Dzieci na weselu - problem czy przyjemność?

26 kwiecień 2019
Martyna Dziedzic-Kamińska

Organizacja wesela to dla Państwa Młodych duże wyzwanie logistyczne. Trzeba dopracować wszystkie elementy, by całość była spójna i dopięta na ostatni guzik. Warto również pomyśleć o najmłodszych uczestnikach przyjęcia. Te z natury ciekawskie, nielubiące nudy powinny mieć zagwarantowane atrakcje. Co więc zaplanować?


Nie ma nic gorszego dla dziecka niż nuda… tym samym wleczący się czas i brak pomysłu co ze sobą począć. Bycie wśród wielu dorosłych, poważne tematy, niezrozumiałe otoczenie… to zdecydowanie nieciekawa opcja na spędzenie popołudnia dla naszych pociech.

Poniżej znajdziecie pomysły, które sprawią, że wesele będzie dla dzieci wspaniałą przygodą :)

Misje specjalne podczas ślubu

Najmłodsi uczestnicy mogą zostać zaangażowani do niesienia obrączek, sypania kwiatków czy niesienia welonu Panny Młodej. Po wyjściu z kościoła radość sprawi im także puszczanie baniek, sypanie ryżem lub konfetti, a także wypuszczenie balonów. Dzieci będą szczęśliwe, że mają w tym ważnym wydarzeniu swój udział i będzie to dla nich spore przeżycie.

Dedykowane miejsce dla najmłodszych

Miejsce przygotowane specjalnie dla dzieci powinno być widoczne od razu po wejście na salę weselną. Kolorowy stolik ozdobiony balonami lub dekoracjami dopasowanymi specjalnie do nich. Barwne serwetki, pod talerzami podkładki, na których będą mogły rysować podczas czekania na posiłki.

Wszystkie będą w jednym miejscu, w swoim gronie, co korzystnie wpłynie na ich zaangażowanie podczas przyjęcia. Można również pomyśleć o specjalnym menu sporządzonym dla najmłodszych uczestników. Często restauracje dysponują takimi i nie sprawi im to najmniejszego problemu.

Kącik zabaw dla dzieci

Warto przemyśleć sprawę wygospodarowania na sali miejsca na kącik zabaw. Można wyposażyć go w tablice z kredami oraz różne inne akcesoria plastyczne, dzięki którym będą mogły powstać np. laurki dla Państwa Młodych.

Dzieci z pewnością mocno zaangażują się w to zadanie i miło upłynie im czas. Ponadto warto przygotować gadżety do przebierania – peruki, okulary, nakrycia głowy, itp. Dzieci chętnie sięgają po takie rzeczy. Jeśli będą miały do nich dostęp w jednym miejscu, to z pewnością nieraz z nich skorzystają.


Animator dla dzieci – 100% dobrej zabawy

Świetną opcją jest również zatrudnienie na ten dzień wykwalifikowanej osoby, która zorganizuje pociechom czas. Zadba o gry i zabawy ruchowe, pomaluje twarze, przeczyta ciekawa bajkę.

Animator całkowicie poświeci uwagę najmłodszym, a rodzice będą mieli wówczas okazję na beztroską zabawę. Jedni i drudzy z pewnością będą zadowoleni.

Warto popytać wśród znajomych i rodziny, być może ktoś zajmuje się tego typu rozrywkami i może polecić sprawdzoną firmę, osobę.

Sesja zdjęciowa dla dzieci

Doskonałą opcją będzie również zorganizowanie miejsce, gdzie dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcia. Można przygotować śmieszną fotobudkę z dedykowanymi rekwizytami, którą będzie obsługiwał animator. Taką przestrzeń można również przygotować na powietrzu. Uśmiech najmłodszych gwarantowany!

Do organizacji atrakcji dla dzieci może również przyłączyć się DJ lub zespół. Poproście, by stworzyli kilkuminutowy blok piosenek i zabaw. Znane melodie z pewnością ucieszą maluchy i dodadzą dzieciom pewności. Będą miały swoje przysłowiowe 5 minut na parkiecie.

Jeśli tyko czas i okoliczności podczas planowania wesela pozwolą Wam na organizację atrakcji dla dzieci, skorzystajcie z tego. Mam nadzieję, że teraz nie będziecie już mieli wątpliwości, czym zająć je w tym dniu.

Organizując pociechom czas i przestrzeń zapewnicie im komfort i jednocześnie udaną zabawę. Wymienione propozycje to dobre rozwiązania, które z pewnością wpłyną na całokształt zabawy. Pamiętajcie, że to również duże ułatwienie dla rodziców :)

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze