Podczas organizacji wesela wybiera się między innymi rozrywki dla gości. Gry, zabawy, pokaz barmański i tego typu atrakcje. A co dla najmłodszych? Co przygotować w kąciku zabaw by dzieci nie nudziły się na Waszym weselu?

28 wrzesień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Statystyki i budżet

Jeśli zdecydowaliście się zaprosić gości wraz z pociechami to wypada zorganizować dla nich coś specjalnego. Policzcie ile dzieci będzie obecnych na zabawie, określcie swój budżet i pomyślcie nad zabawami dla nich. Atrakcje dla dzieci powinny być urozmaicone, ale i dopasowane do ich wieku. Jeśli na Waszym weselu planowana jest większa ilość pociech, rozmyślcie wynajęcie animatora do kącika zabaw. To specjalista, który dopasuje atrakcje dla dzieci i zajmie się nimi w odpowiedni sposób. Będą w dobrych rękach! ;)

Kącik zabaw, a w nim…?

Gry planszowe! To doskonały pomysł by postawić w specjalnie wygospodarowanej przestrzeni dla dzieci różnego rodzaju gry. Jako gospodarze z pewnością znacie wiek dzieci swoich gości więc będziecie mogli dopasować planszówki tak by każdy znalazł coś dla siebie. Możecie również zorganizować sami lub poprzez animatora kalambury z rysowaniem i pokazywaniem. Dla dzieci to duża frajda i sporo śmiechu!  Nie macie pomysłu na uhonorowanie wygranych? Możecie przygotować specjalny kosz, w którym umieścicie różne nagrody: małe puzzle, lizaki, żelki, slime itp. Wygrana osoba będzie losowała swój upominek od Pary Młodej.

dzieci stoją na jednej nodze

Malowanie twarzy

Mało które dziecko nie lubi malowania twarzy. To atrakcja częsta na urodzinach, festynach, piknikach. Jeśli zdecydujecie się na animatora rysunki na twarzach dzieci na pewno wykona on, jeśli jednak kącik zabaw organizujecie sami, poproście kogoś z bliskich by pomalował chętne dzieci. Być może jest ktoś uzdolniony plastycznie kto z chęcią wykona to zadanie, jeśli nie – niech to będzie dowolna osoba i narysuje symboliczne rzeczy. Pamiętajcie by znalazły się nieuczulające farby! Kolorowe i uśmiechnięte twarze buziek będą miło wyglądały na Waszym weselu ;)

Odrobina kreatywności

Kolorowanki, wyklejanki, plastyczne zadania. Dzieci już od najmłodszych lat mają styczność z tego typu zadaniami. Lubią rywalizację więc możecie stworzyć im konkurs na przykład na stworzenie podobizn Pary Młodej. Artystyczne zadania rozwijają kreatywność, dzieci będą pełne skupienia i miło spędzą razem czas. Przygotowując kolorowanki możecie postawić na bohaterów bajek, filmów, gier. Oprócz kredek zostawcie na stolikach farbki, pisaki czy pastele. Niech dzieci mają większy wybór narzędzi do wykonania swoich prac. Możecie również przygotować dla najmłodszych w kąciku zabaw fartuszki czy duże T-shirty, które zabezpieczą weselne stylizacje najmłodszych gości.

dzieci przy stoliku wykonują prace plastyczne

Specjalna dekoracja

Kącik zabaw dla dzieci może mieć odpowiednią oprawę. Dzieci lubią jak jest dużo i kolorowo więc możecie poprosić swoją dekoratorkę by przygotowała coś specjalnego na tę część sali. Balony, serpentyny, wyraziste krzesełka dzieci lubią takie rozwiązania - przyciągają ich wzrok i zachęcają do korzystania ze specjalnie przygotowanego miejsca. Możecie oczywiście sami zadbać o dekoracje. Pomysłów w Internecie jest sporo więc na pewno czymś się zainspirujecie.

Zabawy na powietrzu

Jeśli Wasz ślub odbędzie się latem istnieje duża szansa, że pogoda dopisze! W tym wypadku taki kącik zabaw dla dzieci możecie zorganizować dodatkowo na powietrzu. Oczywiście to miejsca wymaga stałego nadzoru przez osobę dorosłą. W tym wypadku najlepiej gdy będzie to animator. Ktoś z gości na pewno nie chciałby przez całe wesele pilnować maluchów ;) Być może sala weselna, w której odbywać się będzie Wasza zabawa ma plac zabaw. To dodatkowa atrakcja dla dzieci. W tym miejscu na pewno spędzą sporą część czasu.

Coś dla najmłodszych weselników

Niemowlakom można przygotować specjalną strefę, w której będzie nieco ciszej niż w pozostałej części sali. Mogą znaleźć się tam baby gym, książeczki kontrastowe, szeleściki, grzechotki czy specjalnie dedykowane maluchom maty do zabawy. W koszykach umieśćcie mokre chusteczki i inne akcesoria higieniczne. Taki kącik będzie przydatny zarówno dla rodziców, jak i najmłodszych Waszych gości ;)

Czy na weselu możliwa jest dobra zabawa z dziećmi? Otóż tak! Wystarczy tylko zorganizować im kącik zabaw i wypełnić czas ciekawymi atrakcjami. Dzieci wnoszą wiele radości w tego typu wydarzenia! :)

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

09 styczeń 2024

Komentarze