... rzęs! Czy to dobry pomysł dla Panny Młodej?

18 marzec 2018
Magdalena Magdziarz

Kilka lat temu na topie był zabieg trwałej na rzęsy. Miał podobne zastosowanie co ten stosowany przez fryzjerów. Szybko jednak wyparły go inne metody upiększania rzęs. Teraz wielkie "boom" na rynku robi lifting oraz laminowanie rzęs. Brzmi fajnie, ale co to takiego?

Lifting to zabieg bardzo zbliżony do wcześniej słynnej trwałej. Jest to proces zasadowy, który niestety dość mocno wysusza rzęsy. Wymaga od stylisty dużych umiejętności, tak by nie zniszczyć naturalnych rzęs. Plusem są świetne efekty- podkręcenie i wyrazistość. Takim spojrzeniem możemy się cieszyć od 6 do 8 tygodni. Jak to się odbywa? Osoba wykonująca lifting przygotuje odpowiednio okolicę oka a następnie dobierze wałki, na których stworzy odpowiedni look. Następnie aplikowane będą 3 preparaty odpowiedzialne za wszelakie działania chemiczne wewnątrz włosa. Czasem aplikowane są dodatkowe odżywki, jednak w przypadku tego zabiegu jest to "pic na wodę", gdyż w połączeniu z wcześniej wspomnianymi środkami inne substancje odżywcze nie zadziałają.

Laminowanie to z kolei zabieg kwasowy, gdzie nakłada się aż 5 preparatów. Sama procedura wykonywania jest bardzo zbliżona jak w liftingu, jednak różni się skład produktów. Tu wręcz nawilżymy rzęsy, co da nie tylko efekt wizualny, ale i zaskutkuje w przyszłości dobrą kondycją włosa. Warunkiem jest brak użycia wody, dlatego warto pamiętać, by przez pierwszą dobę unikać wszelkiej wilgoci: pary wodnej, deszczu, sauny, gorącej kąpieli... Oczywiście nie pocieramy takich rzęs. Po każdym zabiegu należy je wyczesywać szczoteczką, którą zapewne otrzymacie od stylistki. W przypadku laminowania trzeba także stosować olejki np. rycynowy, kokosowy, macadamia- taki jaki najbardziej nam służy. Wtedy będziemy w pełni zadowolone z jakości usługi. 

Botoks na rzęsy? Przyznam, że nim zagłębiłam się w temat myślałam, ze chodzi o jakiś cudowny specyfik robiący efekt "wow" na rzęsach. Poniekąd jest to prawda. Stosuje się tu mieszankę substancji odżywczych. Skoncentrowane dawki kwasu hialuronowego, witamin A i E, phantenolu i wielu innych specyfików gwarantują wzmocnienie rzęsy. Wiadomo, że za odpowiednią pielęgnacją idzie doskonały wygląd- tak też jest w przypadku stosowania botoksu jako uzupełnienia zabiegów na ten element oka. 

Pewnie ciekawi Was też czas trwania takich zabiegów. Zwykle trzeba poświęcić ok 1 godziny. Wiadomo, że w zależności od właściwiości rzęs i wprawy stylisty trzeba dodać nieco w jedną lub drugą stronę. A cena? Tu są spore rozbieżności. Biorąc pod uwagę ceny dobrych kursów oraz preparatów potrzebnych do tej usługi, zabieg powinien kosztować nawet 200 zł. Jednak przeglądając oferty zwykle widzę cany 100-150 zł. Są też tańsze, ale tu uważajcie. Sprawdźcie wcześniej skąd wynika niska cena. Jeśli to początkująca osoba lub wprowadzająca nową usługę i oferująca promocyjną kwotę- nie ma się co martwić. Możliwe jednak, że to nieuczciwa próba wykonania zabiegu na niskiej jakości produktach. 

Źródło: www.facebook.com/pg/KatarzynaKrawczykMakeUp/

Źródło: www.facebook.com/kopalniatwojegostylu/

 

Skusicie się jeden z tych zabiegów? Moim zdaniem to dobra alternatywa dla osób, które nie chcą zakładać sztucznych rzęs. Po zdjęciach widzicie jak doskonałe rezultaty można uzyskać. Osobiście polecam z całego serca.

 

Średnia

4.8

Oceń mój artykuł

Zobacz także

Komentarze