Przepisy na drinki bezalkoholowe

14 marzec 2018
Katarzyna Bieńkowska

Pisałam już o tym, że czasem nasi goście nie mogą lub nie chcą pić alkoholu na weselu, co jednak na przyjęciu bywa utrudnione, jako że regularnie wznoszone są toasty za Parę Młodą. Za Młodych się nie napijesz?! I ciąża nie ciąża, choroba nie choroba wszyscy patrzą na Ciebie i czekają, a przecież nie będziesz się każdemu z osobna tłumaczyć! To już lepiej niech patrzą, że pijesz mimo widocznego brzuszka (żartuję oczywiście!).

Jednak warto zatroszczyć się o tych niepijących gości, przygotowując specjalne miejsce na bezalkoholowe syropy, a do tego warto dołączyć chociaż kilka przepisów. Możecie je wydrukować na zwykłej kartce i włożyć do większej ramki albo wydrukować je na mniejszych ozdobnych karteczkach i połączyć ze sobą na przykład wstążką, albo specjalnym kółeczkiem (jak w segregatorach) kupionym w sklepie papierniczym.  

Kilka przepisów na bezalkoholowe drinki podrzucam poniżej, ale w sieci znajdziesz ich całe mnóstwo, od banalnie prostych po takie bardziej skomplikowane składające się z wielu składników. Jednak wcale nie musisz dostarczać najwymyślniejszych składników, bo za pomocą kilku syropów i soków owocowych będzie można zrobić naprawdę wiele propozycji. A przygotowanie tych bezalkoholowych drinków jest szalenie proste, bo większość z nich polega po prostu na zmieszaniu składników:

Virgin Sex on the Beach


- 40ml syropu brzoskwiniowego
- 150ml soku pomarańczowego
- 150ml soku żurawinowego
- lód i plasterek pomarańczy do ozdobyBezalkoholowa Pina Colada

- 50ml mleka kokosowego
- 40 ml soku ananasowego
- ¼ szklanki lodu pokruszonego
- troszeczkę cukruBłękitna Laguna

- 80 ml soku grejpfrutowego
- 60 ml soku ananasowego
- 40 ml bezalkoholowego blue curacaoLudwik (jest koloru zielonego)

- 80 ml toniku
- 40 ml syropu miętowego
- kruszony lód

*** dwukolorowy drink

- 80 ml soku pomarańczowego
- 50 ml syropu grenadyna
- 30 ml wody gazowanej
- ewentualnie plasterek pomarańczy do dekoracji
Na dno nalej syrop, sok pomarańczowy zmieszaj z wodą gazowana i ostrożnie dolej do kieliszka.

Nie musicie kupować zbyt wielu dodatkowych rzeczy, na pewno nie są to ogromne koszty, a jednak goście na pewno to docenią. Nikt nie lubi odstawać od innych, a należy pamiętać, że trafiają się różne sytuacje – no i bywa, że ktoś z gości jest kierowcą, a nie będzie przecież rozlewał do kieliszków wody mineralnej pod stołem, żeby nikt nie zadawał przez całą noc miliona pytań, dlaczego nie pije?

Średnia

2.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 kwiecień 2018

Komentarze