Jak znaleźć wspólny język z teściową?

18 lipiec 2020
Dagmara Sobczak

Mówi się, że rzadko teściowa z synową mogą znaleźć wspólny język. Czasem zastanawiam się, czy to właśnie nie taki zły PR tej relacji powoduje, że niepotrzebnie spinamy się, od drugiej strony spodziewamy się najgorszego, a często też boimy się otworzyć przed sobą nawzajem. 

A przecież teściowa i synowa mogą się lubić, mogą mieć wspólne pasje, a nawet mogą się przyjaźnić i nie ma w tym nic złego. Owszem, czasem potrzeba na to czasu, nawet lat, ale wszystko jest do zrobienia, jeżeli tylko tego chcemy. 

 

 

Synowa i teściowa – jak odnaleźć wspólną pasję?

Otwórz się na propozycje drugiej strony

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że już nieraz wypłynęła od drugiej strony propozycja zrobienia czegoś razem. Nie zauważamy drobnych sygnałów, mamy problem ze słuchaniem, nie traktujemy poważnie niektórych propozycji, a może takie już padały? Sięgnij pamięcią i zastanów się nad tym. 

Jeżeli Twoja teściowa czy synowa podrzuca Ci pomysł na wspólne spędzenie czasu – nie odmawiaj. Chociażbyś miała wątpliwość czy to na pewno coś dla Ciebie, spróbuj. Najwyżej okaże się, że jednak czegoś nie lubisz, a w najlepszym przypadku miło się zaskoczysz. 

Może Twoja synowa zaprosiła Cię na ściankę wspinaczkową albo na koncert nowo powstałego zespołu? A może Twoja teściowa wspominała coś o wspólnym pieleniu ogródka albo kursie szycia? 

Słuchaj, co mówi druga strona i otwieraj się na nowe. To najlepszy sposób na odkrycie Waszego wspólnego mianownika. 

Zaproś do wspólnego spędzania czasu 

Jeżeli z tej drugiej strony nie wychodzi żadna propozycja wspólnego spędzania czasu, może to Ty zainicjujesz jakieś wydarzenie? Może jest coś, czego zawsze chciałaś spróbować? Może tym razem, zamiast zabierać przyjaciółkę, zaproponujesz to synowej/teściowej? 

Odkrywanie wspólnych nowych rzeczy bardzo łączy. Może to być nowa kuchnia np. japońska, którą wspólnie odkryjecie, jeżdżenie na rowerowe wycieczki do lasu, albo coś bardziej szalonego, jak nauka nurkowania? 

Pomyśl, co może spodobać się drugiej stronie i zaproś na wspólne odkrywanie nieznanego! 

Rozmawiaj o wszystkim

Otworzenie się nie wszystkim przychodzi z taką samą łatwością. Mimo wszystko warto, jeżeli macie wspólnie przeżyć obok siebie jeszcze wiele lat. Nie bój się trudnych tematów. Może okazać się, że ta druga strona ma podobne doświadczenia, a wymiana swoich refleksji okaże się dla Was obu bardzo pokrzepiająca. 

Nie wszystko przychodzi od razu. Jednak jeżeli poczujesz, że to jest ten moment, że chcesz się zwierzyć, albo chcesz o coś zapytać – zrób to. Zaufaj swojej intuicji. 

 

Macie jakieś swoje inne sposoby na to, by znaleźć z teściową/synową wspólną pasję?

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

12 marzec 2019
07 listopad 2018

Komentarze