Miłość wg znaków zodiaku

09 październik 2018
Anna Żaczek

Astrologię traktujemy z przymrużeniem oka, jako że teorie astrologiczne nie znajdują potwierdzenia naukowego. Przyznajcie jednak, że poszukując wskazówek do życia, niejednokrotnie hołdowaliście jakimś przesądom czy zabobonom, twierdząc, że „coś w tym jest”? :)

Owo „coś” wynika często z obliczeń matematycznych lub z podstaw psychologii. Książka Lori Reid, nosząca tyłu Astrologia, którą wykorzystałam w artykule, wykorzystuje nurt kładący szczególny nacisk na analizę osobowości osób urodzonych w określonych znakach zodiaku. Przyjrzyjmy się zatem, co astrologowie sugerują w kwestii udanych związków pomiędzy poszczególnymi znakami. Przytoczone tu charakterystyki są bardzo trafne. Sprawdźcie, z kim możecie stworzyć udany związek :) !

Baran

Osoby spod tego znaku to bardzo towarzyskie osoby, pełne ochoty do życia, otwarte oraz uczynne. Podobnie — jak w życiu — w miłości poszukują nowych doświadczeń. Bardzo żywotne, energiczne i towarzyskie, w związku są inicjatorem i siłą napędową. W drugiej połówce szukają ideału, a nie znajdując go, doznają rozczarowań. Z trudem wówczas przychodzi im kompromis, ale pomimo tego, gdy przekonają się do swojej wybranki, stają się wiernymi i pogodnymi towarzyszami. A zatem partner Barana musi umieć podtrzymać jego zainteresowanie i namiętność.

Partnerzy w miłości: najlepsza konfiguracja ze Strzelcem (wspaniała przygoda) i Lwem (wielka namiętność). Na drugiej pozycji pozostaje, Baran, Bliźnięta i Wodnik. Nie przetrwa związek z Rybą i Bliźniętami.

Byk

Zdecydowany, zacięty, odpowiedzialny, stanowczy i mocno stąpający po ziemi. Byki mają potrzebę stabilności i poczucia bezpieczeństwa. Dom dla nich jest szczególnym miejscem, który urządza z wielką dbałością, kładąc duży nacisk na wygodę oraz dostęp do natury. Bardzo dba o swoje dzieci, ale bywa przy tym zaborczy.
Byki postrzegane jako osoby ciepłe i przystępne, mają wielu przyjaciół, ale w miłości postępują ostrożnie. Stawiają wysoką poprzeczkę przed swoimi partnerami. Cenią szczerość, oddanie i wierność. Ten, kto pokocha Byka, w pakiecie dostanie wygodne gniazdko z dobrze zaopatrzoną spiżarnią.

Partnerzy w miłości: z Panną przeżyje wielką miłość, z drugim Bykiem stworzy doskonałe dopasowanie, a z Koziorożcem będzie dobraną parą. Z Rakiem może liczyć na zmysłową kombinację oraz z Rybą stworzy obiecujący związek. Całkowita niezgodność charakterów ze Strzelcem i Bliźniętami.

Bliźnięta

Żywiołowe, zmienne i elastyczne, ale o dwojakiej naturze, świetnie sprawdzają się jako mediatorzy, stanowiąc przeciwwagę dla innych impulsywnych znaków. Obdarzone pomysłowością, elokwencją i wyobraźnią, co daje im przewagę wśród zodiakalnego grona, sprawia również, że to do nich należy ostatnie słowo. Jako dusze towarzystwa, łatwo zwierają nowe znajomości. Nadmierna potrzeba zmian jednak negatywnie wpływa na jakość relacji, które nie przechodzą próby czasu. Ta cecha sprawia, że Bliźnięta mogą mieć duże trudności w budowaniu trwałych intymnych relacji z partnerem. Bardziej pociągają ich przelotne flirty niż stabilna monotonia. Zatem osoba, która chce związać się na stałe z Bliźniakiem musi się wykazać się sporą odwagą, silną psychiką, wytrwałością i wyjątkowością, aby wzmacniać więzi, kiedy wygaśnie pierwsze zauroczenie.

