Czy wypada założyć krótką suknię na ślub?

14 styczeń 2020
Dagmara Sobczak

Panna Młoda stająca przed wyborem sukni ślubnej, w ogromnej ofercie salonów sukni ślubnych ma do wyboru ,oprócz pięknych długich sukien rozkloszowanych i obcisłych, krótkie suknie ślubne. 

Czy krótka suknia ślubna to odpowiedni wybór na ślub? Czy wypada ją założyć?

Krótka suknia ślubna – czy wypada?

Krótkie suknie ślubne to nie jest nic nowego. Takie kreacje były modne w talach 20. ale i 80.  Jednak za każdym razem, kiedy o tym mówimy, krótkie suknie ślubne rodzą wiele kontrowersji.

Z jednej strony panna młoda kojarzy nam się z delikatną kobietą, która powinna być skromna w dniu swojego ślubu, ale z drugiej strony to właśnie ślub jest okazją, kiedy można pokazać swoją wyjątkowość i oryginalność, zachowując przy tym swój styl.

Jeżeli więc masz ochotę na krótką suknię ślubną, ale dręczą Cię wątpliwości, czy w kościele wypada pokazać się w odsłoniętych nogach, porozmawiaj z zaufanym księdzem. Na pewno taka rozmowa rozwieje Twoje obawy i wątpliwości. Może znajdziecie jakieś wspólne rozwiązanie? Wiele salonów ślubnych proponuje suknie z odczepianym dołem. Wtedy do kościoła masz suknię długą, a na weselu możesz mieć krótką, zdejmując jej doczepiany fragment. Krawcowa raczej też bez problemu zgodzi się uszyć Ci przedłużenie sukni.

Krótka suknia ślubna – dla kogo?

Przede wszystkim dla kobiet, które będą się w niej dobrze czuć – a to trzeba sprawdzić, po prostu przymierzając dany model.

Dla kobiet, które lubią swoje nogi i lubią je pokazywać. Najlepiej w takiej sukni będą wyglądały kobiety wysokie z długimi nogami. Jeżeli jesteś niska, pomyśl czy nie lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie długa suknia cięta pod biustem, która optymalnie wydłuży Twoją sylwetkę? (Przeczytasz o tym więcej TUTAJ).Jeżeli lubisz oryginalność, jesteś odważna, nie boisz się opinii innych (w tym wypadku ciotek i babć), być może to właśnie krótka sukienka jest dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Krótka suknia ślubna świetnie sprawdzi się także u kobiet, które cenią sobie wygodę. Długie suknie utrudniają ruchy, często są zbyt ciasne i bardzo łatwo je podeptać. Z krótką suknią ślubną nie ma takiego problemu.

Krótka suknia ślubna – kompromis

Jeżeli z jakiegoś powodu ciągnie Cię do krótkiej sukni ślubnej, ale nadal masz sporo wątpliwości, może odpowiednim wyborem będzie dla Ciebie suknia długości 3/4?

Świetnie wkomponuje się ona w styl retro albo vintage, który ostatnio jest bardzo modny. Zdecydowanie będzie wygodniejsza niż suknia długa i o wiele bardziej oryginalna.Ciekawa jestem, co Wy sądzicie o krótkich sukienkach ślubnych? Wypada czy nie?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

21 grudzień 2018
11 grudzień 2018

Komentarze