Prosty sposób na poprawę Waszych relacji

16 grudzień 2019
Anna Boenish

Kalendarze kojarzą nam się z organizacją. Wpisujemy do nich spotkania, wydarzenia, przypomnienia czy zaplanowane wizyty u lekarza. Coraz częściej posługujemy się tymi elektronicznymi, w naszych telefonach i komputerach. 

Możemy łatwo udostępnić go innym, wykasować albo przerzucić task na inny dzień. Zawsze mamy go pod ręką i dodatkowo, kiedy przyjdzie odpowiednia pora, zaalarmuje nas o tym krótkim dźwiękiem. 

Kalendarze-niespodzianki?

Najczęściej spotykane są jako kalendarze adwentowe. Jako dzieci nie mogliśmy doczekać się, co będzie przypominać czekoladka następnego dnia. Okienko z datą wigilijną było największe i to tam krył się największy skarb w kształcie świętego mikołaja lub renifera.

Mimo tego, że jest to wyśmienita zabawa dla młodszych, warto byłoby, gdybyśmy w naszym dorosłym życiu również zmienili nasze myślenie o tym narzędziu.

Może dacie skusić się na specjalny kalendarz, który poprawi Waszą relację partnerską i wzniesie miłość na jeszcze wyższy poziom?

Brzmi ciekawie? Zobaczcie, co dzisiaj dla Was przygotowałam. 

Po co to robić?

Niezależnie od stażu związki, uważam, że randkowanie i wspólne spędzanie czasu jest bardzo ważnym elementem relacji. Możemy dzięki temu weryfikować swoje plany, poznawać jeszcze bardziej drugą osobę, zbliżać się do siebie i nie pozwolić, żeby rutyna wkradła się w naszą codzienność. Wiem też, że czasami samo wymyślenie sposobu na randkę, może być nie lada wyzwaniem. Jesteśmy zmęczeni, zapracowani, mało kreatywni i po prostu wolimy zjeść kolejny raz kolację lub wypić kawę, niż próbować nowych rzeczy, które mogą być za bardzo angażujące. 

Z drugiej strony, wspólne robienie rzeczy po raz pierwszy niesamowicie zbliża do siebie ludzi. Kiedy we dwójkę spróbujecie czegoś, czego wcześniej nie robiliście, wspomnienia zostaną na bardzo długo. Będzie to sprawa, która dodatkowo Was zwiąże, przysporzy tematów do rozmów i emocjonalnie poruszy. Jako ludzie, mamy skłonność do zostawania w bezpiecznych i znanych nam sytuacjach. Jeśli znajdziemy dobrą restaurację – będziemy do niej wracać, bo wiemy, co zastaniemy. Nawet jeśli zaraz obok moglibyśmy zjeść coś postokroć pyszniejszego.

Boimy się zmian i nowych wyzwań, co jest zupełnie naturalne, ale z jakiegoś powodu mówi się, że jedyną stałą w życiu są zmiany. Dlatego wprowadzajmy te zmiany w zgodzie z nami i nie pozwólmy, żeby monotonia rozbiła nasz związek. 

Kalendarz dla par - DIY

Dzisiaj proponuję Wam rozwiązanie, które początkowo może wydać się skomplikowane, ale nic bardziej mylnego! Nie potrzebujecie do tego ani finansów, ani talentu plastycznego. Zróbmy razem kalendarz-niespodziankę, który niejednokrotnie wywoła uśmiech na Waszych twarzach. 

Potrzebujecie: 

 • kawałka kartonu, 
 • nożyczek, 
 • kleju lub taśmy dwustronnej, 
 • długopisu, 
 • zwykłej, białej kartki. 


Wykonanie kalendarza:

 • Karton podzielcie na 31 lub 30 małych kwadratów i nad każdym z nich napiszcie cyfrę. Będzie to Wasz własnoręcznie zrobiony kalendarz na nadchodzący miesiąc.
 • Z białej kartki wytnijcie tyle samo kwadratów, mniej więcej takiej samej wielkości jak kratki w kalendarzu. Zaznaczcie czarną kropką taką ilość karteczek, ile dni wolnych macie w danym miesiącu.
 • Teraz najlepsza część zabawy – podzielcie się po połowie i niech każde z Was wpisze zadania do wykonania, które będą miały na celu poprawienie komfortu związku.
 • Później wymieszajcie je ze sobą i odwróćcie na drugą stronę, żeby nie było widać napisu.
 • Wystarczy teraz dokleić je do kartonu taśmą i codziennie odkrywać nowe zadania! 

Jeśli nie macie pomysłu co mogłoby się znaleźć na karteczkach, pamiętajcie, że ogranicza Was tylko wyobraźnia! Może być to powiedzenie sobie paru miłych słów, przytulanie się przez co najmniej 30 minut bez przerwy, romantyczna kolacja, wspólne śniadanie, upieczenie pysznego deseru, krótki spacer. W wolne dni zaplanujcie coś wyjątkowego, na co pozwoli Wam czas!

Dla inspiracji, przedstawiam Wam listę z mojego prywatnego kalendarza, który już wykorzystałam. 

PS. Sprawdził się świetnie :)

 1. Mówimy drugiej osobie 5 miłych słów na temat wyglądu.
 2. Robimy sobie ładne zdjęcie.
 3. Idziemy na co najmniej 30 minutowy spacer! 
 4. Gramy w planszówki i pijemy gorącą herbatę cały wieczór.
 5. Przez godzinę czytamy książkę.
 6. Oglądamy miejsca, które chcielibyśmy odwiedzić w przyszłości.
 7. Gotujemy wspólnie obiad przy muzyce Elvisa Presleya.
 8. Idziemy na piknik.
 9. Zabieramy psa i jedziemy nad najbliższe jezioro.
 10. Idziemy na spacer w lesie.
 11. Wspólne kino z dużym popcornem! 
 12. Robimy seans filmowy w domu.
 13. Rozmawiamy na temat tego, jak chcemy żyć za 10 lat.
 14. Idziemy wypić kawę do ulubionej kawiarni.
 15. Spędzamy dzień bez telefonów i komputera.
 16. Wycieczka rowerowa!
 17. Organizujemy randkę bez wydawania pieniędzy.
 18. Romantyczna kolacja przy świecach w naszej ulubionej restauracji.
 19. Pomagamy sobie nawzajem w trudnościach.
 20. Idziemy na lody i kupujemy smak, którego nigdy nie jedliśmy.
 21. Organizujemy wieczór ze znajomymi.
 22. Organizujemy wycieczkę do najbliższego miasta na zwiedzanie.
 23. Kupujemy sobie małe niespodzianki (kwiaty, czekoladki).
 24. Mówimy o 3 rzeczach, które chcielibyśmy zmienić w związku.
 25. Dzielimy się jakąś dobrą nowiną.
 26. Cały dzień bez marudzenia!
 27. Spędzamy dzień w dresach w łóżku.
 28. Przygotowujemy wspólną kolację w domu.
 29. Tańczymy do rock'n'rollowych hitów.
 30. Idziemy coś zjeść w miejsce, w którym jeszcze nie byliśmy.
 31. Mówimy drugiej osobie 5 miłych słów na temat charakteru.  

 

Koniecznie dajcie znać w komentarzu czy próbowaliście już takiego sposobu, a jeśli nie - czy zamierzacie wprowadzić go w życie!

Jestem pewna, że odkryjecie siebie na nowo i nawet jeśli tylko część planów uda się Wam zrealizować - to i tak będzie dużym sukcesem :)

Średnia

3.8

Oceń mój artykuł

Zobacz także

30 styczeń 2020
13 lipiec 2018

Komentarze