Jaki fason i krój wybrać? Czy dodatki mają znaczenie?

12 listopad 2019
Dagmara Sobczak

Kobiety są różne i to jest piękne. Dzięki temu każda z nas jest wyjątkowa. Nie każda z nas jest wysoką, szczupłą, długonogą modelką i nie ma w tym nic złego – nie każda z nas musi taka być. Gdybyśmy wszystkie takie były – świat byłby nudny. 

Mimo wszystko jednak wiele kobiet, szczególnie w dniu ślubu, chciałoby optycznie wydłużyć swoją sylwetkę. Moim osobistym zdaniem najpiękniejsza kobieta to ta ubrana w samoakceptację, ale podrzucę Wam dzisiaj kilka trików, jak optycznie wydłużyć sylwetkę strojem.

Jaka suknia dla niskiej panny młodej?

Przede wszystkim stawiamy na naturalność. Im mniej pstrokata, szalona i udekorowana dodatkami suknia ślubna, tym lepiej.

Najlepszy będzie lekko zwiewny materiał, puszczony luźno do ziemi. Jeżeli znajdziesz suknię ślubną z pionowymi plisami, zastanów się nad nią – na pewno doda Ci ona optycznie kilka centymetrów.

By optycznie wydłużyć nogę, ale i całą sylwetkę warto skusić się na krój sukni, który odcinany jest pod biustem. Wtedy też można pozwolić sobie na większe szaleństwo przy dekolcie sukni.

Fason odcinany nad biustem albo dekolt w literę V będzie najlepszą alternatywą dla niskich panien młodych.

Najlepiej, gdyby niewysoka panna moda unikała krojów typu syrenka, które skracają nogi, dużych marszczeń, falban, czy bufiastych rękawków.

Dodatki dla niskiej panny młodej

Przede wszystkim buty grają tutaj kluczową rolę. Jeżeli chcemy dodać sobie kilka centymetrów, powinniśmy zainwestować w wygodne szpilki.

Jest to o tyle ważna inwestycja, że będzie od niej zależeć, jak wybawimy się na własnym weselu. Bolące stopy wcale nam tego nie ułatwią.Szpilki powinny być w kolorze nude, wtedy jeszcze bardziej nasza sylwetka optycznie się wydłuży.

Warto pomyśleć także nad fryzurą. Niskim pannom młodym poleca się upięcie wysokiego koka, zapięcie wysoko welonu, albo skorzystanie z ozdoby typu fascynator. Warto jednak zwrócić w tym przypadku uwagę na to, aby fryzura nie była zbyt przerysowana, tylko nadawała elegancji.

Jeżeli chodzi o bukiet ślubny, to zdecydowanie warto wybrać mniejszy bukiet, najlepiej zrobiony z drobniejszych kwiatów. Za dużym bukietem panna młoda może „zginąć” i optycznie będzie się to gryzło ze sobą. Z tego samego powodu biżuteria też powinna być delikatna i subtelna.

 

Co Wy polecilibyście niskim pannom młodym? Macie jakieś swoje opracowane już patenty na optyczne wydłużenie sylwetki w trakcie ślubu?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

31 lipiec 2019
28 październik 2018

Komentarze