Zaglądamy do pracowni projektanta, żeby zobaczyć, jak powstaje suknia ślubna

11 marzec 2019
Magdalena Magdziarz

W telewizyjnych show często możemy zobaczyć dokonywanie wyboru sukni na dzień przed ślubem lub, o dziwo, tworzenie jej od podstaw. Warto mieć świadomość, że w rzeczywistości trwa to o wiele dłużej.

Chcecie dowiedzieć jak, powstaje suknia ślubna? W tym celu zajrzymy do pracowni projektanta takich kreacji - Szymona Kowalskiego, właściciela Ślubnego Atelier Miu Piu.

Od czego zaczyna się szycie sukni ślubnej?

Praca nad suknią na tak wyjątkową okazję to nie tylko jej szycie. Historia zaczyna się dużo wcześniej, kiedy przyszła Panna Młoda przekracza próg atelier w celu znalezienia "tej jedynej". Co jeśli nie znajdzie jej na żadnym wieszaku, na żadnym manekinie?

Wtedy kreatywność projektanta musi wznieść się na wyżyny. Podstawą jest dobry wywiad z klientką, pomocny może okazać się dream book. Kompetentny doradca wie, jak dobrać suknię ślubną do figury i wzrostu, kiedy szyć suknię, jaki kolor sukni wybrać. Kiedy już wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane, można przystąpić do fazy tworzenia.

Jak długo powstaje suknia ślubna?

Czasem nawet wiele miesięcy. Pierwsze przymiarki to jedynie zarys wizji i pomiary. Potem tworzy się bazę kreacji. Następnie dopracowywane są detale.

Wiecie, że wszelkie falbanki, koronki, cekiny to aplikacje naszywane ręcznie. Chyba rozwiewa to wątpliwości, co do różnic w cenie. Jeśli chcecie mieć suknię dopracowaną w każdym szczególe, wykonaną z wysokiej jakości tkanin i nie obawiać się, że klejone taśmowo elementy odpadną - zdecydujcie się na współpracę z małym domem mody lub bezpośrednio z projektantem.

Wymarzona suknia ślubna

Suknia ślubna jak marzenie? To jest realne! Każda z nas ma inne wymagania, oczekiwania, fantazje. Dlatego najpierw zróbcie dobre rozeznanie rynku i wybierzcie te miejsca, gdzie Wasz gust pokrywa się z wizjami projektanta.

Nie oczekujcie, że fan prostoty i elegancji stworzy dla Was ochoczo pokrytą kryształami bezę i na odwrót. Jest to oczywiście możliwe, biznes jest biznes. Przy tak ważnej kreacji, dobrze byłoby jednak poczuć wspólne flow z osobami tworzącymi tę upragnioną suknię.


źródło: materiały prasowe Miu Piu Szymon Kowalski

Może chcecie poznać szczegóły tworzenia sukni? Skąd sprowadza się szykowne tkaniny, koronki? Ile godzin trwa naszywanie aplikacji? Jakie są rekordy tworzenia sukni? Dajcie koniecznie znać :)

 

Średnia

4.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

24 wrzesień 2017

Komentarze