Dodatkowe atrakcje na weselu są mile widziane, ale czy karaoke również? Czy faktycznie śpiewać każdy może, a szczególnie na weselu?

07 sierpień 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Karaoke – co to?

Karaoke to forma rozrywki, która wywodzi się z Japonii. Polega na śpiewaniu znanych przebojów muzycznych do akompaniamentu instrumentalnego. Osoba, która śpiewa ma z reguły wyświetlany tekst na monitorze, na którym wskaźnik pokazuje kiedy śpiewać dany wers. Podkład muzyczny może być z linią melodyczną lub bez. W pubach, klubach i różnych lokalach często mają miejsce konkursy karaoke, podczas których wystąpić może każdy czy z umiejętnościami muzycznymi czy też bez ;)

Czarne mikrofony

Dobra zabawa to podstawa!

Wesele to czas dla Was, ale i dla gości. Ich zadowolenie jest ważną kwestią, dlatego Państwo Młodzi starają się zawsze uatrakcyjnić ten czas najlepiej jak się da. Za oprawę muzyczną na weselu odpowiada zespół lub dj. W ich ofercie od jakiegoś czasu znajduje się dodatkowa forma rozrywki, jaką jest właśnie karaoke. Może to być jedna z zabaw w trakcie oczepin lub osobny konkurs z nagrodami. Za przeprowadzenie karaoke podczas wesela odpowiedzialny jest dj lub zespół więc to od nich zależy w jakiej formie to zrobią. Najprościej – podkład muzyczny popularnych utworów i wydrukowane teksty na kartkach, które otrzymają goście, bardziej profesjonalna wersja to użycie projektora, który wyświetli tekst utworów.

Czy potrzebny jest talent?

Karaoke jest dla wszystkich, to ustaliliśmy już wyżej. Zaśpiewać może każdy, czy to z talentem muzycznym czy z totalnym jego brakiem ;) Występować można solo lub w grupie, wszystko zależy od prowadzącego lub Waszego pomysłu na tą zabawę. Karaoke to doskonała okazja by goście poczuli się jak gwiazdy, być może niektórzy z nich marzyli o występach na wielkiej scenie, a marzenie się nie ziściło. Podczas Waszego wesela będą mieli choć namiastkę swojego dawnego planu. Karaoke to rozrywka dla wszystkich, bez względu na wiek. Ważne by przygotowane zostały utwory zarówno dla starszego pokolenia, jak i dla najmłodszych uczestników wesela, polskie i zagraniczne. By zabawa była jeszcze bardziej atrakcyjna można przygotować stroje i różnego rodzaju gadżety, których goście będą używać podczas swoich występów. Niech dzieje się mini show! ;)

Grupa ludzi na karaoke

Wady organizowania karaoke

Minusem organizowania karaoke na weselu może być fakt, że na sali będzie znajdowała się duża liczba gości. W przypadku kiedy większość z nich będzie chciała wziąć udział w zabawie może zrobić się problem. W tym wypadku trzeba wybierać kto wystąpi, ktoś może poczuć się urażony gdy go nie wyznaczymy i atmosfera niestety, ale może nieco się pogorszyć. Szczególnie gdy zabawa ma miejsce w późniejszych godzinach, a goście są już po kilku toastach. Karaoke to również dość czasochłonna forma rozrywki i goście mogą poczuć się znudzeni. Powinno wystąpić kilka, kilkanaście osób. W czasie gdy jedni będą śpiewać inni mogą odczuwać zaniedbanie, a parkiet w tym czasie będzie wyłączony z użytku… O ile pierwsze występy mogą ciekawić i przykuwać uwagę, kolejne już mogą nieco nudzić. Karaoke często trudno przerwać. Goście tak angażują się w rywalizację, że ciężko powiedzieć im stop ;)

Wesele to wydarzenie, podczas którego niezbędne jest przygotowanie dla gości różnych form rozrywki. Jako Para Młoda musicie zagwarantować dobrą zabawę, która jednocześnie idzie w parze z humorem i zadowoleniem towarzyszy tego wieczoru. Karaoke to na pewno ciekawa atrakcja jednak warto najpierw zastanowić się za wszystkimi za i przeciw. To Wy znacie swoich gości najlepiej i wiecie co lubią oraz jak potrafią się bawić ;)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

02 sierpień 2020
05 październik 2023

Komentarze