Jakie atrakcje wybrać na wesele?

16 sierpień 2018
Iga Marciniszyn

Wiele par decyduje się na urozmaicenie swojej uroczystości weselnej poprzez różne efektowne atrakcje. Większość z nich jest łatwo dostępna, więc tym bardziej warto o nie zadbać – niewielkim wysiłkiem zdobędziemy coś, co przełamie monotonię, będzie pięknie wyglądać na zdjęciach i zostanie w pamięci Waszej i gości na długie lata.

Co możecie wybrać? Przygotowałam dla Was kilka propozycji :)

Balony z helem

Kiście balonów nadmuchanych tlenem, nigdy nie będą tak efektowne i eleganckie jak te napełnione helem. Odrobina więcej wysiłku i nieco wyższy nakład finansowy, a efekty są cudowne.

Takie napełnione helem balony można przywiązać w strategicznych miejscach sali, np. przy stole ze słodyczami lub nakierować poprzez nie gości do wejścia, tworząc z nich ścieżkę. Balony z helem cudownie sprawdzą się na plenerowych weselach, świetnie prezentują się na zdjęciach, a poprzez dobór odpowiedniego koloru można idealnie skomponować je z innymi elementami dekoracyjnymi.

Balony z helem i tiulem

Nieco bardziej czasochłonna do przygotowania wersja balonów z helem, to balony dodatkowo owinięte tiulem - ciekawe rozwiązanie, które zaskoczy gości i nada prawdziwego szyku Waszej imprezie.

Balony ledowe z helem

Wyjątkowo efektowne balony to te, które nadmuchane są helem i dodatkowo świecą! Możecie użyć ich do zaznaczenia wejścia głównego do sali weselnej lub zamiast lampionów, które mogą być problematyczne i miejscami zabronione ze względu na otoczenie lasów, wypuścić je wraz z gośćmi w powietrze w trakcie trwania wesela.

Balony z helem i piórami lub konfetti

Efektownie mogą wyglądać również balony, najlepiej przeźroczyste, w których środku umieścimy dużo konfetti lub pióra, wszystko oczywiście w kolorze przewodnim naszego wesela.

Lampiony

Przygotowanie lampionów dla gości, które wszyscy wspólnie puścicie w powietrze, gdy zapadnie zmrok, to moment, który może wywołać wiele emocji i wzruszeń.

To dobry pomysł na weselną atrakcję, jeśli mamy do dyspozycji całkiem duży ogród, odkrytą przestrzeń lub wesele urządzamy w plenerze. Ważne by przed zorganizowaniem tej atrakcji dowiedzieć się, czy w miejscu Waszego wesela puszczanie lampionów nie stanowi ryzyka np. poprzez otoczenie leśne. Jeśli nie możecie zdecydować się na lampiony powietrzne, ale w pobliżu znajduje się staw lub jezioro, niemniej efektownie wyglądać będą lampiony puszczone na wodzie.

Taniec w chmurach

Atrakcją, która z powodzeniem uświetni Wasz pierwszy taniec, przenosząc Was w bajeczną krainę, jest ciężki dym.

Niezwykle efektowny, gdy spowije parkiet atmosfera stanie się dużo bardziej podniosła, zdjęcia dużo efektywniejsze, a jeśli z emocji pomylicie wyćwiczony układ – z pewnością nikt tego nie zauważy! Ciężki dym będzie też wielką atrakcją dla dzieci, jeśli na Waszym weselu będzie ich dużo, taki dodatek to strzał w dziesiątkę!

Konfetti

Jeśli znudziło Was sypanie ryżem, cukierkami bądź groszowymi monetami w wychodzącą z kościoła Młoda Parę, warto pomyśleć o tubach strzelających konfetti.

Wybór jest naprawdę duży, od wielokolorowych, przez jednokolorowe po nawet takie, w kształcie serc – wszystko to w ogromnej gamie rozmiarów do wyboru. Wystarczy ze kilka takich tub rozdacie gościom, którzy stać będą w pierwszym rzędzie przy Waszym wyjściu z Kościoła i w jednej chwili wystrzelą z nich konfetti, piękny efekt bez zranienia nikogo oraz bez konieczności zbierania tego, co porozrzucane na ziemi – gwarantowany!

