Jak wręczyć pieniądze i zaskoczyć Parę Młodą?

08 styczeń 2019
Katarzyna Bieńkowska

Zostałeś zaproszony na ślub i wesele. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że ten mały kawałek papieru oznacza dokładnie tyle, że dla Państwa Młodych jesteś kimś bardzo ważnym i wyjątkowym i chce się z tobą podzielić swoim szczęściem?

Wiesz o tym, prawda? Dlatego właśnie chcesz by ten dzień był jeszcze piękniejszy, więc myślisz jak zaskoczyć nowożeńców...

Jeśli nie ma listy prezentów albo po prostu chcesz, by sami zdecydowali czego potrzebują i dajesz im pieniądze, to spróbuj dać je w nietypowy sposób. Pewnie, możesz wsadzić kasę do koperty i nie zawracać sobie głowy, ale możesz też zaskoczyć młodych na kilka sposobów.

Podrzucę Ci kilka pomysłów, jedne są prostsze, inne wymagają większego wysiłku lub pewnych zdolności, ale nawet jeśli żaden z nich nie będzie Twoim zdaniem odpowiedni, to może skłonię Cię do wymyślenia czegoś lepszego!

Bukiet z pieniążków

Trzeba się troszkę wysilić, ale to wcale nie takie trudne. Zamiast kwiatów przymocowujesz pieniądze do patyczków i wbijasz do kupionego w kwiaciarni stelaża (albo do gąbki albo do styropianu).

Można powtykać je między kwiaty albo lizaki by było zabawnie, albo zdrapki czy kupony lotto. Kto wie, może podarujesz im milion?! Dla bardziej zaawansowanych albo cierpliwych – można spróbować zrobić z banknotu różę origami.

Pieniądze schowane w kartce - exploding box

Co to takiego? Kartka w kształcie pudełka, której – gdy podniesiesz pokrywkę – rozpadną się na boki ścianki. W środku jest miejsce na życzenia, ozdoby i pieniądze. Na środku pudełka mogą być kwiaty, ozdobny miniaturowy tort czy figurka Pary Młodej - każdy rękodzielnik ma inny pomysł na jego zawartość.

Można podzielić pieniążki, a na ściankach napisać: na dziecko, na samochód, na dom, na podróż poślubną itd. Dodatkowym plusem jest możliwość pełnej personalizacji! Możesz zamienić złotówki na dolary albo znaleźć jakąś walutę, w której będzie Cię stać na milionowy nominał. To by dopiero była niespodzianka! Albo wręczyć im plik banknotów (co z tego, że w nominałach dziesięciozłotowych) :)

Wasz pierwszy milion

Wystarczy tak poukładać na sobie stuzłotowe banknoty by uzyskać 6 zer (kolejnym stówkom zaginasz jedynkę). Grafika może być personalizowana, a na dole może mieć zabawny napis: w razie potrzeby zbijcie szybkę.   

Pudło pełne balonów, a w każdym z nich jakiś banknot?

To może być całkiem duży prezent. Wystarczy przy kokardzie umieścić informację, że należy przekłuć balony. Tylko żeby nie przyszło Wam do głowy napełniać balonów helem! To stanowczo nie jest dobry pomysł...   

Myślę, że pomysłów może być jeszcze całe mnóstwo, wystarczy chwilę się zastanowić, co sprawiłoby radość Młodej Parze :)

Średnia

3.7

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze