Książki ze ślubem w tle

19 styczeń 2018
Magdalena Gitler

Książki ze ślubem w tle

Parafrazując słowa piosenki pozwolę sobie powiedzieć, że „książka jest dobra na wszystko”. Zbieranie ślubnych inspiracji to przede wszystkim oglądanie obrazów w formie zdjęć albo nagrań video, ale czasami dla równowagi inspiracji można poszukać na kartach książki. Wczuć się w sytuację bohaterów i razem z nimi przeżywać ten wielki dzień i emocje z nim związane. Jeśli poszukujecie książek, w których występuje motyw ślubu koniecznie zapoznajcie się z tymi propozycjami.

Coś pożyczonego” E. Gifiin

Pożyczać można różne rzeczy. Cukier od sąsiada, pieniądze od brata albo sukienkę od przyjaciółki, ale czy można sobie pożyczyć czyjegoś narzeczonego? Zwłaszcza jeśli to narzeczony twojej przyjaciółki, a ich ślub dosłownie za kilka chwil? Ta książka to klasyczna ślubna opowieść. Gdy dwie kobiety kochają tego samego mężczyznę, świat naprawdę zaczyna wirować.

Ślub” Nicholas Spark

Akcja książki skupia się na małżeńskiej prozie codzienności. Po każdym ślubie zaczyna się prawdziwe życie i rzeczywistość, która przytłacza wiele osób. Tutaj mamy parę z trzydziestoletnim stażem, która za bardzo się od siebie oddaliła. Na szczęście ciągle mają w sobie wolę walki o wspólne szczęście. Dodatkowo ich córka rozpoczyna planowanie własnego ślubu. Codzienne problemy zwykłych ludzi, którzy popełniają błędy. Chociaż odrobinę przerysowanych romantycznych akcentów również nie brakuje, to u tego autora najważniejsza jest życiowość sytuacji. Książka jest kontynuacją innej powieści autora - „Pamiętnik”, ale spokojnie można przeczytać ją jako oddzielną opowieść.

Krok do szczęścia” Małgorzata Ficner-Ogonowska

Druga część serii o szczęściu. Pora odejść od zagranicznych ślubów i wrócić na nasze polskie podwórko. Hania, główna bohaterka, przygotowuje się do ślubu swojej przyjaciółki Dominiki i wspomina swój własny ślub, który niestety miał tragiczny finał. Przyjemna i ciepła opowieść, która jest jak herbata z cytryną w chłodne, zimowe dni – rozgrzewa od środka. Chociaż to właśnie w książce „Krok do szczęścia” dominuje ślubny temat, warto sięgnąć również po poprzednią książkę autorki, „Alibi na szczęście”, by lepiej poznać główne bohaterki.

Pozytywka” Agnieszka Lis

Dla Moniki ślub jest obietnicą szczęśliwego życia. Zakompleksiona dziewczyna, wychowana w rodzinie z problemami kurczowo trzymała się wizji, że po ślubie jej życie będzie wyglądało jak w bajce. Niestety, dla jej księcia była to tylko przysięga, którą trzeba złożyć, bo tak robią wszyscy. Rzeczywistość szybko odziera Monikę z marzeń i stawia na jej drodze masę trudności. To opowieść o żałobie, stracie i ogromnej zmianie.

Może znacie inne tytuły, w których główną rolę odgrywa ślub?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

07 grudzień 2017
06 kwiecień 2019

Komentarze

Ja czytam aktualnie http://dekoracje-sal.com/produkt/e-book-twoj-slub-i-wesele/ ;D Przygotowujemy się z narzeczonym do ślubu i jest to nasz niezbędnik ;)
~Jola 28 grudzień 2019 16:58 odpowiedz