Bryczka, powóz, a może po prostu konno? Oby dwoje jesteście miłośnikami koni i nie wyobrażacie sobie żeby mogło ich zabraknąć podczas Waszego wielkiego dnia? Koniecznie przeczytajcie artykuł!

23 listopad 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Lekka ekstrawagancja

Trzeba przyznać, że bryczki, powozy i karety niegdyś były kojarzone z zamożnymi osobami. To ludzie z wyższych sfer z reguły korzystali z tego typu pojazdów. Były symbolem prestiżu i luksusu. Czasy jednak się zmieniły i takie rozwiązania są dostępne dla ogółu. Do wyboru jest kilka opcji. Możecie zdecydować się na zdobną, zadaszoną dorożkę, zabytkowy, starszy powóz, nowoczesny wóz, karocę lub jazdę na koniu. Każda z wymienionych opcji na pewno zrobi wielkie wrażenie na gościach i będzie dla Was niezapomnianym przeżyciem!

 

Rzecz gustu

Pary Młode są różne. Każdy z nas ma indywidualne pasje i upodobania. Dla jednych ekskluzywna limuzyna będzie doskonałą opcją na ślubny transport, dla innych motor czy rower. Pomysłów tyle ile ludzi, a możliwych opcji z roku na rok w ślubnej branży coraz więcej. Wiele Par Młodych decyduje się na organizację ślubu i wesela w stylu retro, rustykalnym czy boho. Do wymienionych motywów bryczka pasuje idealnie! ;) To oryginalny i romantyczny sposób na dotarcie na swój wymarzony dzień. Jeśli tylko lubicie takie rozwiązania, ta opcja jest dla Was! Bryczka czy powóz przywołuje tradycje, stwarza wyjątkowy nastrój już i tak podniosłej chwili oraz gwarantuje piękne wrażenia. W stylowej, piękne udekorowanej, powożonej przez dostojnego stangreta poczujecie się jak dama i dżentelmen z minionej epoki.

 elegancka bryczka z woźnicą na tle starego miasta

 

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Poszukiwania musicie rozpocząć odpowiednio wcześniej. Firma oferująca bryczki, powozy, karety musi być profesjonalna. Wszystkie oferowane sprzęty muszą być sprawne i posiadać odpowiednie dokumenty. Pamiętajcie też, że nie jesteście jedyni, którzy chcą skorzystać z tego typu transportu. Bryczki w ciepłym sezonie są bardzo popularne stąd tak istotny jest czas ich rezerwacji. Jeśli chodzi o te środki transportu, to raczej nie są sezonowe. Bryczki, karety posiadają dach, który ochroni Was w razie niepogody. Jeśli Wasz środek transportu nie ma takiej ochrony, zaopatrzcie się w parasolki. Szukając odpowiedniego pojazdu, sprawdźcie kilka miejsc, popytajcie znajomych, obejrzyjcie sprawdzane środki transportu. Zarówno wybierając pojazd, jak i jazdę bezpośrednio na koniu często do wyboru są różne zwierzęta. Możecie więc obejrzeć konie i wybrać te, które najbardziej przypadną Wam do gustu i będą dobrze wyglądały podczas Waszego wielkiego dnia. Pamiętajcie też, że powozem musi też ktoś kierować! Taka osoba musi posiadać odpowiednie umiejętności, nie może to być ktoś przypadkowy. Jeśli marzy Wam się dotarcie na ślub konno, zwróćcie uwagę, że nie jest to opcja dla każdego. Jeśli dotąd nie mieliście do czynienia z końmi potrzebne będą treningi.

 Para Młoda trzymająca białego konia

Dodatkowe ważne informacje

Wybrany pojazd z końmi możecie ozdobić. W tej kwestii można porozmawiać z firmą, która dekoruje Wasz ślub i wesele. Nie powinno być problemu by za dodatkową opłatą zajęli się również dekoracją bryczki, karety, dorożki… Niektóre bryczki są jednak same w sobie tak zdobne, że nie potrzebują dodatkowych dekoracji. Kolejna istotna kwestia to koszt związany z wynajmem środka transportu i jego obsługi. Ceny różnią się w zależności od miasta, czasu wynajmu i rodzaju powozu. Z reguły jest to kilkaset złotych.

 

Konie to piękne, eleganckie i dostojne zwierzęta. Zaprzężone w powozy mają swoich zwolenników i przeciwników. Jeśli jednak marzy Wam się podróż takim środkiem transportu lub na grzbiecie konia to zrealizujcie śmiało swoje pragnienie. Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które zasługuje na wymarzoną oprawę. Koń do taktu zamiata ogonem – śpiewa zespół 2 plus 1… może już za chwilę będziecie nucić ten popularny utwór w dzień Waszej uroczystości!

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 październik 2019

Komentarze