Sekret pierwszego tańca - idealna piosenka

23 styczeń 2018
Agata Kostka

Przygotowaniom do ślubu towarzyszy pewne uczucie - słyszysz pierwsze dźwięki romantycznej melodii, łzy napływają do oczu, usta formują się w delikatny uśmiech, a w głowie tworzą się urocze projekcje pierwszego tańca. Co jeśli jeszcze tego nie doświadczyłaś i boisz się, że stracisz możliwość stworzenia wyjątkowej i wzruszającej chwili na własnym weselu? Nie musisz niczym się martwić - znam utwory, które pomogą w stworzeniu niepowtarzalnego pierwszego tańca, przyprawiającego o dreszcze na długo po ślubie.

Klasyka nigdy nie zawodzi

Są wśród nas fani muzyki minionego stulecia, kiedy traktowano ją z ogromną powagą i szacunkiem, niczym prawdziwą damę. Ówczesne utwory charakteryzowały się klasą, elegancją i szykiem. Miłośnicy niezapomnianej oraz niewychodzącej nigdy z mody muzyki lat 60, 70 z łatwością znajdą coś dla siebie.

 • Etta Jones "At Last"

  Mocny kobiecy głos i styl lat 60 ubiegłego wieku. Klasa sama w sobie, urokliwa melodia przeszyta romantyzmem. A w tekście piosenki można się zakochać!
  "Teraz oboje jesteśmy w niebie/Bo jesteś mój/Nareszcie"

 • Van Morrison "Crazy Love"

  Tutaj nie potrzeba wielu słów. Piosenka jest lekka, przyjemna, dzięki czemu z łatwością będziecie sunąć po parkiecie, a goście z niecierpliwością będą wyczekiwać, żeby się dołączyć! Słowa utowru mówią same za siebie: "mogę usłyszeć bicie jej serca na odległość tysiąca mil i niebiosa otwierają się za każdym razem kiedy się uśmiecha"

 • Frank Sinatra "It had to be you"

  Sinatrę wszyscy znamy i kochamy. Głos jak dzwon, a w głosie skryte emocje. Sprawi, że niejednemu twardzielowi spłynie łza po policzku...
  "Ze wszystkimi Twoimi wadami i tak nadal Cie kocham/to musiałaś być Ty, cudowna Ty    /to musiałaś być Ty…"

 • Al Green "Let's stay together"

  Ruchliwy, energiczny kawałek. Pomimo tekstu o miłości, wcale nie jest jednym ze smętów. A i tak potrafi doprowadzić do wzruszenia! Oto powód, dla którego tak się dzieje: "Kocham cię niezależnie, niezależnie od tego czy czasy są dobre lub złe, szczęśliwe czy smutne."

 • Elton John "Can you feel the love tonight"

  Spokojny taniec zapewni właśnie ten utwór. Ale jego spokój nie oznacza braku doznań, wręcz przeciwnie! Epokowa piosenka, która była świadkiem miłości milionów ludzi. Nic w tym dziwnego, skoro tekst tak bardzo chwyta za serce! Bo co pozostaje zrobić nam innego, niż się wzruszyć, gdy pytają nas: "Can you feel the love tonight?"

 

Z duchem czasu

Klasyka nie każdemu jest dana. Są wokół nas także zwolennicy dzisiejszych kawałków o miłości, a XXI wiek z całą pewnością nie ma się czego wstydzić w tej dziedzinie! Mimo to na rynku muzycznym znajdziemy również sporą liczbę piosnek o miłości, które do prawdziwej sztuki mają się nijak... Dlatego podpowiem Wam, jak spośród tak dużego wyboru dokonać trafnej decyzji i uniknąć tańczenia do kiczowatej piosenki.

 • Ed Sheeran Thinking out loud

  Znamy Eda bardzo dobrze i nabraliśmy już wprawy do wycierania spłakanych oczu przy jego piosenkach. Nie wiem, jak ten chłopak to robi, ale wzrusza każdym swoim utworem. Thinking out loud to jeden z najnowszych hymnów o miłości, więc jeśli jesteś romantykiem z krwi i kości, to chyba właśnie znalazłaś swoją piosenkę.