Płatki róż

Alternatywą dla konfetti mogą stać się materiałowe płatki róż, które kupimy w bardzo niskiej cenie w wielu ślubnych sklepach.

Takie płatki można rozrzucić nie tylko przy wychodzeniu Pary Młodej z Kościoła, ale też np. przy dywanie w Kościele lub użyć ich do dekoracji weselnych stołów.

Białe gołębie

Pięknym dopełnieniem kościelnej lub urzędowej uroczystości mogą stać się dwa białe gołąbki wypuszczone przez Młodą Parę po ślubie. Ptaki te są symbolem szczęśliwej miłości oraz wierności. Istnieje również możliwość wynajęcia większej liczby gołąbków, które wypuszczone zostaną z klatki w momencie wypuszczania dwóch gołębi przez Młodą Parę, co spotęguje piękny efekt.

Motyle

Dla wielu kobiet problematycznym i nieprzyjemnym może być trzymanie gołębia w dłoniach. Alternatywą zatem mogą stać się białe lub różnobarwne motyle. Niewiele jest firm, które oferują taką usługę, ale istniejące gwarantują dostawę na terenie całej Polski. Ważne jest by takie motyle zamówić z dużym wyprzedzeniem czasowym, z pewnością jest to atrakcja niespotykana, a dająca piękny efekt.

Balony w pudle

Jeśli nie do końca wyobrażacie sobie wypuszczanie jakiejkolwiek odmiany zwierząt z koszy, a chcecie w jakiś sposób symbolicznie przypieczętować Wasz ślub, dobrym pomysłem mogą stać się balony z helem zapakowane w wielkim pudle prezentowym.

Symbolika i wydźwięk – podobne, a balony w odpowiedniej kolorystyce czy kształcie np. litery w przewodnim kolorze Waszego wesela, układające się w napis LOVE, mogą zrobić naprawdę duże wrażenie.

Zimne ognie

Jeśli Wasz ślub odbędzie się stosunkowo późno, gdy po jego zakończeniu na dworze zapadnie już zmierzch, warto skorzystać z efektu, jaki dają zimne ognie.

Brama zbudowana z gości trzymających zimne ognie w dłoniach wypadnie świetnie zarówno, gdy będziecie wychodzić z kościoła lub urzędu, jak i gdy będziecie wchodzić do sali weselnej. Zimne ognie mogą być też pięknym dopełnieniem Waszego pierwszego tańca, który dzięki nim stanie się niezwykle magiczny, co z pewnością uda się uwiecznić na fotografiach.

Fajerwerki

Atrakcja, na którą ze względów finansowych nie decyduje się wiele par,  jest pokaz sztucznych ogni. Koszt to minimum 1500 zł za pokaz trwający około 3-5 min., warto zastanowić się więc czy zamiast wiejskiego stołu i candy baru, zainwestowanie w pokaz nie będzie trafniejszą decyzją.

Pokaz warto powierzyć profesjonalnym firmom, które według Waszych wskazówek przygotują spersonalizowaną dla nas wersję pod np. wybrany przez Was podkład muzyczny lub litery waszych inicjałów wybuchające na niebie. Zdjęcia na tle sztucznych ogni wypadną rewelacyjnie, a sam pokaz wywoła wiele wzruszeń i doda podniosłego charakteru Waszemu weselu.

Bańki mydlane

Pierwszy taniec czy wyjście z kościoła lub urzędu można też uświetnić, wynajmując maszynę do baniek mydlanych.

Wytwornica do baniek działa na prąd, więc konieczne jest wcześniejsze upewnienie się, że mamy do niego dostęp. Alternatywą może stać się rozdanie gościom małych pojemników do robienia baniek, jednak efekt będzie dużo mniej wyrazisty.

Wybierzecie coś z zaproponowanych rozwiązań na swoje wesele? Koniecznie dajcie znać! :)

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

14 wrzesień 2018
12 lipiec 2018

Komentarze