Partnerzy w miłości: Bliźnięta, przede wszystkim z drugą bliźniaczą osobowością przeżyją prawdziwą miłość i dobrą zabawę, podobnie z Wagą oraz Wodnikiem. Słabszy związek stworzą z Lwem i Baranem, a z Bykiem, Rakiem i Skorpionem miłość, ani na chwilę nawet nie zaiskrzy.

Rak

Introwertyczna osobowość Raka stawia na ciepło domowego ogniska. Emocjonalne podejście do świata sprawia, że chowa uczucia z powodu swojej nadwrażliwości. Sprawia przy tym wrażenie oschłości, która nie sprzyja budowaniu relacji. Uczuciowe Raki otwierają się na miłość bardzo powoli, przyjmując przy tym postawę wspierającą swego partnera. Gotowe są poświęcić wszystko dla niego oraz domu. Wynika to z ich opiekuńczości i troskliwości. Mają romantyczną naturę i cenią fundamentalne wartości. Panowie Raki, którzy lubią gotować oraz wykonywać inne domowe prace, stanowią doskonałą partię małżeńską. Niestety Rak jest podatny na wahania nastrojów, co przejawia się czasami gderliwością. Można tę niedoskonałość przeczekać. Jeśli jego partner będzie umiał w odpowiednim momencie się wycofać, relacje szybko się naprawią. Osoby spod znaku Raka często są silnie związane z matkami, z tego powodu zatem szukają partnerów o podobnych cechach.

Partnerzy w miłości: Rak podzieli pasję i namiętność ze Skorpionem, Rybą, a z drugim Rakiem przeżyje wielką miłość. Z Bykiem i Koziorożcem osiągną również dobry rezultat. Całkowita niezgodność z Wagą oraz Bliźniętami.

Lew

Wiążąc się z Lwem, możesz kąpać się w jego pozytywnej energii i radości życia. Charyzma, optymizm, wytworność, sprężysta sylwetka to cechy, Lwom — przywódcom dane z natury. To prawdziwi ekstrawertycy czerpiący z życia, to co najlepsze. Próżność stawia ich zawsze w centrum uwagi. Gładko wychodzą z opresji, ponieważ mają dużo szczęścia w trudnych sytuacjach życiowych. Niełatwo oprzeć się urokowi zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Są romantyczni, kochający i namiętni, co sprzyja wielu flirtom. Ale jeśli są zakochani, wówczas bardzo angażują się w związek. Mimo wszystko niełatwo ich zdobyć na stałe, ponieważ cenią atrakcyjny wygląd partnera. W relacji z Lwami może być trudno, ponieważ lubią rządzić w związku.

Partnerzy w miłości: silne zauroczenie czeka go w związku ze Strzelcem, Baranem oraz drugim Lwem. Ożywczą inspirację odnajdzie w Bliźniaku, a z Wagą stworzy stylową parę. Zdecydowanie z Panną nie uniknie kłótni, więc szkoda zachodu.

Panna

Spostrzegawczość i skrupulatny umysł Panny, stawia ją pośród osób utalentowanych z realistycznym podejściem i poukładanych życiowo. Osoba spod tego znaku lubi pracę oraz porządek. Niesie pomoc wszystkim potrzebującym, nie zaniedbują ani swojego partnera, ani rodziny. Panny jako dziecko wzorują się na rodzicach i rodzeństwie, przenoszą to również na dorosłe życie. Z natury zimne, potrzebują wiele ciepła oraz ciągłego potwierdzania ich wartości przez partnera. Bardzo krytyczne są wobec siebie i wymagające, trudno zaspokoić ich potrzeby, więc mają trudności z nawiązaniem bliskich i głębokich relacji. Mają uszczypliwą naturę i często drwią z innych. Idealny partner musi być silny psychicznie, błyskotliwy i umieć dotrzeć do wnętrza Panny. 

Partnerzy w miłości: szczęśliwe pary stworzy Panna z Bykiem i Koziorożcem oraz lustrzanym odbiciem siebie, czyli drugą Panną. Zupełnie odmienne idee z Baranem, Lwem i Strzelce nie prognozują trwałego związku.

Waga

Harmonijne Wagi to osoby życzliwe o otwartym umyśle, łatwo nawiązujące kontakty. Wytworny szyk i elegancja przyciąga uwagę innych znaków. Wyszukane upodobania do kunsztownych przedmiotów odrzucają prostolinijność i grubiaństwo. Nadmierne analizowanie i rozważanie sytuacji powoduje, że są postrzegane jako osoby niezdecydowane. Generuje to pewne komplikacje we własnych relacjach. Artystyczna natura sprawia, że są czarujące, ale nie potrafią wybrać odpowiedniego partnera wśród wielu wielbicieli. Zwlekając z decyzjami, powodują utratę wartościowych partnerów. Nie znoszą kłótni, więc dla „świętego spokoju” przystają na sugestie drugiej połówki.

Partnerzy w miłości: Waga stworzy super związek z Bliźniętami, Wagą i Wodnikiem. Zadowolenie przyniesie miłość z Lwem, Strzelcem. Wyjątkowo z Bykiem może stworzyć rzadki, ale intrygujący związek. Pod wielkim znakiem zapytania mogą stanąć relacje z Rakiem.

Skorpion

Władczość Skorpiona przejawia się w jego wytrzymałości i determinacji w dążeniu do celu. Ta solidna przykrywka kryje wrażliwe wnętrze. Skrajne emocje i silny charakter powodują wiele zawirowań w życiu Skorpiona. Ujawnia się to również w sferze namiętności. Charyzmatyczna osobowość przyciąga inne znaki, które wpadają dosyć szybko w sieć nieprzeciętnego i tajemniczego Skorpiona. Sprzeczności w charakterze powodują, że często uchodzą za samotników, chociaż tego nie pragną. Zdarza się, że mają dużo znajomych, lecz prawdziwych przyjaciół tylko nielicznych. Bardzo wiele osób zabiega o zdobycie przyjaźni i serca Skorpiona, ale tak naprawdę niewielu osobom to się udaje. Tworząc parę ze Skorpionem, należy się liczyć z jego nadmierną zazdrością, która może powodować wiele problemów.

Partnerzy w miłości: Skorpion stworzy głęboką miłość z Rybą i Rakiem. Równie dobre połączenie zaistnieje z drugim Skorpionem. Tandem z Panną lub Koziorożcem wprowadzi dużo ciepła. Związek z bliźniakiem nie przetrwa próby.

Strzelec

Osobowość Strzelca związana z żywiołem ognia jest zmienna i pełna pasji. Dalekowzroczność i pomysłowość często bywa prorocza. Strzelce są otwarte i przyjacielskie, o łagodnym charakterze. Kochają przestrzenie i podróże. Pod względem intelektualnym kojarzone są z mądrością i filozofią. Ciepłe podejście do wszystkich wokół sprawia, że są dobrymi słuchaczami, a inni chętnie się im zwierzają. Strzelce czasami potrzebują samotności i medytacji albo wprost przeciwnie — dużej aktywności i zabawy. Te skrajności zaburzają czasami relacje, ponieważ Strzelce nie są rozumiane przez inne znaki. Strzelec czuje niepokój, gdy ktoś chce ograniczyć jego wolność, więc do końca nie ufa swemu partnerowi. Z drugiej strony, jeśli zakocha się, to jest bardzo wiernym partnerem.


