Jak znaleźć tego jedynego? O poszukiwaniu wizażysty słów kilka

12 wrzesień 2017
Magdalena Magdziarz

Panna Młoda w pewnym momencie przygotowań ślubnych staje przed wyborem osoby, która zadba o jej wizerunek. Twarz zwraca największą uwagę, musi pięknie prezentować się w oczach gości i obiektywie. Nawet najpiękniejsza suknia, czy wyszukana fryzura nie odwrócą uwagi od niepoprawnie wykonanego makijażu lub jego braku. Jak zatem znaleźć wizażystę idealnego? A może lepiej pomalować się samodzielnie?

 

fot. Jagoda Owczarek

Zacznijmy zatem od rozwiązania dylematu, czy w ogóle szukać specjalisty, jeśli potrafimy samodzielnie wykonać ładny makijaż. Jeśli dysponujemy sporą liczbą profesjonalnych kosmetyków, czujemy się pewnie, nie mamy problemu ze stresem a i nasza wiedza z kategorii „uroda” jest rozległa, możemy pokusić się o ten krok. Pamiętajmy jednak, że dzień ślubu to wyjątkowy czas. Przyszłych małżonków często dopada atak paniki. I jak wykonać kreskę drżącą dłonią? Makijaż ślubny cechuje też trwałość. Profesjonalista wie, jak aplikować kosmetyki oraz czym je utrwalić, a w swym kufrze ma same sprawdzone, wybrane wśród wielu perełki. Plusem decyzji o samodzielnym make-upie jest przede wszystkim oszczędność. Nie musimy też konfrontować naszych wizji z inną osobą. Choć czasem warto pozwolić, by ktoś obiektywnie ocenił nasz wygląd. Możemy wykonać wiele prób, nic za to nie płacąc. Przyznacie chyba, że to duży plus.

 

fot. Jagoda Owczarek

Profesjonalista w dziedzinie wizażu ze spanikowanymi Pannami Młodymi ma do czynienia na co dzień. Zadba nie tylko o piękny wygląd swej klientki, ale i o jej dobre samopoczucie. Często właśnie moment wykonywania makijażu i fryzury to jedyne spokojne chwile przed godziną zero. Warto wtedy pozwolić innym, by o nas zadbali. Aromatyczna kawa lub uspokajająca melisa, pyszne ciasto i pogaduchy… żyć nie umierać! Pamiętajmy, że makijaż ślubny rządzi się swoimi prawami. Musi być m.in. wodoodporny, a taki efekt to nie lada wyzwanie, ma podkreślać naturalną urodę, a przy tym być na tyle wyrazisty, by na filmie i fotografiach prezentować się nieskazitelnie. Wiedzę o tym, jak osiągnąć ten cel wizażyści poszerzają latami. Wynika ona przede wszystkim z praktyki, ale i z kosztownych szkoleń oraz warsztatów.

 

fot. Jagoda Owczarek

Kolejne pytanie jakie stawiają sobie narzeczone: czy wybrać makijażystę z własnym studiem czy mobilnego? Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Dojeżdżający usługodawca dopasuje się do godzin odpowiadających klientce, a Panna Młoda nie straci ani minuty na dojazd. Minusem jest fakt, że wiąże się to na ogół z dodatkowymi kosztami. Decydując się na dojazd do salonu urody, tracimy cenny czas, za to możemy mieć pewność, że wizażysta ma zapewnione komfortowe warunki pracy - a co za tym idzie, zyska na tym jakość usługi. Mamy wtedy również chwilę dla siebie, bez gości podglądających proces przygotowań, bez gwaru i pośpiechu.

 

fot. Jagoda Owczarek

Ważnym czynnikiem jest też cena. Jeśli widzicie kuszącą ofertę usługi za 30 zł to nie łudźcie się - szanujący się profesjonalista nie wykona jej za tak niską kwotę. Ceny makijażu ślubnego to zazwyczaj 100-200 zł. Na cenę wpływa wiele czynników, ale o tym innym razem. Można rzec, że to dużo, ale biorąc pod uwagę korzyści płynące z korzystania usług wizażysty - warto. Klientki często pytają w wiadomościach, na jakich kosmetykach pracuje makijażysta. Jest jedna prawidłowa odpowiedź: dobrych. Jeden produkt kosztuje 10 zł i jest „must have”, a kolejny 200 zł. Selekcjonowanie kufra to długi proces, przy którym obowiązuje zasada prób i błędów, a efekt finalny to lata poszukiwań. Niemniej jednak większość kosmetyków służących do stworzenia makijażu ślubnego to wysokopółkowe, profesjonalne produkty, których na ogół nie posiadamy we własnych kosmetyczkach.

 

fot. Jagoda Owczarek

Poszukując ideału, najważniejszym kryterium są prace danego artysty. Przyjrzyjmy się portfolio wizażysty, gdyż to jego najważniejsza wizytówka. Dobre prace same się bronią. Możemy też zasięgnąć języka wśród znajomych, poczytać opinie na forach. Wtedy dowiemy się, czy poza kunsztem usługodawca wykazuje się empatią, punktualnością i innymi ważnymi cechami.

Teraz nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam udanych poszukiwań!

Średnia

4.9

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze