Przegląd letnich propozycji kwiatowych

06 czerwiec 2018
Dominika Zięba

 
Kobieta rodzi się gwiazdom podległa i kwiatom.

Juliusz Słowacki


Bukiet to bez wątpienia jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dodatków do wymarzonej sukni ślubnej. Nic w tak wyjątkowy sposób nie podkreśla kobiecej urody jak świeże kwiaty w postaci wiązanki, wianka czy ozdoby we włosach. Nie bez powodu przyszłe Panny Młode poświęcają wiele energii i  zaangażowania, aby wybrać idealną na ten wyjątkowy dzień kompozycję.

Kwiaty to nieodzowny element każdego ślubu. Nie ma w tym nic dziwnego – kobiety je uwielbiają, a  taka uroczystość jest doskonałą okazją, aby dać upust swoim estetycznym potrzebom, jeśli takowe nie były wcześniej wystarczająco zaspakajane, na przykład przez krnąbrnego przyszłego męża :) Dodatkowo, większość kobiet kocha śluby i wesela, więc to połączenie jest wprost idealne. Kwiaty występują właściwie wszędzie – począwszy od wystroju kościoła czy USC, poprzez wystrój sali weselnej, dekorację rodzinnego domu i samochodu, skończywszy na dodatkach dla Państwa Młodych i  Świadków.

Jeśli Wasz ślub odbędzie się w miesiącach letnich – jesteście szczęściarzami! Ogromny wybór i  dostępność kwiatów sezonowych przyprawią Was o prawdziwy zawrót głowy, a dodatkowo nie zrujnują ślubnego budżetu. Lato to najpiękniejsza i najbardziej kolorowa pora roku. Słoneczne dni, długie romantyczne wieczory i oszałamiające zapachy kwitnących roślin – to właśnie dlatego czerwiec, lipiec i sierpień są najczęściej wybieranymi miesiącami ślubnymi.

Latem kwiatów jest naprawdę sporo i nawet najbardziej wymagające Panny Młode znajdą coś dla siebie. A zatem usiądźcie wygodnie i wyobraźcie sobie, że otacza Was bajkowy ogród…


Przegląd letnich propozycji kwiatowych

Piwonia

Od starożytności uchodzi za boską roślinę. Najwspanialsze odmiany ozdobne wyhodowali Chińczycy już 1500 lat temu. Piwonie były tak cenne, że stanowiły posag lub przekazywano je w spadku. Zgodnie z symboliką kwiatów, piwonia to kwiat królewski, zajmujących obok róży i lilii jedno z naczelnych miejsc w dworskich ogrodach. W dniu ślubu symbolizuje harmonię, wierność małżonków oraz dobrą sytuację finansową. Piwonie kwitną od maja do czerwca, a ich piękne, okazałe kwiaty występują w całej gamie barw.

Eustoma

Bardzo delikatne kwiaty w kolorze białym, różowym lub filetowym, umieszczone na szczycie łodyg. Mimo swojej subtelności i kruchości bardzo długo zachowują trwałość, dlatego świetnie sprawdzają się w kompozycjach ślubnych. Eustomy kwitną w czerwcu i w sierpniu.

Słonecznik

Kształt i barwa słoneczników nawiązuje do słońca, stąd też kwiaty kojarzone są z symbolami solarnymi, takimi jak siła, prawda, triumf czy duma. Kwiaty te doskonale pasują do ciemnowłosych kobiet i do oliwkowej karnacji. Odpowiednio zabezpieczone, stosunkowo długo zachowują trwałość.

Dalia

Dalie to okazałe kwiaty o rozetowej strukturze, występujące w niemal każdym kolorze. Kwitną od lipca do października.  Symbolizują radość i serdeczność. Zyskują coraz większa popularność jako dodatek do ślubnych dekoracji – są bardzo plastyczne i występują w różnych formach.

Hortensja

Hortensje spotkać można w szerokiej gamie kolorystycznej. To duże koliste kwiatostany, składające się z wielu małych kwiatuszków – dzięki temu już jedna gałązka wystarczy do stworzenia bukietu. To bardzo delikatne i romantyczne kwiaty, które doskonale komponują się z różami, storczykami czy piwoniami.

Gipsówka

Ta niepozorna ogrodowa roślina fantastycznie sprawdza się w ślubnych kompozycjach. Najczęściej wykorzystywana jest jako uzupełnienie bukietu, jednak w roli głównej prezentuje się równe okazale. Drobne, białe kwiaty nadają Pannom Młodym lekkości i subtelności.

Frezja

Frezje to przede wszystkim niebiański zapach. Za względu na dużą różnorodność kolorystyczną można pokusić się o wielobarwną kompozycję, idealną na lato. Delikatna, a jednocześnie szlachetna frezja symbolizuje przyjaźń i niewinność.Szukajcie inspiracji przede wszystkim w naturze, bo to ona tworzy najpiękniejsze kompozycje. Nie zapominajcie jednak, że wykwalifikowana florystka z pasją to połowa sukcesu. Unikajcie przesady, bo złota zasada minimalizmu mniej znaczy więcej świetnie sprawdza się przy komponowaniu ślubnych bukietów.  

Czy wybrałyście już idealny bukiet na swój ślub? Co jest bliższe Waszemu sercu – romantyczna gipsówka czy majestatyczna piwonia?

Średnia

5.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze