Podręczna kosmetyczka Panny Młodej - co powinno się w niej znaleźć?

23 wrzesień 2018
Magdalena Magdziarz

Panna Młoda zawsze perfekcyjnie przygotowuje plan, co zabrać ze sobą na wesele. Takim "must have" są kosmetyki oraz akcesoria do poprawiania makijażu.


Mam dla Was gotową listę niezbędnych pozycji i triki, które pozwolą ułatwić cały ten proces.

Koniecznie zabierz ze sobą:

  • Pomadkę lub błyszczyk 
  • Chusteczki lub bibułki matujące 
  • Patyczki higieniczne 
  • Płyn do demakijażu 


Opcjonalnie przygotuj
:

  • Puder
  • Kredkę do oczu
  • Mgiełkę do makijażu 

Kilka trików, które pozwolą Ci skompletować idealną kosmetyczkę podręczną na wesele

Zaczynając od początku, skupmy się na ustach. Aktualnie wizażyści używają bardzo trwałych pomadek, jednak nawet te bardzo mocne mają prawo znikać po tłustym posiłku, licznych drinkach i namiętnych pocałunkach. Najlepiej zapytaj swojej wizażystki, jakiej pomadki użyła do wykonania Twojego makijażu. Jeśli nie chcesz wydawać dużo pieniędzy, to polecam pomadki w płynie Sephora za ok. 40 zł, Sleek Matte Me za ok. 30 zł oraz Golden Rose za ok. 20 zł . Często wizażystki dają próbkę użytej szminki i jednorazowy aplikator. Niektóre sklepy prowadzą sprzedaż miniaturowych kosmetyków, to także świetna opcja. 

Profesjonalny makijaż utrwalany jest fixerem. Po jego użyciu pudrowanie jest bezcelowe. Lepiej użyć bibułki matujacej, to w zupełności wystarczy. Jeśli zostanie użyty spray o mokrym wykończeniu, to można zastosować puder. Jednak przed każdym przypudrowaniem ściągnij nadmiar sebum. Inaczej zepsujesz makijaż!

Po co nam produkty do demakijażu? Czasem lepiej coś zmyć niż nieudolnie poprawić. Rozmazany eyeliner delikatnie rozejrzyj patyczkiem. Szminkę, która wyszła poza kontur po prostu zmyj i nałóż na nowo. Nawet drogerie prowadzą sprzedaż produktów o małej pojemności. Możesz też przelać do pojemników dedykowanych na podróż swój ulubiony płyn do demakijażu. Polecam też pewnien bajer - patyczek z płynem dwufazowym. Trzeba go lekko złamać i owy płyn sam wypełnia patyczek w odpowiedniej ilości. Super sprawa do poprawek.

Skorzystacie z tych beauty trików? Może o czymś zapomniałam? Dajcie znać :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 wrzesień 2018

Komentarze