Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w Twoim życiu i z pewnością chcesz na nim wyglądać perfekcyjnie. W tym dniu na Twojej twarzy niezliczoną ilość razy pojawi się szeroki uśmiech. Chcesz by był piękny i śnieżnobiały? Dowiedz się jak wybielić zęby!

03 sierpień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Wybielanie zębów – co to?

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów w stomatologii estetycznej. Polega on na usunięciu przebarwień powstałych na skutek czynników wewnętrznych np. (leki, ścieranie szkliwa, kamień nazębny) i zewnętrznych (dieta, tryb życia). Wybielanie ma rozjaśnić zęby o kilka tonów za pomocą specjalistycznych preparatów. Efekt zazwyczaj jest natychmiastowy i utrzymuje się przez dłuższy czas. Pamiętaj jednak, że aby wybielanie było skuteczne należy najpierw zadbać o swoje zęby. Wizyta u stomatologa powinna pojawić się na ślubnej liście rzeczy do zrobienia. Na około pół roku przed planowanym ślubem należy udać się do swojego dentysty i sprawdzić stan jamy ustnej. Przed zabiegiem wybielania konieczna jest likwidacja wszystkich ubytków oraz profesjonalna higienizacja obejmująca skaling, piaskowanie oraz polerowanie. Powierzchnia zębów podczas tych zabiegów zostanie wygładzona, oczyszczona, specjalista pozbędzie się nagromadzonych bakterii, a zęby będą odpowiednio przygotowane do przeprowadzenia kolejnych usług.

Uśmiechnięta kobieta z białymi zębami.

Jaką metodę wybrać?

Marzysz o śnieżnobiałej tafli na zębach i pięknym połysku? Musisz wiedzieć, że żadna z metod nie da takiego efektu. Można jednak mocno się do niego zbliżyć. Metodę najlepiej wybrać po konsultacji w gabinecie stomatologicznym. Sposób wybielania Twoich zębów będzie bowiem zależny od osobistych preferencji i możliwości. Na rynku istnieje kilka sposobów na wybielanie zębów i są to nakładki, paski oraz naświetlanie. W przypadku nakładek – od pacjenta pobierany jest odcisk uzębienia i zostają pod nie specjalnie przygotowane nakładki. Na nakładki nakładany jest specjalny żel wybielający. Kuracja może być przeprowadzana samodzielnie w domu, nakładki powinny znajdować się na zębach po kilka godzin dziennie przez 10-14 dni. Popularne paski wybielające są dostępne praktycznie w każdej aptece i drogerii. Są wykonane z elastycznego tworzywa, które nakłada się na zęby. Paski pokryte są warstwą żelu, która przyłożona do zębów dopasowuje się do nich i wnika w głąb. Czynność należy powtarzać codziennie przez 2-3 tygodnie – są łatwo dostępne i stosunkowo tanie. W przypadku wybielania zębów metodą laserową, na zęby nakładany jest odpowiedni preparat, który naświetlany wchodzi w reakcję z promieniami lasera, w efekcie czego zęby zostają rozjaśnione.

Gabinet dentystyczny.

Metody naturalne

Istnieje wiele metod naturalnych na wybielanie zębów, ale czy są skuteczne? Ślub i wesele to drogie przedsięwzięcia dlatego niejedna osoba szuka oszczędności na każdy możliwy sposób. Internet aż pęka od podpowiedzi domowych sposób na wybielanie zębów: szczotkowanie kurkumą, sodą oczyszczoną, aktywnym węglem itp. Działanie na własną rękę nie zawsze ma jednak pozytywne efekty. Jeśli zdecydujesz się na nie bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą możesz spodziewać się problemów takich jak nadwrażliwość czy uszkodzenie szkliwa.

Przeciwskazania do wybielania zębów

Jak w przypadku każdej usługi i produktu istnieje szereg przeciwskazań do wybielania zębów, co należy wziąć pod uwagę. W przypadku kobiet dyskwalifikuje ciąża oraz karmienie piersią. Zabieg wybielania nie jest również odpowiedni dla osób, które mają problemy z nadwrażliwością zębów oraz próchnicą. Pamiętaj również, że kolor zębów to kwestia uwarunkowań genetycznych, jeśli jest żółty lub nawet lekko brązowy i został odziedziczony po kimś z rodziny – ciężko będzie uzyskać śnieżnobiały uśmiech.

Jak widzisz, wybielenie zębów na ślub to prosty i skuteczny zabieg. Wystarczy na około pół roku zająć się tym tematem i zrobić rozeznanie, koniecznie pod okiem specjalisty. Twój uśmiech będzie zjawiskowy, a Ty śmiało podczas swojego ślubu i wesela będziesz mógł bez skrępowania uśmiechać się od ucha do ucha! ;)

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

15 czerwiec 2023
18 grudzień 2023

Komentarze