Bo wiecie… to jest tak, że o każdą sferę życia trzeba dbać. Dotyczy to też poczucia własnej wartości i aspektów związanych z byciem kobietą. 8 marca – dzień kobiet to doskonała okazja by przypomnieć Wam o tym, Drogie Panie! ;)

08 marzec 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

 Jesteś kobietą, dbaj o siebie

My, kobiety mamy tendencję do narzucania sobie wielu zadań, stawiamy sobie poprzeczkę bardzo wysoko, ciągle mamy poczucie, że robimy za mało i, że możemy lepiej. W domu ma być porządek, obiad na czas zawsze przygotowany, Ty masz być idealną partnerką, mamą, córką, przyjaciółką, pracownicą. Gdzie tu miejsce na zauważenie samej siebie? Czas na wytchnienie, relaks, postawienie siebie na pierwszym miejscu. Najważniejsze w życiu jest zdrowie, Twoje samopoczucie – pamiętaj o tym i dbaj o siebie.

 

Mniej krytyki, więcej pochwał

Ile razy zdarzyło Ci się spojrzeć w lustro i zrobić niezadowoloną minę? Powiedzieć na głos, że coś Ci w Tobie nie pasuje? Ba, nawet wygłosić całą litanię negatywów na swój temat? STOP! Jeśli tak zrobiłaś, to błąd, ale zaraz poznasz o wiele lepsze metody przemawiania do siebie ;) Czy nie jest tak, że mówiąc na głos coś niekorzystnego zaczynamy w to mocno wierzyć, a powtarzane hasła wręcz wbijają nam się na stałe do głowy i zajmują tam istotne pozycje? No właśnie. Działaj więc odwrotnie – kilka pozytywów na swój temat, mocne strony – wypowiedz je na głos i przyciągnij do siebie. Słuchaj też uważnie innych, którzy z pewnością każdego dnia chwalą Cię, tylko Ty skupiasz się na tych innych, mniej istotnych kwestiach, czyż nie? ;) Poczucie akceptacji to niezwykle istotna kwestia, rzutuje właśnie na kobiecość. Nie goń za ideałami, nie narzucaj sobie co chwilę nowych wytycznych odnośnie swojego wyglądu i życia, a bądź tu i teraz, inaczej zawsze będziesz miała poczucie, że jesteś niewystarczająca i czegoś Ci brakuje, a tak nie jest ;) Sposób myślenia naprawdę rzutuje na całokształt i pozwala na akceptację.

Kobieta przeglądająca się w lustrze

 Czas dla siebie czyli małe przyjemności

Wieeem, nie zawsze jest łatwo wygospodarować czas dla samej siebie. Codzienne obowiązki, natłok zadań sprawiają, że wpadasz w wir stworzonego harmonogramu żeby tylko ze wszystkim się wyrobić. Uwierz jednak, że wystarczy chwila. Zrzuć zbroję codziennych ról, poświęć (najlepiej) każdego dnia kilkanaście, kilkadziesiąt minut dla siebie. Może to być czas na książkę i herbatę, może wyjście na siłownie z przyjaciółką, wizyta u kosmetyczki, fryzjera, masaż? Teatr, kino, koncert – jakaś drobna rozrywka, joga, rytuały SPA w łazience, czas na własną pasję… Pomyśl co lubisz, co sprawia Ci przyjemność, przy czym dobrze się relaksujesz i… do dzieła! ;) Możesz stopniowo zwiększać ten czas. To nie musi być radykalne działanie, jeśli jest to dla Ciebie coś nowego. Zmierzaj w stronę wyznaczonego celu, z czasem zrobi się z tego nawyk i to jaki przyjemny! ;)

 Kobieta z wyciągniętą ręką

Poczuj się kobieco!

Dla niektórych będzie oznaczało to kupno nowej sukienki, bielizny, zrobienie mocniejszego makijażu lub do obecnego dodanie wyrazistego koloru pomadki, dla innych zmianę fryzury, randkę lub babski wieczór. Pełen wachlarz możliwości, a wybierasz Ty! Pomyśl co Tobie jest potrzebne.

 

Zrób coś dla siebie! Przede wszystkim zwolnij, wysłuchaj i zadbaj! ;)

 

A z okazji Dnia Kobiet skladamy najserdeczniejsze życzenia! 

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

16 kwiecień 2019

Komentarze