  "Skar­bie, będę cię kochał aż będziemy sie­dem­dzie­sięciolatkami/Kocha­nie, moje serce mogłoby kochać tak mocno, jak­bym był 23-latkiem"

 • Adele Make you feel my love

  Adele nie trzeba nikomu przedstawiać – to królowa w świecie muzyki. Jej piosenki zawsze stawały się bijącymi rekordy hitami. Przepięknie śpiewa, a raczej opowiada w swoich utworach o życiu, o relacjach, o miłości...

  Mogłabym Cię uszczęśliwić, spełnić Twoje marzenia/Nie ma nic takiego, czego bym nie zrobiła/Pójdę dla Ciebie na koniec świata/Byś poczuł moją miłość/Byś poczuł moją miłość – kto nie chciałby usłyszeć takiej deklaracji?

 • Beyoncé  All Night

  Mimo, że piosenka pochodzi z albumu "Lemonade", który był swego rodzaju terapią artystki po zdradzie, to ostatni kawałek z krążka, którym jest właśnie "All Night", to wspaniała opowieść o potędze miłości. Jest to coś nawet ponad hymnem Sheerana, to coś jak oda do miłości. Co więcej, zachowana w spokojnym, przyjaznym tempie, no Bey tylko raz zaczyna rapować, ale spokojnie – nawet największe leniuchy dotrzymają jej kroku, to tylko kilka sekund, daję słowo! A słowa utworu mówią same za siebie:

  "ówią: prawdziwa miłość jest najpotężniejszą bronią by wygrać wojnę wywołaną przez ból, ból/ale każdy diament ma niedoskonałości/ale moja miłość jest zbyt czysta by patrzeć jak się rozpada/oh, temu co prawdziwe nic nie może zagrozić.

 • Lord Huron The night we met

  Romantyczna i spokojna melodia, która wywoła płacz na całej sali, gwarantuję. Opowiada o nastoletniej miłości- tej pierwszej, beztroskiej, namiętnej, ślepej, kiedy poszłabyś za drugą połówką nawet w ogień. Myślę, że warto wrócić wspomnieniami do tamtych chwil i mimo ślubu, który wiąże się z dorosłością, poczuć się jeszcze raz jak zakochane niegdyś dzieciaki.

  Nie wiem, co powinienem zrobić, nawiedzany przez twojego ducha/Oh zabierz mnie do nocy podczas, której się poznaliśmy.

 • Ed Sheeran Perfect

  Tak, znów wracamy do Eda. Dlaczego? Bo niedawno wydał kolejną płytę! Wiadomo, co się z tym wiąże- nowe hity! Radzę zapiąć pasy, bo tym razem młody Brytyjczyk przeszedł samego siebie!

  Znalazłem kobietę, silniejszą niż ktokolwiek kogo znam/Ona dzieli ze mną marzenia, mam nadzieję, że pewnego dnia będę dzielić z nią dom/Znalazłem miłość, która nie będzie tylko opiekować się moimi sekretami, ale też miłością i naszymi dziećmi/Wciąż jesteśmy dziećmi, ale tak bardzo się kochamy, walcząc ze wszystkimi przeciwnościami/Wiem, że tym razem będzie dobrze/Kochanie, tylko złap mnie za dłoń,będziesz moją kobietą, a ja będę Twoim mężczyzną /Widzę moją przyszłość w Twoich oczach.

  Chyba nie muszę Was dłużej przekonywać do tej piosenki?

Nietypowe rozwiązania

Nie byłabym sobą, gdybym nie zaproponowała czegoś od siebie. W tym wypadku jest to połączenie klasyków z nowoczesnością - stare dobre hity wzbogacone o nowe, interesujące głosy i ciekawe interpretacje. To unikatowe połączenie pozwoli Wam cieszyć się taką piosenką, podczas której  jeszcze nikt nie tańczył. Na pewno nie będziecie zawiedzeni!

