Wieczór panieński - jak i gdzie go zorganizować?

21 grudzień 2018
Dagmara Sobczak

Zorganizowanie wieczoru panieńskiego leży najczęściej w gestii świadkowej albo przyjaciółek Panny Młodej. Wbrew pozorom to nic trudnego, szczególnie jeżeli dobrze znamy przyszłą pannę młodą i nie mamy trudności z odgadnięciem jej preferencji. 

Poniżej podpowiem, o czym warto pamiętać i podrzucę kilka ciekawych rozwiązań.

Jak zorganizować panieński?

Po pierwsze, warto do każdego wieczoru panieńskiego podejść indywidualnie. Pamiętaj, że to, co dla Ciebie wyda się najlepszą imprezą wolności, niekoniecznie takie same będzie dla przyszłej panny młodej. Warto zadać sobie kilka pytań, czy nasza przyszła Panna Młoda jest domatorką, czy lubi imprezować, czy jest duszą towarzystwa, jakie ma zainteresowania? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, pozwolą uszyć wieczór panieński na wymiar, który będzie niezapomniany dla naszej Panny Młodej. 

Po drugie, warto wcześniej wypytać Pannę Młodą, czego na pewno nie chce na wieczorze panieńskim, a jakie są jej marzenia związane z tym wieczorem. Być może podrzuci kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie ułożyć jakiś plan działania.

Gdzie zorganizować wieczór panieński?

To wszystko zależy od preferencji i możliwości. Zazwyczaj pierwsza część odbywa się w domu (Panny Młodej albo świadkowej), a potem impreza. Oczywiście możecie pominąć jeden z tych etapów i od razu udać się na miasto albo zostać w domu. Wszystko zależy od tego, co lubicie. 

Jeżeli planujecie zostać w domu, warto zadbać o to, by nie zabrakło picia, alkoholu oraz jedzenia (również ciepłego). Dzięki chociaż dwóm ciepłym posiłkom, możecie być pewne, że dużo dłużej posiedzicie niż przy samych zimnych przekąskach. Jeżeli nie macie czasu gotować, możecie zamówić coś na ciepło. 

Warto zaplanować też czas na różne gry i zabawy. Wybór jest ogromny, warto przygotować się wcześniej, by nie szukać na bieżąco zabaw. Dobrze, jeśli jedna z Was zechce zostać tzw. wodzirejem imprezy i z chęcią poprowadzi takie zabawy. Zabawy mogą być w różnych dostępach czasu od siebie i warto pomyśleć też nad jakąś zabawą przełamującą pierwsze lody, jeżeli na imprezie są osoby, które się nie znają. 

Pamiętajcie także o prezencie dla przyszłej Panny Młodej. Śmieszne panieńskie gadżety, co prawda rozbawiają, ale najczęściej lądują na dnie szafy, jako niepotrzebna rzecz. Może warto pomyśleć nad jakimś prezentem, który przyda się pannie młodej? Może wspominała coś kiedyś o tym, że chciałaby zacząć robić zdjęcia (może jakiś pierwszy aparat fotograficzny), albo narzekała na swoją cerę (może szczoteczkę soniczną do twarzy?). Zastanówcie się i sprawcie, by zarówno wieczór, jak i prezent był niezapomniany.

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 wrzesień 2019
15 sierpień 2020

Komentarze