Poradnik dla Gości Weselnych

31 grudzień 2017
Magdalena Magdziarz

Dziś swoje "parę groszy" kieruję nie do przyszłych nowożeńców, a do ich gości. W Polsce najpopularniejszym prezentem ślubnym są po prostu pieniądze. Można wręczyć je w standardowej białej kopercie, ale warto to zrobić inaczej. Wtedy nie będą miały tylko wartości materialnej, ale i sentymentalną. Mam dla Was kilka pomysłów.

Walizka z banknotami

Kto by nie ucieszył się z walizki po brzegi wypchanej kasą? Oczywiście nie musicie oddawać Młodym dorobku swego życia. Właściwe banknoty ulokujcie na wierzchu a resztę wypełnijcie odpowiednio wyciętymi kartkami. Możecie też posłużyć się nominałami dostępnymi w grach typu Monopol.

Podaruj milion

Bardzo podobają mi się pieniądze symbolicznie oprawione w ramkę. Wygląda to elegancko, a zarazem może przydać się jako nietuzinkowa skarbonka. Autorka bloga Dwa Ptaszki poszła o krok dalej i przygotowała świetną grafikę, którą można pobrać na jej witrynie.

Świnka skarbonka

Chyba najlepszym sposobem na przechowywanie pieniądzy, szczególnie drobniaków, jest skarbonka. Lubię w taki sposób ofiarowywać kasę znajomym. Rozmieniam wtedy część kwoty na bardzo drobne monety. Taka wypchana po brzegi, ciężka skarbonka daje frajdę podczas liczenia. Nie musi to być świnka, choć te wyglądają uroczo i miło się kojarzą. Na rynku jest wiele świetnych patentów: z zabawnymi napisami, personalizowane lub w dowolnych kształtach. 

Kolorowe kredki

Kolejną propozycją od Dwa Ptaszki jest urocze pudełko z kredkami a w nim... banknoty. Pomysł nietuzinkowy i bardzo wdzięczny. Od Waszej fantazji zależy, jak zadedykujecie taki prezent. Może "na kolorowe życie", "pomalujcie swój świat" albo "samych kolorowych chwil".

Klasyka

Oczywiście tradycyjne koperty zawsze się sprawdzą. Warto jednak sprawić, by nie były zbyt banalne. Mogą być eleganckie, aczkolwiek intrygujące. Mogą mieć żartobliwy wydźwięk lub wzruszać. Poszukałam dla Was kilku ciekawych inspiracji.

A Wy jakie formy ofiarowania pieniędzy preferujecie? Może jednak wolicie kupić prezent? Koniecznie dajcie znać w komentarzach :)

Średnia

4.8

Oceń mój artykuł

Zobacz także

26 styczeń 2018
07 luty 2018

Komentarze

Ostatnio robiłam właśnie w ramce "miliona" i bardzo się podobał
~aisza2w 02 styczeń 2018 19:56 odpowiedz