Poprawki makijażu na weselu - to Ci się przyda!

04 maj 2020
Magdalena Magdziarz

Makijaż ślubny to makijaż profesjonalny a ten nieco rożni się od naszej codziennej urodowej rutyny. Dziś podpowiem Wam Drogie Panny Młode, jak się z nim obchodzić i jak poprawiać makijaż na weselu.

To co, gotowe na kolejna dawkę wiedzy?

Utrwalamy?

Z takim hasłem spotkamy się pod koniec makijażu wykonywanego przez profesjonalna wizażystkę. Dlaczego?

Po utrwaleniu makijażu specjalistycznym fixerem staje się on wodoodporny i tworzy się na nim swoista powłoką. Nie zaleca się potem dokładać kolejnych warstw, które prawdopodobnie nawet nie przykleja się już do skory.

Tak działają tzw.utrwalacze. Daje to możliwość, że makijaż bez poprawek wytrzyma aż do białego rana, jednak w przypadku skory szczególnie przetłuszczającej się lub problematycznej można zastosować kilka trików, by uniknąć świecenia. Makijaż sam w sobie bez uszczerbku powinien pozostać na twarzy, nawet tej wymagającej szczególnej troski.

Pudrujemy nosek

Może niedosłownie, ale o tym będzie mowa. Jak pozbyć się niechcianego błysku na skórze?

Oczywiście nie mówimy o zamierzonym efekcie glow. Chodzi o wydzielanie sebum w okolicy strefy T, co niekoniecznie wygląda estetycznie. Po wykonaniu profesjonalnego makijażu radze unikać dokładania dodatkowych warstw. Kosmetyki mogą zważyć się na skórze, co może skończyć się makijażowa katastrofa.

Radzę zaopatrzyć się w bibułki matujące lub po prostu odsączyć nadmiar sebum przykładając chusteczkę higieniczna delikatnie do twarzy. Jeśli skora z natury jest tłustą należy poinformować o tym wizażystę, który może użyć produktów matujących już na etapie bazy, czy podkładu, co znacznie przedłuży zadowalający efekt.

Zjedzone usta

Jakkolwiek dziwnie brzmi to określenie, oddaje one prawdę o tym jak wyglądają pomalowane usta po posiłku.

Są pomadki, które same w sobie świetnie się trzymają i wytrzymują nawet tłuste potrawy, liczne pocałunki, spożywanie napojów. Jednak nie zawsze chcemy ich używać ze względu na matowa konsystencje. Czasem kondycja ust nie pozwala na ich zastosowanie a czasem po prostu nie pasuje do wizji makijażu. Wtedy sięgamy po błyszczyki lub inne wykończenia pomadek, które są zdecydowanie mniej trwale.

Jak zatem poprawić usta na ślubie? Po pierwsze po makijażu próbnym poproś wizażystkę o zapisanie odcienia użytego kosmetyku, pozwoli to na znalezienie odpowiedniego produktu do poprawek. Czasem wizażystki maja w ofercie mini pomadki na te okazje, warto zapytać o taka opcje. Jeśli kontur ust jest nienaruszony to dołóż pomadki bądź błyszczyku tylko na środek, najlepiej wklepując delikatnie palcem. Da Ci to większą kontrole oraz naturalne wykończenie.

 To takie proste wskazówki, ale znacznie ułatwiają życie Panny Młodej. Jak widzisz nie potrzebujesz ogromnej kosmetyczki, by poprawić makijaż.

Teraz już wiesz jak uniknąć świecenia twarzy, jak pomalować usta oraz czym utrwalić makijaż ślubny.

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 grudzień 2018
08 wrzesień 2018

Komentarze