Ubrać je tak samo, a może postawić na jeden kolor? Inspiracje modowe dla druhen

23 maj 2018
Paulina Pieśla

Mimo tego, że jeszcze kilka lat temu funkcja druhny nie była tak popularna jak teraz, od pewnego czasu możemy zauważyć wyraźną tendencję do angażowania najbliższych na to stanowisko.

Często Panny Młode wybierają kobiety spośród swoich przyjaciółek lub szukają wśród rodziny. Niewątpliwym jednak jest fakt, że druhny prezentują się niesamowicie pięknie, kiedy wszystkie mają przygotowane stylizacje, które w jakimkolwiek stopniu nawiązują do motywu lub samej uroczystości.

Zanim jednak przedstawię propozycje owych stylizacji, warto zapoznać się z definicją druhny oraz poznać funkcje, które powinna ona pełnić w tym ważnym dla Was dniu.

Druhna z założenia oraz według definicji Słownika Języka Polskiego to osoba, która przez cały czas trwania uroczystości, jak również podczas przygotowań, "stoi" przy Pani Młodej. Obecność druhen na weselu sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy masz kilka bliskich przyjaciółek i nie wiesz, którą z nich wybrać na świadkową. Tworząc orszak druhen, sprawisz, że żadna z nich nie poczuje się urażona ani pominięta. Musicie pamiętać i mieć to na uwadze, że druhna to NIE TO SAMO co świadkowa. Świadkowa z założenia jest ważniejsza dla Panny Młodej, ma wobec niej więcej obowiązków i powinności.

Do obowiązków druhny na pewno należy pomoc w wyborze sukni ślubnej. Pamiętaj, że jeżeli ktoś z bliskich prosi Cię o pomoc przy wyborze sukni, to liczy na Twoje szczere zdanie. Nie przytakuj z obawy,  że Pani Młoda się na Ciebie obrazi. Po to Cię wybrała, bo ufa Ci, chcę poznać Twoje zdanie i wierzy, że dzięki Tobie wybierze idealną kreację. Druhna powinna doradzić również przy wyborze butów, torebki czy innych dodatków do stylizacji Panny Młodej.Oczywiście jeżeli planujesz wieczór panieński, Twoje druhny i świadkowa powinny przygotować wszystko za Ciebie! Jest to idealny i ostatni moment, żeby poszaleć wspólnie, a Ty już możesz nie mieć głowy na takie przygotowania. Jak widać, zgrany team druhen i świadkowej, to połowa sukcesu i gwarancja powodzenia imprezy od przygotowań aż do zakończenia!

Może to nie zabrzmi do końca elegancko, ale tak naprawdę druhny podczas uroczystości powinny "usługiwać’"Pani Młodej. Muszą na bieżąco kontrolować sytuację, sprawdzać, czy wszystko wygląda ok. W sytuacji, kiedy rozmaże się makijaż z powodu wzruszenia powinny delikatnie to zasugerować i rozpocząć interwencję. Nie zaszkodzi, jeżeli w torebce będą miały najpotrzebniejsze rzeczy jak np. igła z nitką, które mogą Cię uratować przed katastrofą.

Podczas ceremonii w kościele powinny zadbać o Twoje efektowne wyjście. Warto żeby zaopatrzyły się w płatki róż lub inne romantyczne akcenty, którymi obsypią Was po zakończonej uroczystości. Mogą pomagać również w organizować gościom czas w trakcie składania życzeń lub pomóc im w znalezieniu swojego miejsca przy stole w momencie, kiedy znajdziecie się na sali.

Czy druhny muszą być ubrane tak samo?

Wszystko zależy od tego, jak Ty się na to zapatrujesz. Wiadomo, że pięknie prezentowałyby się w Twoim towarzystwie, ubrane tak samo. Niestety, im więcej zaangażujesz druhen, tym ciężej będzie im zorganizować wspólną wizytę u krawcowej i szycie sukienek na miarę. Z drugiej strony, ślub to wydarzenie, które z definicji organizuje się raz, więc jeżeli przyjaciółkom zależy na Twoim szczęściu, powinny się poświęcić i wspólnie zorganizować wizytę, jeżeli będzie Ci na tym bardzo zależało. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że każda z nich jest inna i trudno jest dobrać jeden fason kreacji, który leżałby dobrze na wszystkich Twoich przyjaciółkach. Może lepiej byłoby zdecydować się wtedy np. na wspólny kolor sukienek?

Poniżej przedstawiam Wam kilka inspiracji modowych, które możecie zaproponować Waszym druhnom.

Pomysłów na kreacje dla druhen jest wiele - mogą nawiązywać do stylistyki wesela czy do koloru przewodniego. Wybór druhen nie jest łatwy i zanim podejmiesz taką decyzję powinnaś się dobrze zastanowić, żeby w trakcie wesela mieć pewność, że możesz na nie liczyć w każdej sytuacji! :)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

27 styczeń 2019
25 luty 2020

Komentarze