Korsarz zamiast bukietu?

03 grudzień 2020
Dagmara Sobczak

Korsarz na rękę to coraz chętniej wybierany element stylizacji zarówno przez panny młode, jak i świadkowe. 

Dla świadkowej może być on alternatywą dla bukietu, albo prostym nawiązaniem do bukietu panny młodej, dzięki czemu nikt nie ma wątpliwości, która z kobiet na weselu pełni funkcję świadkowej. 

Dla panny młodej może być delikatnym dodatkiem albo zastępstwem bukietu. Nie każda panna młoda chce mieć w ręku bukiet z różnych powodów, dlatego część z nich decyduje się na korsarz na ręku. 

 

 

Korsarz na rękę dla panny młodej

Korsarz to inaczej stroik z kwiatów, który wygląda jak bransoletka. Korsarz może być wykonany z drobnych elementów, albo stanowić naprawdę potężną kwiatową dekorację i dodatek do stroju panny młodej. Wszystko zależy od potrzeb dziewczyny, które decyduje się na ten element stroju. 

Jak już wcześniej wspomniałam korsarz na rękę to dobre rozwiązanie dla panny młodej, która z jakiś względów chce zrezygnować z bukietu ślubnego, bo np. zależy jej by mieć podczas ślubu wolne ręce, albo chce mieć ze sobą torebkę. Korsarz idealnie także sprawdzi się u kobiet, które chcą nieco zaoszczędzić. Cena korsarza jest dużo mniejsza niż cena bukietu ślubnego.

Korsarz najczęściej wykonuje się z żywych kwiatów, w końcu ma zastąpić bukiet ślubny, ale można wykonać go także z innego materiału: z filcu, organzy, satyny, wstążek. 

Gotowe korsarze można kupić w wielu sklepach z dodatkami, albo poprosić o zrobienie wyjątkowego, szytego na miarę przed zaufaną florystkę. 

Jakie kwiaty do korsarza na rękę?

Jeżeli zdecydowałaś się, że chcesz do ślubu mieć korsarz na rękę, warto zastanowić się, jakie kwiaty będą pasowały. Na pewno należy zwrócić uwagę na dostępność wybranych kwiatów w danym okresie. W zależności od tego, czy w danym miesiącu jest sezon na wybrany przez Ciebie kwiat, czy będzie trzeba sprowadzić go z zagranicy – cena takiego korsarza może ulec diametralnej zmianie. 

Warto też więc zastanowić się, ile możemy wydać na tej element stroju. 

W korsarzach pięknie prezentują się eustomy, róże, kalie czy peonie. Jeżeli lubimy styl bardziej boho możemy zdecydować się na wrzos, polne kwiaty i dużą ilość gipsówki. 

Wszystko zależy od naszych preferencji, naszych możliwości finansowych i tego, w jakim stylu robimy całe wesele. 

Warto też zadbać o to, by te same kwiaty znajdowały się w Kościele, na sali weselnej i na Twojej ręce. Jeden motyw nada spójności całej ceremoni.

Co sądzicie o korsarzach na rękę? Zdecydowałybyście się na taki dodatek ślubnej stylizacji?

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

04 listopad 2019

Komentarze