 • Florence and the machine Stand by me

  Klasyk Bena E. Kinga został doszlifowany oryginalnym głosem wokalistki zespołu, Florence. Jej cudowna barwa tworzy magiczną atmosferę wokół, nieco już oklepanego, utworu. Jej zamiłowanie do instrumentów pozwoliło zachować ton pierwotnego utworu, dodając jednocześnie końcówce większego rozmachu, dzięki czemu na pewno nikt nie zaśnie podczas Waszego pierwszego tańca.

  Nie, nie będę się bać, jeśli tylko będziesz przy mnie/Więc kochanie, kochanie. Bądź przy mnie.

 • Haley Reinhart Can't help falling in love with you

  Elvisa znamy kochamy, szanujemy. Ale według mnie nowoczesna wersja z pianinem w tle i chrypką wokalistki pozwalają poczuć zupełnie inne emocje, przez nikogo jak dotąd nieodkryte. To połączenie wzrusza, zaskakuje i z pewnością nie daje o sobie zapomnieć.

  Tak jak rzeka pewnie płynie do morza /Tak już jest, Kochanie/Niektóre rzeczy muszą się dziać./Weź moją dłoń, zabierz też moje życie /Bo nic nie mogę poradzić na to że się w Tobie zakochuję.

 • Ed Sheeran In my life

  Ed to gość honorowy tej listy i strzelił właśnie muzycznego hat-tricka. Wszystko za sprawą chwytającego za serce coveru przeboju zespołu "The Beatles". Ich było czterech – Sheeran potrzebował jedynie gitary do towarzystwa, żeby skraść moje serce. To chyba o czymś świadczy, prawda?

  Chociaż wiem, że nigdy nie stracę uczucia/Dla ludzi i rzeczy, które minęły,/Wiem, że często będę się zatrzymywał, aby o nich pomyśleć,/W moim życiu, kocham cię mocniej,/W moim życiu, kocham cię mocniej.

 • Janet Devlin Your song

  Janet miała zaledwie szesnaście lat kiedy przyszła do brytyjskiego programu "X-factor" i rozłożyła wszystkich na łopatki wykonując piosenkę Eltona Johna. Mimo mojego ogromnego respektu wobec tego genialnego artysty, muszę przyznać, że po raz kolejny niepowtarzalna barwa głosu sprawdza się o niebo lepiej w roli przewodnika po uczuciach. Janet ma niesamowity dar w przekazywaniu emocji, co będzie można sprawdzić licząc litry wypłakanych łez podczas pierwszego tańca.

  Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że wyraziłem słowami jak wspaniałe jest życie, dlatego że ty jesteś.

 • Thirty Seconds To Mars Stay

  Ten cover to prawdziwa perełka dla fanów rocka i mocniejszych brzmień. Zachowana została delikatność i romantyczność utworu, przy jednoczesnym wprowadzeniu ostrzejszego brzmienia, które sprawia wokalista zespołu. Męska wersja hitu Rihanny o wiele bardziej przypadła mi do gustu i sama chętnie wyraziłabym poprzez niego moje uczucia wobec drugiej połówki.

  Nie jestem pewna, co o tym sądzić/Coś w sposobie, w jaki się poruszasz/Sprawia, że mam wrażenie, iż nie mogłabym bez ciebie żyć/Kompletnie mnie to pochłania/Chcę, byś został.

 

 

Piosenek pasujących do sytuacji jest mnóstwo. Najważniejsze, to żeby Para Młoda potrafiła wybrać tę jedną wpasowującą się w jej gusta i przede wszystkim wywołującą emocje niczym te z pierwszej randki. Ale motyle w brzuchu to nie wszystko, warto też być oryginalnym i nie wpadać w oklepane nurty – umówmy się, piosenka słyszana po raz setny nie wzruszy tak bardzo, jak muzyczna niespodzianka. Polecam nietypowe rozwiązania i zalecam porzucenie strachu i śmiałe wybory! :)

Średnia

3.4

Oceń mój artykuł

Zobacz także

28 listopad 2018
14 wrzesień 2017

Komentarze

The Night We Met to piosenka o bólu i rozstaniu, a nie na ślub.
~lol 28 październik 2019 22:30 odpowiedz