benefitu, by uzyskać blask na skórze.

Krok 2. 

Twarz pudrujemy, by utrwalić tę bazę. Oczywiście lepiej pozostawić ją bez pudru, jednak na ślub to nie jest dobry pomysł- oprócz efektu świetlistej cery zależy nam na trwałości. Sprawdzą się tu produkty typu HD.

Krok 3. 

Konturujemy twarz, by nadać trójwymiaru i wyszczuplić się optycznie. W innym tutorialu nauczymy się tej magii. Tu zastosowałam trio Smashboxa.

Krok 4.

Używamy rozświetlacza na wypukłe części twarzy, łuk kupidyna i wszędzie tam gdzie nam się podoba.

Krok 5. 

Na powieki nałozyłam nieco płynnego rozświetlacza i kleju do brokatów. Następnie konturujemy oko brązami i rozświetlamy wewnętrzny kącik.

Krok 6.

Aplikujemy iskrzący pigment. Użyłam ukochanego koloru szampańskiego od The Balm. Polecam nakładać palcem lub pacynką. Można też zwilżyć pędzelek mgiełką, by zwiększyć przyczepność cienia.

Krok 7.

Na linię wodną nakładamy cielistą kredkę. Da to efekt wypoczętego oka.

Krok 8.

Przyciemniamy linię rzęs np. eyelinerem lub cieniem. Tuszujemy rzęsy i opcjonalnie przyklejamy sztuczne rzęsy lub kępki. Na usta nałożyłam błyszczyk Fenty Beauty.

Podoba Wam się taka propozycja? Wiecie już jak wykonać nieskomplikowany makijaż ślubny? Myślę, że ta propozycja sprawdzi się u każdej z nas. Wystarczy odpowiednio dobrać kolory i produkty. W razie pytań, piszcie komentarze :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 kwiecień 2018

Komentarze