Przed Wami organizacja ślubu i wesela? W głowie piętrzą się pomysły, a terminarz pęka w szwach? By uniknąć chaosu z pomocą może przyjść planer ślubny!

30 październik 2023
Martyna Dziedzic-Kamińska

Wszystko w jednym miejscu!

Organizacja najważniejszego dnia w życiu to bardzo wymagająca sprawa. Jeśli lubicie mieć wszystko poukładane i czuć tzw. komfort spisanych spraw to organizer ślubny może być strzałem w dziesiątkę! Jeśli nie Wy, jako para, to może Panna Młoda chciałaby czuwać nad wszystkimi ślubnymi kwestiami i mieć je poukładane w estetycznym spisie? To z reguły właśnie kobiety odczuwają większy stres związany z przygotowaniami tego pięknego wydarzenia. Chcą zadbać o każdy najmniejszy szczegół i wypaść jak najlepiej. Rzeczy do zrobienia jest wiele, czas ograniczony, a formalności do dopełnienia cała masa. By nie ominąć żadnego ważnego elementu planer ślubny to duże ułatwienie podczas organizacji. W jednym miejscu znajdą się wszystkie ważne daty, kontakty do usługodawców, lista rzeczy do zrobienia, zdjęcia poglądowe. Właściwie można w nim zawrzeć co tylko się chce, a co ułatwi planowanie wydarzenia. Taki zeszyt pozwoli na odhaczanie kolejnych punktów na liście, która ma stworzyć Waszą piękną ceremonię. Dzięki temu pozbędziecie się towarzyszącego niepokoju.

 

W formie książki lub online

Ten wybór zależy jest od indywidualnych upodobań. Są zwolennicy papierowych kartek i możliwości używania kolorowych długopisów, naklejek, folii, inni zaś wolą działania online. W dzisiejszych czasach wiele młodych osób korzysta na co dzień z telefonów, laptopów – nosi je ze sobą, pracuje na nich, jest ciągle w trybie online. Te technologiczne nowinki i wirtualna przestrzeń bardzo ułatwiają działanie więc czemu by z nich nie skorzystać? Jeśli tak Wam wygodniej wybierzcie planer elektroniczny. Możecie go kupić i pobrać na urządzeniu lub ściągnąć odpowiednią aplikację. Oby dwie formy są wygodne, należy wybrać preferowaną sobie. Planer ślubny można również ściągnąć w formie pdf, wydrukować i uzupełniać na bieżąco.

 kobieta siedząca na sofie z laptopem na kolanach

Co powinien zawierać planer ślubny?

Niezbędnik Pary Młodej powinien składać się z odpowiednich rozdziałów. Z pewnością powinna znaleźć się zakładka dotycząca harmonogram działań czyli etapy zmierzające do Waszego pięknego wydarzenia. Można sobie podzielić na miesięczne lub tygodniowe. Lista „to do” czyli najważniejsze sprawy, które musicie dopełnić przed ślubem i weselem. W tym rozdziale możecie również zawrzeć listę dokumentów, które wymagane są do Waszej uroczystości. W ten sposób unikniecie chaosu. Formalności to z reguły najbardziej stresująca kwestia. Usługodawcy to w tym miejscu zamieście wszystkie nazwiska oraz kontakty. Zróbcie tabelę na wpłacone zaliczki i pozostałe kwoty do uregulowania. Fotogaf, kamerzysta, dekoracje, dj, zespół, makijażystka. Tu możecie również rozpisać noclegi dla gości. Planer ślubny to również inspiracje i dekoracje a więc w rozdziale o takiej nazwie zamieście zdjęcia inspiracje dekoracji miejsca ślubu i wesela, zaproszeń, tortu, fryzury, makijażu, ślubnych stylizacji itp. Możecie również wywołać zdjęcia z mierzenia sukni i garnituru oraz dodatków podpatrzonych w Internecie. Takie miejsce ułatwi Wam potem znalezienie konkretnych rzeczy. Budżet – baaardzo ważna sprawa! To tutaj powinniście napisać kwotę, którą przeznaczacie na Waszą uroczystość. Co więcej spiszcie w tym miejscu ile komu musicie zapłacić, co ile kosztuje. Będziecie na bieżąco widzieć ile pieniędzy Wam pozostało i na co możecie sobie pozowlić. Warto gromadzić faktury, paragony, umowy. Rozdział lista gości – spis Waszych towarzyszy zabawy! Możecie również ustalić plan stołów i usadzenie gości.

 zbliżenie na kartkę kalendarza i osoba pisząca na niej

Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja. Planer ślubny to więc idealna rzecz do jej ułatwienia. Organizer ślubny to bardzo funkcjonalne i wygodne rozwiązanie podczas organizacji pięknego, miłosnego wydarzenia, jakim jest ślub i wesele. Dzięki niemu każda Para Młoda będzie czuła się komfortowo i stworzy idealną uroczystość!

 

Średnia

0.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

11 grudzień 2023
10 grudzień 2019

Komentarze