Kreatywne prezenty dla Młodej Pary

15 październik 2017
Joanna Brodzicka

Dostaliście zaproszenie na wesele, termin tuż tuż, a w głowie pustka odnośnie prezentu. Też tak miewacie? Symboliczna lub wypchana biała koperta, a w niej kartka z życzeniami + pieniądze, za nią bukiet kwiatów... a może pościel, ręczniki, ekspres do kawy? No tak, ale to wszystko już było i znudziło się Wam już wiele lat temu. Ile razy można wręczać, te same, zdawać by się mogło, wyświechtane prezenty. Stereotypy, które każdy wręcza bez namysłu. Bez zastanowienia kupowane przez pokolenia, wręczane przez rodziców jako wiano...

Państwo Młodzi są naprawdę szaleni, chłoną życie, pragną poczuć adrenalinę - tak zwani młodzi gniewni. Czy tradycyjny prezent ich zadowoli? Czy ucieszy ich szlafrok, odkurzacz czy blender? A może Państwo Młodzi są długo już razem i mają wyposażone mieszkanie. Zbędne są w takiej sytuacji wszystkie wyżej wymienione podarki, składane w duchu wiary, że są najlepsze i najbardziej oczekiwane. Może dla Was są extra, ale czy dla nich również? Pomyślcie ich kategoriami. Zastanówcie się, czego byście oczekiwali, będąc na ich miejscu.

Zostaje Wam jedynie koperta, standard? Może jedynie z dodatkiem butelki czerwonego wina, symbolicznego kwiatka lub kuponu totolotka? A może warto pokusić się na kreatywność, pomysł, jakiego nie było, a który z pewnością ucieszyłby nowożeńców?

Wy, jako goście weselni, chcecie się wyróżnić. Chcecie, aby Wasz prezent był absolutnie inny!

Zakładamy, że z Parą Młodą znacie się doskonale, rzec by można jak łyse konie, ich najbliższa rodzina również jest Wam bliska. Znacie ich preferencje, oczekiwania i upodobania. Wiecie, co ich ucieszy i  co będą wspominać przez długie lata. Co uczyni ich wspólne chwile, po odejściu od ołtarza i po opuszczeniu sali weselnej, tymi jedynymi i  niezapomnianymi do końca życia. Może wydarzenie, które ukoronuje ich związek, coś co będą mogli przeżyć razem? W ten sposób rodzi się pomysł na kreatywny prezent dla Państwa Młodych.

Co Wam zaproponujemy? W zależności od charakteru i upodobań obdarowywanych:

 • Romantyczna kolacja dla dwojga

  W wynajętej salce na uboczu w restauracji, może połączona z wyjazdem. Romantyczna Prowansja lub zwykła knajpka, ale klimatyczna, gdzieś w kraju, nieopodal miejsca zamieszkania. Na bogato – w hotelu 5 gwiazdkowym z pełną obsługą i kartą win na kilka stronic w menu. A może odwrotnie, na łonie natury. Biały stolik gdzieś w lesie, maleńkie latarenki zatknięte na drzewa, biały obrus obsypany błękitnym kwieciem i Wy w roli kelnera. Kumkające żaby nieopodal w strumyku, świerszcze polne grające swoją serenadę i kaskada gwiazd na granatowym niebie. Koszt takiego prezentu może się wahać od 200 do nawet 2000 zł.

 • Lot spadochronem lub paralotnią

  Czy Młoda Para oprze się takiemu wyzwaniu? Czy może być coś bardziej romantycznego niż welon ślubny targany przez wiatr podniebny? Cena za lot spadochronem to wydatek rzędu 800 zł, natomiast paralotnią jest tańszy i waha się od 300-500 zł.

 • Weekendowy lub dłuższy wyjazd dla dwojga

  Tu mamy mnóstwo możliwości. W zależności od zasobności naszego portfela. Można się pokusić, aby to był prezent wspólny od zaprzyjaźnionych gości lub najbliższej rodziny. Tego typu prezent może nas kosztować od 500 zł do kilku tysięcy zł w zależności jak daleko i egzotycznie chcemy wysłać Parę Młodą.

 • Kurs nurkowania, jazdy konnej, tenisa

  Co Wy na to? Za kurs nurkowania możemy zapłacić 300 zł w pakiecie dla dwojga. Jednak jeśli myślimy o nurkowaniu w rafie koralowej musimy doliczyć koszt przelotu i tu prezent wyniesie nas kilka tysięcy zł. Jazda konna i tenis to niedroga alternatywa, zwłaszcza jeśli stadnina i korty tenisowe są niedaleko miejsca zamieszkania. Koszt prezentu będzie się wahał w granicach 400 zł.

 • Wyprawa dla Młodej pary typu off road, spływ kajakowy, rejs żaglowcem

  Nie musicie przekreślać pomysłu na starcie z uwagi na jego cenę. Tak jak w poprzednim pomyśle, możecie wspólnie z innymi gośćmi umówić się na wykupienie tak kreatywnego prezentu. Musicie jedynie wziąć pod uwagę wolny czas i chęci ze strony Pary Młodej. Prezent tego typu to koszt w przedziale 300-3000 zł.

 • Voucher do teatru, kina, opery

  Tu nie musimy chyba nikogo przekonywać o trafności podarunku. Zawsze i przez każdego mile widziany. Czy sami nie ucieszylibyście się, gdyby ktoś Wam wręczył taki upominek? Zaręczam, ja byłabym zachwycona. Wydatek nie jest duży, zmieścimy się tu w kwocie 600 zł w przypadku najlepszych miejsc w operze. Teatr, a zwłaszcza kino to tańsza alternatywa do 200 zł.

A może sytuacja jest wręcz odwrotna i to Wy jesteście Parą Młodą? W takim razie może sami podpowiecie gościom weselnym, jakie macie preferencje odnośnie do prezentów ślubnych? Dołączcie krótkie bileciki do zaproszeń i zrealizujcie wycieczkę, lot lub kolację swoich marzeń!

Średnia

3.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

03 marzec 2019
26 październik 2018

Komentarze