Jak wyposażyć barek samoobsługowy?

02 październik 2017
Katarzyna Bieńkowska

Jeśli z listy Waszych wydatków zniknął barman, który miał być atrakcją wieczoru, bo w czasie przygotowań okazało się, że źle obliczyliście swoje możliwości finansowe to nie musicie się wcale martwić! Sama na swoim weselu zrezygnowałam z wielu wydatków w trakcie przygotowań lub zamieniłam je na tańsze opcje. Jednak barmana na naszej liście nie było, gdyż wyszliśmy z założenia, że gośćmi będzie tylu młodych ludzi, że jeśli tylko zapewnimy im dostęp do kolorowych alkoholi, to sami o siebie zadbają najlepiej.

Zaczęliśmy od tego, że przejrzeliśmy mnóstwo przepisów na drinki i wypisaliśmy trunki, które powtarzały się najczęściej. Pamiętajcie, że nie musicie mieć wszystkiego. Zwykle wystarczy, że kupicie pięć czy sześć rodzajów alkoholu i odpowiednią liczbę soków, by można było z tego stworzyć dziesiątki drinków. Warto zainwestować w chociaż jedną butelkę droższego trunku – goście na pewno to docenią.

Wiadomo, że wódka będzie lała się litrami, ale może trafisz na smakosza rumu lub whisky, warto chociaż tak mniej więcej zorientować się, kto co lubi... Gdybym miała wybierać sama – wino byłoby tylko słodkie, ewentualnie półsłodkie. Szybko okazało się jednak, że większość gości, którzy sięgną po wino, wybierze tylko wytrawne! Wobec tego butelek wina, które sama bym wybrała było o wiele mniej – naprawdę najważniejsze jest, by goście byli zadowoleni. Wy nie będziecie mieli czasu na rozmyślanie o tym, czy jest wino jakie lubicie czy nie, będziecie szczęśliwi, że jesteście już małżeństwem i cała reszta przestanie być ważna.

Co może się znaleźć w open barze:

  • wino,
  • whisky,
  • rum,
  • miód pitny,
  • biały rum,
  • kilka likierów, o różnych smakach,
  • ewentualnie piwo,
  • syropy do drinków,
  • różne soki.


Jeśli macie wujka, który robi najlepsze nalewki na świecie i bardzo chciałby uraczyć nimi waszych gości weselnych, to musicie wiedzieć, że właściciel lokalu może nie zgodzić się na ich serwowanie, ponieważ alkohol ten nie posiada akcyzy.

Pamiętajcie również, że jeśli zostawicie w widocznym miejscu przepisy na drinki, to wśród alkoholi, soków i dodatków muszą się znaleźć wszystkie niezbędne do ich wykonania składniki! Oczywiście może się zdarzyć, że po kilku godzinach zabawy czegoś zabraknie, ale przynajmniej na początku przyjęcia goście muszą mieć wybór.

Nie stresujcie się, kiedy czegoś zacznie brakować! Jak skończy się kolorowy alkohol, to goście wypiją wódkę z sokiem i też będą zadowoleni... :)

Średnia

4.6

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 wrzesień 2017
17 kwiecień 2018

Komentarze