Jak przetrwać święta osobno?

14 grudzień 2018
Dagmara Sobczak

Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Tak się przyjęło w naszej kulturze, że nikt nie powinien w tym czasie być sam.

Co jednak w sytuacji, gdy tegoroczne święta spędzicie ze swoją drugą połówką osobno? Nieważne czy jesteście parą przed ślubem czy po. Ważne jest uczucie, jakie Was łączy. Dziś podpowiem, jak przetrwać święta osobno, by nie zalała Was fala smutku, goryczy i tęsknoty. 

Jak przetrwać święta osobno?

Przede wszystkim musicie uświadomić sobie, dlaczego spędzacie święta osobno. Jaki jest powód? Któreś z Was wyjechało do rodzinnego miasta, a drugie musiało zostać na miejscu? Aktualnie żyjecie w związku na odległość? Ktoś jest w delegacji albo musi na święta wyjechać, czy pracować? 

Niezależnie jaki jest powód, warto go sobie uświadomić i spróbować zrozumieć. Jeżeli zrozumiemy położenie, w którym się znaleźliśmy, dużo łatwiej przyjdzie nam akceptacja takiego stanu rzeczy. 

Być może to była Wasza wspólna decyzja? Jeżeli tak, nie starajcie się rozpatrywać tego w kategoriach porażki. Widocznie tak musiało być.

Jak zadbać o siebie w święta mimo odległości?

Zrób prezent niespodziankę

Wrzuć do torby (szafki) swojego partnera świąteczny prezent. Niech otworzy go w wigilijny wieczór. Możesz go ukryć tak, żeby powiedzieć o jego istnieniu dopiero 24 grudnia. 

Możesz także wysłać prezent (pamiętaj tylko, że poczty pracują wolniej przed okresem świątecznym i paczka wysłana za późno, może nie dotrzeć na czas).

Zadzwoń

Zadzwoń do swojej drugiej połówki i na ile czas Wam pozwoli, porozmawiajcie ze sobą w ten świąteczny czas.

Wspólne rozmowy to największa namiastka spotkania, kiedy słyszymy nawzajem swój głos. Pozwoli to Wam poczuć, że mimo odległości nie jesteście sami.

Pomyśl o sobie 

Może warto ten czas osobno poświęcić sobie? Może ostatnio chciałaś przeczytać jakąś książkę, obejrzeć film, albo coś namalować? Może planowałaś rozpocząć naukę jakiegoś języka? Niech samotne święta będą ku temu dobrą okazją.

Napisz od czasu do czasu coś miłego 

Miły sms, krótka wiadomość z komplementem czy prostym „kocham Cię. Tęsknię” daje drugiej osobie informację, że cały czas myślami jesteście razem z nią, dzięki czemu dużo łatwiej będzie przetrwać ten samotny czas. 

Zaplanujcie sobie wspólny czas po świętach

Może to być wyjazd albo wspólny urlop spędzony w domu. Dużo łatwiej będzie Wam przetrwać święta osobno, gdy na horyzoncie pojawiać się będzie perspektywa kilku spędzonych wspólnie dni, podczas których odbijcie sobie świąteczny czas. 

Im bardziej szalony będzie to wyjazd, tym lepiej. Dajcie ponieść się fantazji. A może zrobicie coś, o czym zawsze marzyliście?

 

Zdarzało Wam się spędzać święta Bożego Narodzenia bez swojej drugiej połówki? Jak je przetrwaliście?

Średnia

1.0

Oceń mój artykuł

Zobacz także

22 październik 2018
01 sierpień 2020

Komentarze