Partnerzy w miłości: z Baranem wyzwolą iskrzącą namiętność, podobnie z Lwem i drugim Strzelcem. Wydobędą najlepsze strony z siebie w związku z Wodnikiem ewentualnie z Wagą. Trudne związki będą z Bykiem, Panną i Koziorożcem.

Koziorożec

Koziorożce to osoby ambitne, pracowite, zdrowe, konsekwentnie realizujące swe zamierzenia, mające w swoją drogę wpisany sukces. Biorą na siebie  czasami ogromną odpowiedzialność, która innych by zniszczyła. Koziorożce trochę odstraszają swoją powagą, surowością, powściągliwością w okazywaniu uczuć. W gruncie rzeczy to osoby nadmiernie nieśmiałe, które preferują od dzieciństwa towarzystwo osób dorosłych. Pochłania ich praca, stąd często tam nawiązywane znajomości, przeradzają się w związki uczuciowe. Na swoich partnerów wybierają osoby nie tylko kochane, ale również zamożne lub bardzo pracowite. W relacjach nie lubią niejasności, sami są odpowiedzialni i wierni, więc szukają również partnerów o podobnych cechach.

Partnerzy w miłości: Byk, Panna i Koziorożec, to stworzone dla nich znaki. W mniejszym stopniu – Ryba i Skorpion. Z Rakiem stworzy związek na zasadzie wzajemnego uzupełnienia. Nie sprawdzi się w relacji ze Strzelcem.

Wodnik

Szczery, przyjazny i otwarty na nowości. Wodnik czerpie inspirację z umysłu. To także wizjoner, wprowadzający postępowe idee. Myśli szeroko i perspektywicznie, nie przywiązuje wagi do obyczajów i tradycji. Swobodnie czuje się w grupie, nie ulega emocjom, a w kwestiach uczuciowych potrafi zachować chłodne podejście. Kobiety i mężczyźni spod tego znaku na ogół nie mają problemów w nawiązywaniu zwykłych kontaktów. Wodniki lubią osoby bystre, niezależne, z którymi mogą dyskutować oraz realizować pasje. Zakochane — są bardzo czułe i opiekuńcze wobec partnera, chociaż nie zawsze potrafią to odpowiednio okazać. Preferują styl partnerski bez sztywnych reguł i zobowiązań.

Partnerzy w miłości: połączy ich namiętność z Bliźniętami i Wagą, pasja z drugim Wodnikiem, ale to ze Strzelcem stworzą nieprzemijającą miłość. Zdecydowanie różne osobowości nie będą sprzyjać związkowi z Bykiem, Rakiem, Skorpionem i Koziorożcem.

Ryby

Ryby charakteryzują się wewnętrznymi sprzecznościami i bogatą wyobraźnią. Z tego zodiaku wywodzą się artyści, muzycy i pisarze. Ryby dopasowują się łatwo do okoliczności, ale nie lubią kłótni i niesnasek. Uciekają przed tym w świat sztuki i fantazji. Urokliwość Ryb wyzwala w innych pokłady opiekuńczości. Same marzą o miłości i poszukują do związku bratniej duszy, która będzie ich rozumiała i dzieliła ich pasje. Przy swojej łagodności i uroku nie są zdecydowane, co pogarsza ich relacje w związku. Często wzorują się na rodzicach, a gdy w swoich partnerach nie odnajdą poszukiwanych cech, cierpią z tego powodu. Jeśli partner jest gotowy na przejęcie przyziemnych, codziennych obowiązków, Ryba będzie doskonałym partnerem. Gdy w związku opadnie stan zauroczenia, Ryby będą miały trudności w podtrzymywaniu relacji.

Partnerzy w miłości: romantyczne chwile czekają Rybę ze Skorpionem, Rakiem i Rybą, ale pasje może realizować również z Bykiem i Koziorożcem. Z Bliźniętami i Baranem ryzykowne relacje.

Średnia

3.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

01 październik 2019
05 czerwiec 2018

Komentarze