Kwiaty doniczkowe, które możesz wykorzystać przy dekoracji stołów weselnych

31 maj 2018
Agnieszka Okularczyk

Ostatnio miałam zaszczyt uczestniczyć, jako druhna, na weselu mojej przyjaciółki. Tematem przewodnim były podróże, a kolory jakie dominowały to biel i złoto. Wszystko przygotowane było naprawdę na wysokim poziomie. Przy wejściu stała rozpiska z usadowieniem gości w formie mapy świata, drewniane drogowskazy na salę taneczną i uroczy słodki stół z ciastami i babeczkami tak ślicznymi, że ciężko było się na coś zdecydować! Schody i altanka udekorowane były wieloma latarenkami, tiulem, a na stołach weselnych leżały piękne złote talerze, świece i przede wszystkim one... białe storczyki w przeźroczysto-złotych doniczkach. I choć niektórzy mogą uważać, że to zbyt skromne kwiaty jak na wesele, muszę ich wyprowadzić z błędu… wyglądały naprawdę pięknie!

Czy warto zdecydować się na kwiaty doniczkowe, dekorując salę weselną? Jakie są ich plusy i minusy? Zapraszam do artykułu :)

Jakie kwiaty doniczkowe wybrać?

Drobne i niziutkie Kalanchoe nadadzą uroku niezobowiązującym stylizacjom, nawiązującym do sielanki i swojskości. Mogą być dobrym rozwiązaniem organizując przyjęcie na świeżym powietrzu np. w stylu eco.

Wspomniane już wcześniej Storczyki, swą prostotą podkreślą elegancję i szyk. Wysokie, dwupędowe kwiaty, sprawdzą się jako dekoracja stołu na sali bankietowej oraz w stylizacjach romantycznych lub klasycznych.

Fioletowe gałązki i piękny, dość intensywny zapach to nic innego jak Lawenda. Nie jest ona zbyt wysoka, ale nie przeszkadza to w stworzeniu czarujących kompozycji. Jest idealną propozycją dla miłośników Prowansji oraz uroczych i prostych dekoracji.

Możecie również zdecydować się na inne gatunki kwiatów np. róże doniczkowe. Wszystko zależy od Waszych preferencji i stylistyki wesela.

Cena

Zamawiając dekorację kwiatową na stoły gości, trzeba liczyć się z dość sporym wydatkiem. Oczywiście wszystko zależne jest od wielkości bukietu i gatunków kwiatów. Przykładowo, za klasyczną kompozycję zapłacicie około 50-100 zł, za tą do martinówek między 150-250 zł za sztukę.

Kwiaty doniczkowe wychodzą jednak dużo taniej. Storczyk dwupędowy można dostać w cenie 25 zł, a doniczkę lawendy między 10-20 zł.

Wady i zalety kwiatów doniczkowych

Przede wszystkim ich trwałość. Zamawiając bukiety z kwiatów ciętych warto mieć na uwadze, że utrzymają one średnio 2-7 dni w zależności od gatunku. Czasem zdarza się, że w bukietach znajdują się kwiaty mało wytrzymałe np. anemony i mogą one opadać już podczas uroczystości. Z kwiatami doniczkowymi nie będziecie mieli tego problemu. Na pewno przetrwają do rana ;)

Kolejnym plusem jest fakt, że zazwyczaj są one wieloletnie i niektóre gatunki można przesadzić do ogródka. Jeżeli zdecydujecie się jednak na kwiaty domowe, będziecie cieszyć się nimi niejeden sezon, a same w sobie mogą być wspaniałą pamiątką przypominającą o Waszym weselu.

Jeśli chodzi o wady, to jest w zasadzie tylko jedna, a przynajmniej tylko taką zauważyła moja przyjaciółka. Decydując się na kwiaty doniczkowe, nie można łączyć ze sobą różnych kolorów czy gatunków, ponieważ traci to swój urok.

A co Wy uważacie na temat kwiatków doniczkowych jako dekoracji weselnej? Zdecydowałybyście się na taką? :)

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

06 listopad 2017
19 październik 2018

Komentarze

Dziękuję za wpis, właśnie zastanawiam się nad kwiatami doniczkowymi z tego względu, że poprawiny będą na innej sali i takie kwiaty dwa dni (i dłużej) będą wyglądać świeżo :)
~Wiktora 08 październik 2019 07:18 odpowiedz